Født: 16 november 2005
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
1500 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:09.37 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
5 km [1] | ||||||||||||||
16:53 | PB | 2 | 19 | Charlottenlund | Charlottenlund | 7.4.24 | ||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.70 i | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.61 i | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.70 i | =PB | 5 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||
| ||||||||||||||
1.60 i | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Trespring [5] | ||||||||||||||
10.87 i | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.95 i | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
11.06 i | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.76 i | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
11.21 i | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||||||
|
100 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.63 | 3 | 19 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | -0.1 | ||||||||
12.5h w | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | |||||||||
800 m [5] | ||||||||||||||
2:03.72 | PB | 2 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||||
2:03.14 | PB | 1 | 19 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||||
2:07.25 | 6 | København | København | 9.8.23 | ||||||||||
2:05.45 | 5 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||||||||
2:12.9h | 1 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | |||||||||
1500 m [6] | ||||||||||||||
4:32.56 i | PB | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
4:24.94 | PB | 6 | Bagsværd | Bagsværd | 17.5.23 | |||||||||
4:21.86 | PB | 18 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||||||||
4:20.10 | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||||
4:18.41 | PB | 4 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||
4:16.52 | PB | 3 | Greve | Greve | 24.9.23 | |||||||||
3000 m [1] | ||||||||||||||
9:56.04 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||
10 km [1] | ||||||||||||||
36:11 | PB | 26 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 22.4.23 | ||||||||
400 m hæk [2] | ||||||||||||||
1:03.41 | PB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||||
1:04.8h | 1 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | |||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.60 | PB | 7 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.59 | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
4.07 i | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.72 | PB | 3 | 19 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | -1.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Trespring [6] | ||||||||||||||
9.67 i | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.65 i | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.61 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.92 | PB | - | Lyngby | Lyngby | 2.5.23 | +1.7 | ||||||||
9.96 w | 2 | Lyngby | Lyngby | 2.5.23 | +2.3 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.97 | PB | 1 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.6 | ||||||
| ||||||||||||||
11.39 | PB | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | -1.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 6.0 kg [2] | ||||||||||||||
7.69 | PB | 3 | 19 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.65 | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 800 gram [5] | ||||||||||||||
23.83 | PB | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 16.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
28.23 | PB | 2 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
21.95 | 3 | 19 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
22.12 | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 5.7.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
28.88 | PB | 3 | 19 | Lyngby | Lyngby | 7.10.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
48.26 | SB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Magnus Hamann Poulsen, Lucas Wybrandt Valdemar Østerberg Qvistgaard, Bertil WA Frederiksen | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:41.28 i | PB | 3 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Hadrian Bøge Chrichton, Jacob Larsen Valdemar Østerberg Qvistgaard, Bertil WA Frederiksen | ||||||||||||||
4 x 400 m stafet [3] | ||||||||||||||
3:56.94 | SB | 1 | 22 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard Jacob Larsen, Vitus Lei Hansgaard | ||||||||||||||
3:55.82 | SB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard Christian Kjellman, Nils Christian Gregers | ||||||||||||||
3:49.28 | SB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Nils Christian Gregers, Bertil WA Frederiksen Valdemar Østerberg Qvistgaard, Sean Power | ||||||||||||||
Cross 6 km [1] | ||||||||||||||
21:57 | 5= | 19 | København | København | 22.10.23 |
1500 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:50.81 i | PB | 4 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
4:35.37 | PB | 7 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | ||||||
4:31.35 | PB | 13 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||
3000 m [1] | ||||||||||||
10:42.01 i | PB | 6 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.54 w | 2 | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +4.0 | ||||||
| ||||||||||||
Trespring [2] | ||||||||||||
9.35 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||
| ||||||||||||
9.39 | PB | - | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +2.0 | |||||
9.49 w | 3 | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +2.2 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||
3:45.62 | PB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Lauge Rasmussen, Christian Kjellman Valdemar Østerberg Qvistgaard, Nils Christian Gregers |
Trespring [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.12 | PB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +0.6 | |||||
|
50 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.73 i | SB | 4 | 15 r1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
8.66 i | SB | 4 | 15 r2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
800 m [2] | ||||||||||||||
2:28.5h | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | ||||||||
2:35.80 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.6.20 | |||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
3:31.09 OT i | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||||
3000 m [1] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
11:33.72 OT i | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||
50 m hæk 84 cm, 8.5 m [1] | ||||||||||||||
10.22 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
50 m hæk 84 cm [2] | ||||||||||||||
10.14 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
10.15 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.10 i | SB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.05 i | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||||
1.01 i | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
.97 i | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
3.89 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.00 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | +1.4 | |||||||
| ||||||||||||||
Trespring [4] | ||||||||||||||
8.28 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.82 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.53 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.20 | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.6.20 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [2] | ||||||||||||||
5.77 i | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.91 | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||||
20.62 | SB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.6.20 | ||||||||
|
50 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.5h i | Hvidovre | Hvidovre | 16.12.18 | |||||
8.64 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
8.65 i | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | |||||
800 m [1] | ||||||||
2:40.4h | PB | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 | ||||
1500 m [5] | ||||||||
5:34.20 | SB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | ||||
5:16.55 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
5:32.07 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.19 | |||||
5:29.38 | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | |||||
5:23.86 | Greve | Greve | 29.9.19 | |||||
3000 m [4] | ||||||||
11:34.77 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | ||||
11:45.42 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | |||||
12:40.39 | København | København | 10.8.19 | |||||
11:50.44 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
50 m hæk 84 cm [1] | ||||||||
10.84 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||
100 m hæk 84.0 cm [2] | ||||||||
22.83 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | +0.7 | |||
23.09 | SB | Greve | Greve | 28.9.19 | -0.3 | |||
Højdespring [5] | ||||||||
1.35 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 16.12.18 | ||||
1.25 i | Ballerup | Ballerup | 27.12.18 | |||||
1.16 i | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | |||||
1.17 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
1.20 | SB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | ||||
Længdespring [4] | ||||||||
3.65 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
3.56 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
3.79 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | -0.3 | |||
3.60 | Greve | Greve | 28.9.19 | 0.0 | ||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||
4.35 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | ||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||
16.71 | PB | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 | ||||
16.71 | =SB | Lyngby | Lyngby | 28.9.19 | ||||
20.76 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 |
50 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.77 i | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.18 | |||||
8.67 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.18 | ||||
80 m [1] | ||||||||
12.26 | PB | Greve | Greve | 15.9.18 | +1.9 | |||
600 m [2] | ||||||||
1:55.42 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1:58.79 | Greve | Greve | 30.9.18 | |||||
1000 m [3] | ||||||||
3:34.0h | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.18 | ||||
3:33.79 | PB | København | København | 19.8.18 | ||||
3:28.99 | PB | Greve | Greve | 15.9.18 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:29.27 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
Højdespring [3] | ||||||||
1.30 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
1.26 | København | København | 19.8.18 | |||||
1.20 | Greve | Greve | 29.9.18 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
5.68 | PB | Lyngby | Lyngby | 20.6.18 | ||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
18.36 | PB | Lyngby | Lyngby | 18.6.18 | ||||
18.74 | PB | Greve | Greve | 29.9.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.64 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:03.14 | Lyngby | 21.6.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:28.99 | Greve | 15.9.18 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:16.52 | Greve | 24.9.23 | ||
Inde | 4:09.37 | Skive | 3.3.24 | ||
3000 m | |||||
Ude | 11:34.77 | Hvidovre | 9.6.19 | ||
Inde | 9:56.04 | Skive | 4.3.23 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:53 | Charlottenlund | 7.4.24 | ||
10 km | |||||
Ude | 36:11 | Aarhus | 22.4.23 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:03.41 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.60 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Inde | 1.70 | Hvidovre | 7.1.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.72 | Lyngby | 20.6.23 | -1.0 | |
Inde | 4.07 | Hvidovre | 5.2.23 | ||
Trespring | |||||
Ude | 11.39 | Lyngby | 7.10.23 | -1.0 | |
Inde | 11.21 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 28.88 | Lyngby | 7.10.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:41.28 | Skive | 5.3.23 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:45.62 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.26 | Greve | 15.9.18 | +1.9 | |
600 m | |||||
Ude | 1:55.42 | Tårnby | 5.5.18 | ||
50 m hæk 84 cm, 8.5 m | |||||
Inde | 10.22 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
50 m hæk 84 cm | |||||
Inde | 10.14 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 22.83 | Greve | 28.9.19 | +0.7 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 5.91 | Lyngby | 27.9.20 | ||
Inde | 5.77 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.68 | Lyngby | 20.6.18 | ||
Kuglestød 6.0 kg | |||||
Ude | 7.69 | Lyngby | 21.6.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 18.74 | Greve | 29.9.18 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 20.76 | Greve | 28.9.19 |
50 m: | 7 |
80 m: | 1 |
100 m: | 2 |
600 m: | 2 |
800 m: | 8 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 16 |
3000 m: | 7 |
5 km: | 1 |
10 km: | 1 |
50 m hæk 84 cm, 8.5 m: | 1 |
50 m hæk 84 cm: | 3 |
100 m hæk 84.0 cm: | 2 |
400 m hæk: | 2 |
Højdespring: | 18 |
Længdespring: | 9 |
Trespring: | 20 |
Kuglestød 4.0 kg: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Kuglestød 6.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 4 |
Spydkast 800 gram: | 5 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 4 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
3000 m | ||||
DMU | 2019 | 11:50.44 | ||
10 km | ||||
DMU | 2023 | 26 | 36:11 | |
Ungdom | ||||
800 m | ||||
DMU | 2023 | 5 | 19 | 2:05.45 |
1500 m | ||||
DMU | 2022 | 13 | 17 | 4:31.35 |
DMU | 2023 | 4 | 19 | 4:18.41 |
Trespring | ||||
DMU | 2023 | 1 | 19 | 9.97 |
4 x 400 m stafet | ||||
DMU | 2022 | 2 | 22 | 3:45.62 |
DMU | 2023 | 2 | 22 | 3:55.82 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2022 | 4 | 17 B | 4:50.81 |
iDMU | 2023 | 4 | 19 | 4:32.56 |
iDMU | 2024 | 3 | 19 | 4:09.37 |
3000 m | ||||
iDMU | 2022 | 6 | 17 | 10:42.01 |
iDMU | 2023 | 3 | 19 | 9:56.04 |
Højdespring | ||||
iDMU | 2024 | 5 | 19 | 1.70 |
Trespring | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 | 9.35 |
iDMU | 2023 | 2 | 19 | 10.61 |
iDMU | 2024 | 3 | 19 | 10.76 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 19 B | 1:41.28 |