Født: 2 september 2006
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Tidligere klubber:
Holte Atletik ‐22.3.2024
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.53 i | PB | 1 | 19 B | Randers | Randers | 23.3.24 | ||
800 m [1] | ||||||||
2:17.47 i | PB | 2 | 19 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||
60 m hæk 99.1 cm [1] | ||||||||
9.93 i | PB | 2 | 19 | Randers | Randers | 23.3.24 |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.96 | PB | 1 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
54.09 | 6 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
800 m [4] | ||||||||
2:10.71 | PB | 3 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | ||
2:12.84 | 3 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | |||
2:08.37 | PB | 2 | 17 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||
2:04.68 | PB | 2= | B | Viborg | Viborg | 24.8.23 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:16.87 | PB | 2 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:14.53 | SB | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:12.25 | PB | 6 | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:45.11 i | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Holte Atletik | ||||||||
Kasper Mørch, Christian Gottlieb Sebastian Abildgaard Glyb, Gustav Stetkær Bohr |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.59 | PB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 | +0.7 | |||
200 m [3] | ||||||||
27.78 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +3.6 | ||||
29.03 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -1.7 | |||
28.98 | PB | København | København | 18.8.19 | +1.0 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:08.79 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:39.00 | SB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:36.39 | SB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.35 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | ||||
80 m [1] | ||||||||
11.99 | PB | Hillerød | Hillerød | 13.6.18 | -2.8 | |||
200 m [1] | ||||||||
30.70 | PB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | -1.8 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:07.18 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
600 m [2] | ||||||||
1:54.76 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1:51.43 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:36.97 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.10.18 | ||||
1000 m [4] | ||||||||
3:31.07 | PB | Hillerød | Hillerød | 13.6.18 | ||||
3:21.07 | PB | Ballerup | Ballerup | 17.6.18 | ||||
3:24.74 | København | København | 19.8.18 | |||||
3:17.98 | PB (84) | Greve | Greve | 15.9.18 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
16.72 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -1.0 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.35 | Helsingør | 3.3.18 | ||
200 m | |||||
Ude | 28.98 | København | 18.8.19 | +1.0 | |
Inde | 24.53 | Randers | 23.3.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 53.96 | Ballerup | 17.6.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:04.68 | Viborg | 24.8.23 | ||
Inde | 2:17.47 | Randers | 23.3.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:17.98 | Greve | 15.9.18 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:12.25 | Tårnby | 2.10.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.59 | Hillerød | 12.6.19 | +0.7 | |
600 m | |||||
Ude | 1:51.43 | Hvidovre | 9.6.18 | ||
60 m hæk 99.1 cm | |||||
Inde | 9.93 | Randers | 23.3.24 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 16.72 | Tårnby | 5.5.18 | -1.0 |
60 m: | 1 |
80 m: | 2 |
200 m: | 5 |
400 m: | 4 |
600 m: | 2 |
800 m: | 8 |
1000 m: | 5 |
1500 m: | 2 |
60 m hæk 99.1 cm: | 1 |
: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
DMU | 2023 | 6 | 17 | 54.09 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 1:45.11 |