Født: 2001
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.48 i | SB | 4 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||
7.38 i | SB | 1 | 19 h2 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
7.31 i | PB | 2 | 19 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
7.33 i | 3 | Skive | Skive | 1.2.20 | ||||
7.28 i | PB | 2 | 19 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
7.32 i | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
45.72 | PB | 3 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||
Skive A.M. | ||||||||
Ali Basim Al-Timimi, Jonas Bruun Gregersen Martin Lynderup, Noah Birk Meissner | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
DQ i | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||
Skive A.M. | ||||||||
Jonas Bruun Gregersen, Ali Basim Al-Timimi Noah Birk Meissner, Jakob Rose Hansen |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.60 i | SB | 6 | h4 | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | |
100 m [8] | ||||||||
11.66 w | 2 | B | Skive | Skive | 13.5.19 | +2.1 | ||
11.70 | SB | 1 | 19 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | +0.7 | |
11.61 | SB | 7 | Odense | Odense | 1.6.19 | +0.8 | ||
11.82 | Randers | Randers | 15.6.19 | +0.5 | ||||
12.25 | 7 | h2 | DM | Esbjerg | DM, Esbjerg | 27.7.19 | -0.2 | |
12.10 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.7 | |||
12.00 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.6 | |||
11.92 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | +0.5 | ||||
200 m [2] | ||||||||
24.66 i | SB | Skive | Skive | 15.12.18 | ||||
23.81 | SB | Odense | Odense | 1.6.19 | +0.6 | |||
Længdespring [1] | ||||||||
5.33 | SB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 |
60 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.44 i | PB | Skive | Skive | 9.12.17 | ||||
7.38 i | PB | Skive | Skive | 13.1.18 | ||||
7.43 i | Aarhus | Aarhus | 20.1.18 | |||||
7.37 i | PB | Aarhus | Aarhus | 20.1.18 | ||||
7.40 i | Skive | Skive | 3.2.18 | |||||
7.45 i | Skive | Skive | 18.2.18 | |||||
7.36 i | PB | Skive | Skive | 24.2.18 | ||||
7.32 i | PB | Skive | Skive | 24.2.18 | ||||
100 m [9] | ||||||||
11.80 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | -2.2 | |||
11.79 | PB | Skive | Skive | 8.5.18 | -3.0 | |||
11.85 | 6 | B | Skive | Skive | 19.5.18 | -0.5 | ||
11.85 | Skive | Skive | 28.5.18 | 0.0 | ||||
11.70 | Skive | Skive | 16.6.18 | 0.0 | ||||
11.67 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | 0.0 | |||
11.58 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | +1.7 | |||
12.07 | 4 | 19 | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | -1.1 | ||
11.72 w | Skive | Skive | 30.9.18 | +3.0 | ||||
200 m [5] | ||||||||
24.02 i | PB | Skive | Skive | 3.2.18 | ||||
23.78 i | PB | Skive | Skive | 25.2.18 | ||||
23.50 | PB | Skive | Skive | 28.5.18 | +0.7 | |||
23.84 | Skive | Skive | 17.6.18 | 0.0 | ||||
23.43 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | +1.4 | |||
Længdespring [3] | ||||||||
5.73 | PB | Skive | Skive | 8.5.18 | +0.7 | |||
4.85 | - | Skive | Skive | 19.5.18 | +1.5 | |||
5.96 w | 10 | Skive | Skive | 19.5.18 | +2.5 | |||
4.78 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 29.6.18 | +2.9 |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.71 i | PB | Skive | Skive | 10.12.16 | ||||
7.67 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | ||||
7.72 i | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | |||||
7.74 i | Skive | Skive | 4.2.17 | |||||
7.59 i | PB | Skive | Skive | 25.2.17 | ||||
100 m [7] | ||||||||
11.92 | PB | Herning | Herning | 6.5.17 | +1.1 | |||
11.99 w | Aarhus | Aarhus | 2.6.17 | +2.6 | ||||
12.02 | Skive | Skive | 10.6.17 | +0.1 | ||||
11.90 | PB | Randers | Randers | 17.6.17 | +1.3 | |||
12.25 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +1.1 | ||||
11.90 | =PB | Skive | Skive | 10.8.17 | +1.8 | |||
11.81 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | +1.6 | |||
200 m [2] | ||||||||
25.28 i | PB | Skive | Skive | 4.2.17 | ||||
24.71 i | PB | Skive | Skive | 26.2.17 | ||||
Længdespring [4] | ||||||||
5.38 | PB | Herning | Herning | 6.5.17 | +0.2 | |||
5.12 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.17 | -1.2 | ||||
5.35 | Skive | Skive | 10.8.17 | +1.9 | ||||
5.35 | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | +1.9 | ||||
Trespring [2] | ||||||||
10.12 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +0.2 | |||
9.92 | København | København | 23.9.17 | 0.0 |
100 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.42 | PB | Skive | Skive | 23.8.16 | +1.7 | |||
12.53 | København | København | 3.9.16 | +0.9 | ||||
12.51 | København | København | 3.9.16 | +0.1 | ||||
12.77 | Ballerup | Ballerup | 24.9.16 | -1.0 | ||||
300 m [1] | ||||||||
42.01 | PB | Skive | Skive | 23.8.16 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.28 | Skive | 29.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.58 | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 23.43 | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | +1.4 | |
Inde | 23.78 | Skive | 25.2.18 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.73 | Skive | 8.5.18 | +0.7 | |
Trespring | |||||
Ude | 10.12 | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +0.2 | |
300 m | |||||
Ude | 42.01 | Skive | 23.8.16 |
60 m: | 20 |
100 m: | 28 |
200 m: | 9 |
300 m: | 1 |
Længdespring: | 9 |
Trespring: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2019 | 7 | h2 | 12.25 | |||
DMU | 2019 | 12.00 | 12.10 | ||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 3 | B | 45.72 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2019 | 6 | h4 | 7.60 | |||
Ungdom | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 4 | 19 | 7.32 | 2 | 19 h3 | 7.28 |
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 19 |