Født: 29 april 2002
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:01.55 | SB | 1 | B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:04.89 i | SB | 5 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
2:02.25 | SB | 4 | København | København | 28.6.20 | |||
2:01.14 | SB | 1 | København | København | 5.7.20 | |||
1500 m [5] | ||||||||
4:19.60 i | SB | 4 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 9.2.20 | |||
4:16.26 i | SB | 7 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4:13.2h | SB | 1 | København | København | 23.5.20 | |||
4:03.44 | SB | 4 | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | |||
4:11.68 | 5 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.43 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | ||||
800 m [2] | ||||||||
2:00.54 i | PB | 2 | 17 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |
2:02.86 | SB | 8 | 17 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | |
1500 m [6] | ||||||||
4:10.71 i | PB | 1 | 17 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |
4:06.65 | SB | 8 | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | |||
4:16.01 | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | |||||
4:18.96 | Odense | Odense | 1.6.19 | |||||
4:16.61 | 11 | 17 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||
4:17.85 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | |||||
3000 m [1] | ||||||||
9:43.38 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
400 m hæk [1] | ||||||||
1:04.07 | PB | 8 | 19 | ECCC | Leiria, POR | ECCC, Leiria, POR | 21.9.19 | |
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:37.52 | 8 | 19 | ECCC | Leiria, POR | ECCC, Leiria, POR | 21.9.19 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Nikolaj Grønbech, Linus Lindquist Conrad Lind, William Devantier | ||||||||
Cross 6.09 km [1] | ||||||||
21:18 | 50 | 19 | ECCC | Albufeira, POR | ECCC, Albufeira, POR | 3.2.19 |
800 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.64 | PB | København | København | 12.6.18 | ||||
2:00.12 | Ballerup | Ballerup | 17.6.18 | |||||
2:00.19 | 5 | C | København | København | 26.6.18 | |||
2:00.33 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 29.6.18 | |||||
2:01.23 | Tårnby | Tårnby | 21.8.18 | |||||
2:02.18 | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | |||||
1500 m [10] | ||||||||
4:18.36 i | PB | Skive | Skive | 25.2.18 | ||||
4:10.15 | PB | København | København | 6.5.18 | ||||
4:03.33 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | ||||
4:03.96 | København | København | 27.5.18 | |||||
4:01.87 | PB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | ||||
4:10.66 | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | |||||
4:07.43 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | |||||
4:07.97 | København | København | 18.8.18 | |||||
4:11.81 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | |||||
4:12.78 | 3 | 19 | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | |||
3000 m [2] | ||||||||
9:16.66 i | PB | Skive | Skive | 24.2.18 | ||||
8:55.23 | PB | Holbæk | Holbæk | 29.8.18 | ||||
5 km [1] | ||||||||
16:04 | WYL PB | Skovlunde | Skovlunde | 21.4.18 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:10.11 | SB | København | København | 18.6.17 | ||||
2:10.13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | |||||
1500 m [2] | ||||||||
4:27.55 | SB | København | København | 17.6.17 | ||||
4:22.02 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | ||||
2000 m [1] | ||||||||
6:13.64 | PB (12) | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | ||||
3000 m [3] | ||||||||
10:02.30 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | ||||
9:14.10 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | ||||
9:11.22 | PB | København | København | 23.9.17 |
800 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:11.06 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
2:15.30 | Bagsværd | Bagsværd | 2.6.16 | |||||
2:15.17 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | |||||
2:16.1h | Tårnby | Tårnby | 11.8.16 | |||||
2:11.37 | Helsingør | Helsingør | 13.8.16 | |||||
2:08.26 | PB | København | København | 20.8.16 | ||||
2:04.90 | PB | Ballerup | Ballerup | 24.9.16 | ||||
1500 m [5] | ||||||||
4:32.25 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
4:25.10 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
4:28.35 | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | |||||
4:30.44 | København | København | 20.8.16 | |||||
4:26.07 | København | København | 3.9.16 | |||||
3000 m [3] | ||||||||
9:45.88 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
9:35.95 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | ||||
9:26.82 | PB | København | København | 3.9.16 | ||||
5 km [1] | ||||||||
16:55 | PB | Skovlunde | Skovlunde | 16.4.16 |
600 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:39.29 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 | ||||
1:38.89 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | ||||
1:37.74 | PB | København | København | 29.8.15 | ||||
1000 m [3] | ||||||||
2:59.49 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | ||||
2:57.49 | PB (67) (34) | København | København | 29.8.15 | ||||
3:03.91 | Ballerup | Ballerup | 20.9.15 | |||||
1500 m [2] | ||||||||
4:44.44 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 | ||||
4:38.66 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
10:28.92 | SB | København | København | 31.5.15 | ||||
10:27.65 | SB | Skive | Skive | 12.9.15 | ||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||
17.75 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 |
50 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.14 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.14 | ||||
60 m [5] | ||||||||
9.33 i | PB | Helsingør | Helsingør | 11.1.14 | ||||
9.29 i | PB | Ballerup | Ballerup | 18.1.14 | ||||
9.46 i | Ballerup | Ballerup | 18.1.14 | |||||
9.45 i | Helsingør | Helsingør | 1.2.14 | |||||
9.39 i | Helsingør | Helsingør | 22.2.14 | |||||
80 m [2] | ||||||||
11.94 | PB | København | København | 16.8.14 | +1.7 | |||
11.74 w | København | København | 16.8.14 | +2.5 | ||||
200 m [4] | ||||||||
31.53 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.14 | ||||
30.09 | PB | Helsingør | Helsingør | 24.5.14 | 0.0 | |||
30.13 w | Ballerup | Ballerup | 21.6.14 | +2.7 | ||||
30.00 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | +1.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
47.34 | PB | Maribo | Maribo | 9.6.14 | ||||
600 m [6] | ||||||||
1:47.88 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
1:47.95 | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.14 | |||||
1:43.20 | PB | Ballerup | Ballerup | 21.6.14 | ||||
1:43.29 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | |||||
1:45.78 | København | København | 16.8.14 | |||||
1:44.52 | København | København | 25.8.14 | |||||
800 m [3] | ||||||||
2:33.47 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.14 | ||||
2:28.60 | PB | Helsingør | Helsingør | 24.5.14 | ||||
2:27.13 | PB | Maribo | Maribo | 9.6.14 | ||||
1000 m [4] | ||||||||
3:10.62 | PB | Lyngby | Lyngby | 1.6.14 | ||||
3:04.89 | PB (45) (27) | Ballerup | Ballerup | 21.6.14 | ||||
3:09.40 | København | København | 16.8.14 | |||||
3:08.01 | Bagsværd | Bagsværd | 21.9.14 | |||||
1500 m [3] | ||||||||
5:04.90 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
4:55.92 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.14 | ||||
4:46.96 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:24.94 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.10.14 | ||||
Højdespring [5] | ||||||||
1.15 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.14 | ||||
1.20 i | PB | Helsingør | Helsingør | 11.1.14 | ||||
1.20 i | =PB | Ballerup | Ballerup | 18.1.14 | ||||
1.25 i | PB | Helsingør | Helsingør | 1.2.14 | ||||
1.20 i | Helsingør | Helsingør | 22.2.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.14 | Hvidovre | 5.1.14 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.29 | Ballerup | 18.1.14 | ||
200 m | |||||
Ude | 30.00 | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | +1.2 | |
Inde | 31.53 | Malmö/A, SWE | 8.2.14 | ||
400 m | |||||
Ude | 53.43 | Helsingør | 15.6.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 1:57.64 | København | 12.6.18 | ||
Inde | 2:00.54 | Skive | 23.2.19 | ||
1000 m | |||||
Ude | 2:57.49 | København | 29.8.15 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:01.87 | Ballerup | 16.6.18 | ||
Inde | 4:10.71 | Skive | 24.2.19 | ||
3000 m | |||||
Ude | 8:55.23 | Holbæk | 29.8.18 | ||
Inde | 9:16.66 | Skive | 24.2.18 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:04 | Skovlunde | 21.4.18 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:04.07 | Leiria, POR | 21.9.19 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.25 | Helsingør | 1.2.14 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.94 | København | 16.8.14 | +1.7 | |
300 m | |||||
Ude | 47.34 | Maribo | 9.6.14 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:37.74 | København | 29.8.15 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:13.64 | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 17.75 | Tårnby | 2.5.15 |
50 m: | 1 |
60 m: | 5 |
80 m: | 2 |
200 m: | 4 |
300 m: | 1 |
400 m: | 1 |
600 m: | 9 |
800 m: | 24 |
1000 m: | 7 |
1500 m: | 33 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 12 |
5 km: | 2 |
400 m hæk: | 1 |
Højdespring: | 5 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 5 | 19 | 4:11.68 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2019 | 2 | 17 r2 | 2:00.54 |
iDMU | 2020 | 5 | 19 | 2:04.89 |
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 1 | 17 r2 | 4:10.71 |
iDMU | 2020 | 7 | 19 | 4:16.26 |