Født: 2007
Klub: Amager Atletik Club
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
48.24 | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||
Amager Atletik Club | ||||||||
Carl Bäckström Nielsen, Emil Zilmer Lund Tristan Trzecieski, Mads Varnike Schiff | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:42.12 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||
Amager Atletik Club | ||||||||
Emil Zilmer Lund, Tristan Trzecieski Mads Varnike Schiff, Carl Bäckström Nielsen |
Højdespring [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.42 | PB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 17.5.21 | ||||||||
1.38 | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
51.23 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||||
Amager Atletik Club | ||||||||||||||
Tristan Trzecieski, Mads Varnike Schiff Emil Zilmer Lund, Carl Bäckström Nielsen |
Højdespring [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.30 | SB | 1 | 13 | Tårnby | Tårnby | 12.8.20 |
50 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.14 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
12.06 i | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | |||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | ||||||||||||||
15.5h | Tårnby | Tårnby | 30.4.19 | 0.0 | ||||||||||
15.19 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.6 | |||||||||
15.32 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.7 | |||||||||
15.16 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.19 | +0.8 | |||||||||
14.93 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +0.3 | |||||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.32 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||||||||
1.38 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||||||||
1.20 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.19 | |||||||||||
1.30 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | |||||||||||
1.38 | =PB | Tårnby | Tårnby | 26.6.19 | ||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||
5.55 i | PB | 9 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.50 | PB | Tårnby | Tårnby | 30.4.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
Højdespring | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1.42 | Tårnby | 17.5.21 | ||
Inde | 1.32 | Hvidovre | 3.2.19 | ||
50 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 10.14 | Hvidovre | 3.2.19 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.93 | Hvidovre | 8.6.19 | +0.3 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.50 | Tårnby | 30.4.19 | ||
Inde | 5.55 | Ballerup | 20.1.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:42.12 | Greve | 23.9.22 |
50 m hæk 76.2 cm: | 1 |
: | 1 |
: | 5 |
Højdespring: | 9 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |