Født: 2 oktober 1990
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2016. |
5 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:55 | SB | København | København | 4.8.16 |
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
34:43 | SB | København | København | 6.5.15 | ||||
Maraton [1] | ||||||||
2:47:24 | PB | København | København | 24.5.15 |
5000 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:40.18 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.13 | ||||
15:38.01 | SB | 14 | h2 | WUG | Kazan, RUS | WUG, Kazan, RUS | 10.7.13 | |
3000 m forh. [2] | ||||||||
9:41.42 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.13 | ||||
DNF | h2 | WUG | Kazan, RUS | WUG, Kazan, RUS | 8.7.13 |
5000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:36.24 | SB | Odense | Odense | 11.6.11 |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:06.07 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||||
4:02.34 i | PB | Skive | Skive | 28.2.10 | ||||
4:13.84 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 15.5.10 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
8:48.09 i | PB | Skive | Skive | 28.2.10 | ||||
8:46.42 | PB | Tårnby | Tårnby | 1.5.10 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
15:47.23 | SB | Odense | Odense | 7.8.10 | ||||
10 km [1] | ||||||||
31:57 | PB | Århus | Århus | 28.3.10 | ||||
3000 m forh. [1] | ||||||||
9:58.78 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 15.5.10 |
1500 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:10.27 i | PB | Skive | Skive | 28.2.09 | ||||
4:15.8h | SB | Odense | Odense | 16.5.09 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
8:54.15 i | PB | Skive | Skive | 28.2.09 | ||||
9:02.19 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | ||||
5000 m [6] | ||||||||
15:26.53 | PB | Århus | Århus | 23.6.09 | ||||
15:25.55 | PB | København | København | 6.8.09 | ||||
15:43.46 | Tårnby | Tårnby | 15.8.09 | |||||
15:11.42 | PB | Odense | Odense | 30.8.09 | ||||
15:17.37 | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | ||||
15:06.87 | PB | København | København | 12.9.09 | ||||
10000 m [1] | ||||||||
32:49.70 | PB | Odense | Odense | 17.9.09 | ||||
5 km [1] | ||||||||
16:18 | PB | , ??? | , ??? | 16.8.09 | ||||
10 km [3] | ||||||||
32:17 | PB | Århus | Århus | 22.3.09 | ||||
32:31 | Bornholm | Bornholm | 20.7.09 | |||||
32:17 | =PB | Bornholm | Bornholm | 24.7.09 | ||||
3000 m forh. [4] | ||||||||
9:46.5h | PB | Odense | Odense | 16.5.09 | ||||
9:40.40 | PB | Århus | Århus | 14.6.09 | ||||
9:50.36 | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | ||||
10:17.47 | København | København | 12.9.09 | |||||
Cross team [1] | ||||||||
14 | 19 | EM19 | Dublin, IRL | EM19, Dublin, IRL | 13.12.09 | |||
Denmark | ||||||||
Ole Hesselbjerg, Thijs Nijhuis Anders Ludvigsen, Martin Sørensen | ||||||||
Cross 6.039 km [1] | ||||||||
20:24 | 72 | 19 | EM19 | Dublin, IRL | EM19, Dublin, IRL | 13.12.09 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.93 | PB | Odense | Odense | 3.5.08 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:06.58 | PB | Skive | Skive | 7.6.08 | ||||
1500 m [10] | ||||||||
4:10.35 i | PB | Skive | Skive | 15.2.08 | ||||
4:08.59 | PB | Odense | Odense | 3.5.08 | ||||
4:07.83 | PB | Skive | Skive | 10.5.08 | ||||
4:21.43 | Odense | Odense | 17.5.08 | |||||
4:09.30 | Lyngby | Lyngby | 31.5.08 | |||||
4:09.28 | Skive | Skive | 7.6.08 | |||||
4:09.19 | Århus | Århus | 10.6.08 | |||||
4:09.92 | Aalborg | Aalborg | 14.6.08 | |||||
4:19.77 | Skive | Skive | 23.8.08 | |||||
4:16.98 | Bagsværd | Bagsværd | 31.8.08 | |||||
3000 m [3] | ||||||||
9:06.16 i | PB | Skive | Skive | 15.2.08 | ||||
8:56.57 | PB | Lyngby | Lyngby | 31.5.08 | ||||
8:54.66 | PB | Odense | Odense | 17.7.08 | ||||
5000 m [6] | ||||||||
15:43.75 | PB | Odense | Odense | 17.5.08 | ||||
15:28.51 | PB | København | København | 2.8.08 | ||||
15:31.35 | Holte | Holte | 10.8.08 | |||||
15:37.44 | , ??? | , ??? | 16.8.08 | |||||
15:41.35 | Skive | Skive | 23.8.08 | |||||
15:39.15 | Hvidovre | Hvidovre | 14.9.08 | |||||
10 km [2] | ||||||||
33:08 | PB | Århus | Århus | 29.3.08 | ||||
32:26 | PB | Bornholm | Bornholm | 25.7.08 | ||||
3000 m forh. [2] | ||||||||
10:05.43 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 31.8.08 | ||||
9:54.08 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 14.9.08 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 56.93 | Odense | 3.5.08 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:06.58 | Skive | 7.6.08 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:07.83 | Skive | 10.5.08 | ||
Inde | 4:02.34 | Skive | 28.2.10 | ||
3000 m | |||||
Ude | 8:46.42 | Tårnby | 1.5.10 | ||
Inde | 8:48.09 | Skive | 28.2.10 | ||
5000 m | |||||
Ude | 15:06.87 | København | 12.9.09 | ||
10000 m | |||||
Ude | 32:49.70 | Odense | 17.9.09 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:18 | , ??? | 16.8.09 | ||
10 km | |||||
Ude | 31:57 | Århus | 28.3.10 | ||
Maraton | |||||
Ude | 2:47:24 | København | 24.5.15 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 9:40.40 | Århus | 14.6.09 |
400 m: | 1 |
800 m: | 1 |
1500 m: | 15 |
3000 m: | 7 |
5000 m: | 16 |
10000 m: | 1 |
5 km: | 2 |
10 km: | 7 |
Maraton: | 1 |
3000 m forh.: | 9 |
Cross team: | 1 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
5000 m | ||||
DMU | 2009 | 15:17.37 | ||
3000 m forh. | ||||
DMU | 2009 | 9:50.36 |
Ude | |||||
---|---|---|---|---|---|
Cross | |||||
EM19 | 2009 | 72 | 19 | 20:24 |