Født: 8 august 2005
Klub: Aarhus Gymnastikforening af 1880
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
5 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:35 | SB | 15 | Aarhus | Aarhus | 31.12.23 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9:19.50 i | PB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:25.80 | PB | 3 | 17 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
5 km [1] | ||||||||
16:16 | PB | 1 | 19 | Værløse | Værløse | 24.4.21 | ||
Cross 6 km [1] | ||||||||
22:09 | 1 | 17 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
1500 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:40.64 i | PB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4:34.7h | PB | 8 | Aarhus | Aarhus | 22.9.20 | |||
3000 m [4] | ||||||||
9:52.96 i | PB | 2 | C | Skive | Skive | 14.12.19 | ||
9:55.63 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
9:43.21 | PB | 2 | 15 | Vejle | Vejle | 3.9.20 | ||
9:27.46 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 |
1500 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:57.35 | PB | 13 | C | Aarhus | Aarhus | 21.5.19 | ||
4:51.00 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:29.9h | PB | Aarhus | Aarhus | 28.6.18 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.45 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | ||||
200 m [2] | ||||||||
32.3h | Silkeborg | Silkeborg | 1.6.17 | -1.3 | ||||
32.22 | PB | Skive | Skive | 11.6.17 | -3.0 | |||
800 m [3] | ||||||||
2:45.36 i | PB | Aarhus | Aarhus | 22.1.17 | ||||
2:41.26 i | PB | Aarhus | Aarhus | 4.3.17 | ||||
2:43.9h | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.6.17 | ||||
1000 m [3] | ||||||||
3:26.74 | PB | Skive | Skive | 11.6.17 | ||||
3:31.08 | Randers | Randers | 13.6.17 | |||||
3:19.60 | PB | Randers | Randers | 9.9.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.45 | Aarhus | 21.1.17 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.22 | Skive | 11.6.17 | -3.0 | |
800 m | |||||
Ude | 2:29.9h | Aarhus | 28.6.18 | ||
Inde | 2:41.26 | Aarhus | 4.3.17 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:19.60 | Randers | 9.9.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:25.80 | Randers | 19.6.21 | ||
Inde | 4:40.64 | Skive | 1.3.20 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:27.46 | Hvidovre | 20.9.20 | ||
Inde | 9:19.50 | Skive | 5.3.22 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:16 | Værløse | 24.4.21 |
60 m: | 1 |
200 m: | 2 |
800 m: | 4 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 5 |
3000 m: | 5 |
5 km: | 2 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2019 | 4:51.00 | ||
Ungdom | ||||
3000 m | ||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 9:27.46 |
DM 16-17 år km cross | ||||
DMU | 2021 | 1 | 17 | 22:09 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2020 | 1 | 15 B | 4:40.64 |
3000 m | ||||
iDMU | 2020 | 3 | 15 | 9:55.63 |
iDMU | 2022 | 2 | 17 | 9:19.50 |