Født: 25 juli 2008
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
1500 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:22.39 i | PB | 11 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
5:16.91 | PB | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||
5:15.26 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
5:16.24 | 12 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
5:18.42 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||
5:24.11 | 3 | 15 | Greve | Greve | 24.9.23 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
53.57 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Samuel Grønlund Brix, David Rouchdi Nielsen Storm Wibskov Schack Balle Jensen, Conrad Rohde |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.51 i | PB | 2 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
9.69 i | 1 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||
30.93 w | 6 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.4 | ||||||
800 m [2] | ||||||||||||
2:44.63 | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||||||
2:44.67 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||||||
1500 m [2] | ||||||||||||
5:25.72 | PB | 3 | 15 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | ||||||
5:26.09 | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | |||||||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m [1] | ||||||||||||
12.18 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
5.49 | PB | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||||||
|
200 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33.14 | PB | 8 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | |||||
32.53 | PB | 5 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +1.8 | |||||
600 m [4] | ||||||||||||
2:01.97 | PB | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||||||
1:59.69 | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||
1:58.86 | PB | 4 | 13 | København | København | 14.8.21 | ||||||
1:58.77 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||
1000 m [4] | ||||||||||||
3:38.17 | PB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||
3:31.47 | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||
3:32.86 | 5 | 13 | København | København | 15.8.21 | |||||||
3:35.96 | 5 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | ||||||||||||
15.98 | PB | 4 | 13 h1 | København | København | 15.8.21 | 0.0 | |||||
15.93 | PB | 6 | 13 | København | København | 15.8.21 | +2.0 | |||||
16.16 | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | -0.1 | ||||||
16.22 | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | ||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.60 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | +0.1 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||
5.25 | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
6.09 | PB | 9 | 13 | København | København | 15.8.21 | ||||||
| ||||||||||||
5.17 | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
15.25 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||
| ||||||||||||
Femkamp D13 [1] | ||||||||||||
1.709 | PB | 10 | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||
16.16/-0.1 5.17 3.60/+0.1 15.25 1:58.77 |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.14 i | PB | 3 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||
10.15 i | 5 | 12 h3 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||
80 m [1] | ||||||||||||
12.6h w | 19 | 13 | København | København | 17.9.20 | +2.1 | ||||||
1000 m [1] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
3:41.63 OT i | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.48 i | PB | 32 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
3.42 i | 15 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||
| ||||||||||||
3.75 i | PB | 4 | 12 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
3.63 i | PB | 22 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.24 | PB | 20 | 13 | København | København | 17.9.20 | ||||||
|
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.22 i | PB | 1 | 11 h1 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||
60 m hæk 68.6 cm, 7.75 m [1] | |||||||||
13.44 i | PB | 1 | 11 r2 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.45 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.51 | Helsingør | 12.3.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.53 | Ballerup | 19.6.21 | +1.8 | |
800 m | |||||
Ude | 2:44.63 | Hvidovre | 12.6.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:31.47 | Ballerup | 20.6.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:15.26 | Ballerup | 17.6.23 | ||
Inde | 5:22.39 | Skive | 5.3.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:58.77 | København | 21.8.21 | ||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m | |||||
Inde | 12.18 | Helsingør | 12.3.22 | ||
60 m hæk 68.6 cm, 7.75 m | |||||
Inde | 13.44 | Helsingør | 2.2.19 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.93 | København | 15.8.21 | +2.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.60 | København | 21.8.21 | +0.1 | |
Inde | 3.75 | Aarhus | 26.1.20 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 5.49 | Hvidovre | 12.6.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.09 | København | 15.8.21 | ||
Inde | 3.63 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 15.25 | København | 21.8.21 | ||
Femkamp D13 | |||||
Ude | 1.709 | København | 21.8.21 |
60 m: | 5 |
80 m: | 1 |
200 m: | 3 |
600 m: | 4 |
800 m: | 2 |
1000 m: | 5 |
1500 m: | 8 |
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m: | 1 |
60 m hæk 68.6 cm, 7.75 m: | 1 |
: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 5 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
Femkamp D13: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2023 | 12 | 15 | 5:16.24 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2023 | 11 | 15 | 5:22.39 |