Født: 2001
Klub: Randers Freja atletik og motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
3000 m forh. [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:22.84 | PB | 4 | Randers | Randers | 2.5.21 |
200 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.38 i | PB | 1 | 19 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
25.03 i | PB | 2 | 19 r1 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||
25.44 | PB | 3 | Randers | Randers | 1.9.20 | +0.5 | ||
400 m [2] | ||||||||
55.76 i | PB | 1 | B | Skive | Skive | 14.12.19 | ||
DQ i | 19 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||
800 m [3] | ||||||||
2:20.81 i | PB | 1 | 19 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
2:16.0h i | PB | 4 | Randers | Randers | 28.1.20 | |||
2:19.52 i | 3 | 19 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
1500 m [1] | ||||||||
5:04.54 | PB | 10 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:45.92 | PB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Patrik Schneidgen, Thomas Søholm Larsen Christian B. Jensen, Florian Arensbach |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:05.61 | PB | Randers | Randers | 17.6.17 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
48.13 | PB | Aalborg | Aalborg | 30.5.15 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:48.98 | SB | Aalborg | Aalborg | 30.5.15 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.24 w | Silkeborg | Silkeborg | 27.5.14 | +2.4 | ||||
800 m [2] | ||||||||
2:48.65 i | PB | Aarhus | Aarhus | 1.2.14 | ||||
2:47.40 | PB | Aalborg | Aalborg | 9.6.14 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.79 | PB | Vejen | Vejen | 29.9.13 | -1.8 | |||
200 m [1] | ||||||||
33.03 | PB | Skive | Skive | 15.6.13 | +0.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
53.46 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.13 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:59.08 | PB | Skive | Skive | 15.6.13 | ||||
1000 m [3] | ||||||||
3:36.33 | PB | Skive | Skive | 15.6.13 | ||||
3:39.67 | Sæby | Sæby | 24.8.13 | |||||
3:44.26 | Vejen | Vejen | 29.9.13 | |||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
17.85 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.13 | 0.0 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 25.44 | Randers | 1.9.20 | +0.5 | |
Inde | 25.03 | Randers | 15.2.20 | ||
400 m | |||||
Inde | 55.76 | Skive | 14.12.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:47.40 | Aalborg | 9.6.14 | ||
Inde | 2:16.0h | Randers | 28.1.20 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:36.33 | Skive | 15.6.13 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:04.54 | Aarhus | 6.9.20 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 12:22.84 | Randers | 2.5.21 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.79 | Vejen | 29.9.13 | -1.8 | |
300 m | |||||
Ude | 48.13 | Aalborg | 30.5.15 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:59.08 | Skive | 15.6.13 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 17.85 | Silkeborg | 6.6.13 | 0.0 |
80 m: | 2 |
200 m: | 4 |
300 m: | 2 |
400 m: | 2 |
600 m: | 1 |
800 m: | 6 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 2 |
3000 m forh.: | 1 |
: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
iDMU | 2020 | 19 C |