Født: 27 oktober 1993
Nationalitet: NED
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
32:03 | SB | 89 | Schoorl, NED | Schoorl, NED | 11.2.24 |
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31:55 | SB | 97 | Schoorl, NED | Schoorl, NED | 12.2.23 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30.95 i | SB | 10 | NC | Apeldoorn, NED | NC, Apeldoorn, NED | 21.2.21 | ||
5000 m [1] | ||||||||
14:41.43 | SB | 11 | B | Nijmegen, NED | Nijmegen, NED | 29.5.21 | ||
3000 m forh. [1] | ||||||||
9:44.07 | SB | 11 | NC | Breda, NED | NC, Breda, NED | 25.6.21 | ||
Cross 2.4 km [1] | ||||||||
7:03 | 30 | NC | Tilburg, NED | NC, Tilburg, NED | 28.11.21 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:19.67 i | PB | 6 | NC | Apeldoorn, NED | NC, Apeldoorn, NED | 23.2.20 |
3000 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:16.09 | PB | 5 | Vught, NED | Vught, NED | 30.5.19 | |||
8:36.00 | 4 | B | Arena Games | Hilversum, NED | Arena Games, Hilversum, NED | 6.7.19 | ||
8:28.32 | 11 | Leuven, BEL | Leuven, BEL | 17.8.19 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
14:46.38 | SB | 6 | Utrecht, NED | Utrecht, NED | 30.8.19 | |||
10000 m [1] | ||||||||
30:45.42 | PB | 22 | NC | Leiden, NED | NC, Leiden, NED | 8.6.19 | ||
10 km [1] | ||||||||
30:37 | PB | 32 | Schoorl, NED | Schoorl, NED | 10.2.19 | |||
3000 m forh. [1] | ||||||||
9:17.03 | SB | 3 | NC | Den Haag, NED | NC, Den Haag, NED | 26.7.19 | ||
Cross 10 km [1] | ||||||||
32:46 | 46 | Warandeloop | Tilburg, NED | Warandeloop, Tilburg, NED | 24.11.19 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:27.37 i | PB | 7 | NC | Apeldoorn, NED | NC, Apeldoorn, NED | 18.2.18 | ||
10000 m [1] | ||||||||
31:35.91 | PB | 1 | Hilversum, NED | Hilversum, NED | 24.8.18 | |||
10 km [1] | ||||||||
30:53 | PB | 28 | Schoorl, NED | Schoorl, NED | 11.2.18 | |||
3000 m forh. [1] | ||||||||
9:16.81 | PB | 8 | Leiden, NED | Leiden, NED | 9.6.18 |
3000 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30.55 | SB | 7 | Hilversum, NED | Hilversum, NED | 9.7.17 | |||
8:34.89 | 9 | B | Kessel-Lo, BEL | Kessel-Lo, BEL | 19.8.17 | |||
5000 m [2] | ||||||||
14:35.26 | PB | 19 | D | IFAM | Oordegem, BEL | IFAM, Oordegem, BEL | 27.5.17 | |
15:00.16 | 10 | NC | Utrecht, NED | NC, Utrecht, NED | 15.7.17 | |||
3000 m forh. [1] | ||||||||
9:21.81 | SB | 7 | NC | Utrecht, NED | NC, Utrecht, NED | 14.7.17 |
3000 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:34.84 i | PB | 7 | NC | Apeldoorn, NED | NC, Apeldoorn, NED | 28.2.16 | ||
8:29.70 | PB | 7 | B | Mon | Kessel-Lo, BEL | Mon, Kessel-Lo, BEL | 30.7.16 | |
5000 m [1] | ||||||||
14:39.10 | PB | 6 | E | KBC-Nacht | Heusden, BEL | KBC-Nacht, Heusden, BEL | 16.7.16 | |
3000 m forh. [1] | ||||||||
9:18.24 | PB | 3 | NC | Amsterdam, NED | NC, Amsterdam, NED | 19.6.16 |
Cross 10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
34:04 | 62 | Warandeloop | Tilburg, NED | Warandeloop, Tilburg, NED | 24.11.13 |
Cross 10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
35:07 | 102 | Warandeloop | Tilburg, NED | Warandeloop, Tilburg, NED | 25.11.12 |
Cross 6.2 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21:17 | 28 | 19 | Warandecross | Tilburg, NED | Warandecross, Tilburg, NED | 27.11.11 |
Placering på danske alletiders liste på dato
3000 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 8:16.09 | Vught, NED | 30.5.19 | ||
Inde | 8:19.67 | Apeldoorn, NED | 23.2.20 | ||
5000 m | |||||
Ude | 14:35.26 | Oordegem, BEL | 27.5.17 | ||
10000 m | |||||
Ude | 30:45.42 | Leiden, NED | 8.6.19 | ||
10 km | |||||
Ude | 30:37 | Schoorl, NED | 10.2.19 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 9:16.81 | Leiden, NED | 9.6.18 |
3000 m: | 10 |
5000 m: | 5 |
10000 m: | 2 |
10 km: | 4 |
3000 m forh.: | 5 |
Cross: | 5 |