Født: 20 februar 2001
Klub: Aarhus Gymnastikforening af 1880
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
1500 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:59.27 | PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 3.6.21 | ||||
5 km [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Short course | |||||||||
14:50 | 5 | Aarhus | Aarhus | 7.5.21 | |||||
10 km [1] | |||||||||
32:04 | PB | 39 | Værløse | Værløse | 24.4.21 | ||||
Cross 10 km [1] | |||||||||
34:51 | 5 | 22 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | Viby | Viby | 7.6.20 | |||||
1500 m [3] | ||||||||
4:10.52 i | SB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4:07.45 | PB | 6 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | |||
4:16.5h | 2 | Aarhus | Aarhus | 13.8.20 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
9:08.89 | SB | 1 | 19 | Vejle | Vejle | 3.9.20 | ||
5000 m [3] | ||||||||
15:54.7h | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 1.8.20 | |||
15:34.75 | PB | 3 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | |
16:02.3h | 2 | Aarhus | Aarhus | 22.9.20 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:03.50 i | PB | 4 | 19 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |
3000 m [2] | ||||||||
9:14.09 i | PB | Skive | Skive | 15.12.18 | ||||
9:01.25 i | PB | 3 | 19 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:02.2h | PB | Aarhus | Aarhus | 4.9.18 | ||||
1500 m [6] | ||||||||
4:32.01 i | PB | Randers | Randers | 6.12.17 | ||||
4:17.91 i | PB | Skive | Skive | 25.2.18 | ||||
4:22.29 | SB | Skive | Skive | 28.5.18 | ||||
4:10.3h | PB | Aarhus | Aarhus | 28.6.18 | ||||
4:08.7h | PB | Aarhus | Aarhus | 7.8.18 | ||||
4:08.77 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | ||||
3000 m [3] | ||||||||
9:16.67 i | PB | Skive | Skive | 3.2.18 | ||||
9:18.73 i | Skive | Skive | 24.2.18 | |||||
8:59.16 | PB | Viborg | Viborg | 14.8.18 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
16:09.50 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:34.13 i | PB | Skive | Skive | 14.1.17 | ||||
4:25.79 | PB | Kolding | Kolding | 14.8.17 | ||||
4:16.65 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
9:55.96 i | PB | Skive | Skive | 4.2.17 | ||||
10:13.87 i | Skive | Skive | 25.2.17 | |||||
5000 m [1] | ||||||||
17:14.17 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:26.72 | PB | Aarhus | Aarhus | 23.5.15 | ||||
2:26.22 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | ||||
1500 m [3] | ||||||||
5:03.54 i | PB | Aarhus | Aarhus | 31.1.15 | ||||
4:53.78 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | ||||
4:50.2h | PB | Aarhus | Aarhus | 1.9.15 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:13.82 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:02.2h | Aarhus | 4.9.18 | ||
1500 m | |||||
Ude | 3:59.27 | Aarhus | 3.6.21 | ||
Inde | 4:03.50 | Skive | 24.2.19 | ||
3000 m | |||||
Ude | 8:59.16 | Viborg | 14.8.18 | ||
Inde | 9:01.25 | Skive | 23.2.19 | ||
5000 m | |||||
Ude | 15:34.75 | Aalborg | 13.9.20 | ||
10 km | |||||
Ude | 32:04 | Værløse | 24.4.21 |
800 m: | 4 |
1500 m: | 17 |
3000 m: | 9 |
5000 m: | 5 |
5 km: | 1 |
10 km: | 1 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
10 km | ||||
DM | 2021 | 39 | 32:04 | |
Ungdom | ||||
5000 m | ||||
DMU | 2020 | 3 | 19 | 15:34.75 |
DM U23 km cross | ||||
DMU | 2021 | 5 | 22 | 34:51 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 4 | 19 r2 | 4:03.50 |
iDMU | 2020 | 1 | 19 B | 4:10.52 |
3000 m | ||||
iDMU | 2019 | 3 | 19 r2 | 9:01.25 |