Født: 3 februar 2009
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.20 i | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
8.00 i | PB | 3 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
7.95 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
5.03 i | PB | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
5.17 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:41.91 i | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Conrad Rohde, Magnus Abildgaard Kofoed Pablo Orellana, Raphaël Stefani |
60 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.81 i | PB | 7 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||
200 m [1] | ||||||||||
27.79 | PB | 2 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.4 | |||
Længdespring [1] | ||||||||||
4.36 | PB | 8 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | 0.0 | |||
|
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.36 i | PB | 5 | h1 | København | København | 15.1.22 | ||||||
9.36 i | =PB | 4 | C | København | København | 15.1.22 | ||||||
80 m [4] | ||||||||||||
12.14 | PB | 3 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.2 | |||||
12.03 | PB | 4 | 13 h2 | København | København | 21.5.22 | +1.3 | |||||
12.10 | 6 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.3 | ||||||
12.10 | 6 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +0.6 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
31.37 | PB | 4 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +1.4 | |||||
30.04 w | 3 | 13 | København | København | 22.5.22 | +3.0 | ||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||
4.01 i | PB | 2 | 13 | København | København | 15.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.19 | PB | 5 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.27 | PB | 8 | 13 | København | København | 21.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.41 | PB | 8 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | 0.0 | |||||
|
80 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.20 w | 4 | 13 rB | København | København | 9.5.21 | +4.4 | ||||||
600 m [1] | ||||||||||||
2:07.58 | PB | 8 | 13 | København | København | 29.5.21 | ||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
5.73 | PB | 10 | 13 | København | København | 29.4.21 | ||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.86 | PB | 8 | 11 | København | København | 4.9.20 | +0.1 | |||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.79 | PB | 6 | 11 | København | København | 5.9.20 | +0.2 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
6.48 | PB | 5 | 11 | København | København | 5.9.20 | ||||||
|
60 m [2] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.37 i | PB | 3 | 11 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
10.35 i | PB | 1 | 11 h3 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||
3.11 i | PB | 15 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
| ||||||||||
3.28 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
| ||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||
5.17 i | PB | 13 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
| ||||||||||
4.97 i | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.95 | Skive | 2.3.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 27.79 | Tårnby | 7.5.23 | -0.4 | |
Længdespring | |||||
Ude | 4.36 | Tårnby | 7.5.23 | 0.0 | |
Inde | 5.17 | Skive | 3.3.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.86 | København | 4.9.20 | +0.1 | |
80 m | |||||
Ude | 12.03 | København | 21.5.22 | +1.3 | |
600 m | |||||
Ude | 2:07.58 | København | 29.5.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.41 | Frederiksberg | 5.6.22 | 0.0 | |
Inde | 4.01 | København | 15.1.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.48 | København | 5.9.20 | ||
Inde | 5.17 | Helsingør | 12.1.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.73 | København | 29.4.21 |
60 m: | 9 |
80 m: | 5 |
200 m: | 3 |
600 m: | 1 |
Længdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 5 | 15 | 7.95 | 3 | 15 h1 | 8.00 |
Længdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 4 | 15 | 5.17 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 15 | 1:41.91 |