Født: 25 december 2007
Klub: Holte Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.69 i | PB | 5 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||
7.75 i | 2 | h2 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||
7.68 i | PB | 2 | B | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||
100 m [1] | ||||||||||
12.53 | SB | 2 | 17 h4 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.1 | |||
200 m [2] | ||||||||||
25.25 i | PB | 4 | 17 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||
25.30 | SB | 2 | 17 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -2.0 | |||
Længdespring [1] | ||||||||||
5.32 i | PB | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||
44.61 | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||
Holte Atletik | ||||||||||
Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr Gustav Stetkær Bohr, Jakob Hee Schmidt | ||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||
1:37.14 i | PB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||
Holte Atletik | ||||||||||
Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr Jakob Hee Schmidt, Gustav Stetkær Bohr |
100 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.29 | PB | 3 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.5 | |
12.64 | 4 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.2 | |
12.56 | 8 | 15 h2 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.6 | ||
12.40 | 1 | 15 | Greve | Greve | 25.9.22 | 0.0 | ||
200 m [2] | ||||||||
24.98 | PB | 1 | 15 D | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -0.5 |
25.36 | 6 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.7 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
47.47 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Holte Atletik | ||||||||
Jeppe Stetkær Bohr, Oliver Buus Nilsson Jakob Hee Schmidt, Alfred Roig | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:44.29 i | SB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Holte Atletik | ||||||||
Jeppe Stetkær Bohr, Emil Fischer Schiltmann Oliver Buus Nilsson, Jakob Hee Schmidt |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.37 i | PB | 2 | 13 h1 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
9.19 i | PB | 13 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 9 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
4.13 i | PB | 12 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.62 i | 20 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 |
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.73 i | PB | 2 | 13 h1 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | |||||||||
14.02 i | PB | 3 | 13 r2 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.42 i | PB | 28 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.68 | Helsingør | 11.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.29 | Ballerup | 20.8.22 | +1.5 | |
200 m | |||||
Ude | 24.98 | Hvidovre | 11.9.22 | -0.5 | |
Inde | 25.25 | Skive | 5.3.23 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.15 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 5.32 | Helsingør | 11.3.23 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 44.61 | Ballerup | 17.6.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:37.14 | Skive | 5.3.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 14.02 | Helsingør | 9.3.19 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.13 | Helsingør | 11.1.20 |
60 m: | 6 |
100 m: | 5 |
200 m: | 4 |
: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 h1 | 12.64 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 1 | 15 D | 24.98 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 3 | 15 | 47.47 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 5 | 17 h3 | 7.69 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 17 D | 25.25 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 B | 1:44.29 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 19 B | 1:37.14 |