Født: 23 maj 2008
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.72 i | SB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||
7.65 i | PB | 1 | h2 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
7.64 i | PB | 2 | B | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
7.65 i | 2 | h3 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
7.69 i | 3 | B | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
7.63 i | PB | 4 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||
200 m [2] | ||||||||||
24.82 i | SB | 1 | 17 C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||
24.54 i | SB | 3 | 17 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||
Længdespring [1] | ||||||||||
5.18 i | PB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
|
60 m [12] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.75 i | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | ||||||
7.76 i | 2 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||
7.69 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
7.70 i | 3 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
7.74 i | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
7.66 i | PB | 2 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
7.67 i | 2 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||
7.74 i | 3 | 15 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||
7.82 i | 5 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||
7.78 i | 3 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
7.72 i | 3 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
7.79 i | 4 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
100 m [8] | ||||||||||||
12.28 | PB | 4 | 15 h1 | København | København | 20.5.23 | +0.8 | |||||
12.30 | 6 | 15 | København | København | 20.5.23 | +1.3 | ||||||
12.28 | =PB | 3 | 15 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -0.1 | |||||
12.50 | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -3.2 | ||||||
12.42 | 1 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | -1.5 | ||||||
12.09 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.1 | |||||
11.95 w | 3 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |||||
11.82 w | 1 | 19 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +4.2 | ||||||
200 m [9] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
26.10 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | |||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
25.02 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | |||||||
24.49 i | PB | 2 | 15 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||||||
24.95 i | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
24.75 | PB | 2 | 15 D | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.7 | |||||
24.36 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.2 | |||||
24.61 | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.5 | ||||||
24.36 | =PB | 5 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.3 | |||||
24.29 w | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.6 | |||||
300 m [1] | ||||||||||||
40.06 | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||||||
17.48 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
5.00 | PB | - | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +1.8 | |||||
5.28 w | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +5.0 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [6] | ||||||||||||
10.72 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
10.75 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
9.87 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
10.60 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
| ||||||||||||
10.71 | PB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
10.64 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
49.60 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||||||
Carl Philip Glastrup, Thor Steinicke Stride Vilhelm Helk, Luka Meldgaard | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:49.20 i | SB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||||||
Thor Steinicke Stride, Julius Gjøl Vincenti Liam Simonsen, Luka Meldgaard | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:07.54 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||||||
Luka Meldgaard, Frederik Dahl Larsen Villads Fredsted Andersen, Gustav Striboldt Lind |
60 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.99 i | PB | 1 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||
8.00 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||
7.89 i | PB | 4 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||
7.91 i | 2 | 15 h4 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
7.91 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
100 m [10] | ||||||||||||
12.26 w | 2 | 15 h3 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.7 | ||||||
12.47 w | 5 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.3 | ||||||
12.51 w | 3 | 15 h2 | København | København | 21.5.22 | +2.2 | ||||||
12.79 | PB | 8 | 15 | København | København | 21.5.22 | +0.2 | |||||
12.64 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -0.9 | |||||
12.47 | PB | 4 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.5 | |||||
12.52 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.3 | ||||||
12.73 | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.4 | ||||||
12.65 | 4 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.0 | |||||
12.36 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -0.2 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
25.78 | PB | 3 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -1.2 | |||||
25.42 | PB | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.2 | ||||||
25.18 | PB | 3 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.8 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.92 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -2.7 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [7] | ||||||||||||
8.71 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.84 | PB | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.47 | 4 | 15 | København | København | 21.5.22 | |||||||
| ||||||||||||
8.61 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
8.88 | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||||
| ||||||||||||
9.14 | PB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
9.67 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | ||||||
|
80 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.88 | PB | 1 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -0.1 | |||
10.41 w | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | |||||
10.61 | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.1 | |||
10.63 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | -0.4 | ||||
200 m [1] | ||||||||||
27.91 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -0.8 | |||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||
4.23 | PB | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -0.6 | |||
| ||||||||||
4.89 w | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +3.4 | ||||
| ||||||||||
4.50 | PB | 5 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.5 | |||
| ||||||||||
4.07 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | 0.0 | ||||
| ||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||
7.90 | PB | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||
| ||||||||||
8.43 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | ||||
| ||||||||||
7.78 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | |||||
| ||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||
45.25 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||||
Meldgaard Luka, August Herring Jensen Thor Steinicke Stride, August Olander |
80 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.00 | PB | 2 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.8 | ||
11.45 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | -0.1 | ||
Længdespring 1 m zone [2] | |||||||||
4.03 | PB | 9 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
| |||||||||
4.00 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | |||
Kuglestød 3.0 kg [2] | |||||||||
7.34 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
| |||||||||
5.85 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.59 | PB | 3 | 11 r2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +1.6 | |
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||
34 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.63 | Skive | 2.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.09 | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.1 | |
200 m | |||||
Ude | 24.36 | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.2 | |
Inde | 24.49 | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.00 | Frederiksberg | 30.9.23 | +1.8 | |
Inde | 5.18 | Helsingør | 13.1.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.59 | Frederiksberg | 14.5.19 | +1.6 | |
80 m | |||||
Ude | 10.61 | Lyngby | 4.9.21 | -1.1 | |
300 m | |||||
Ude | 40.06 | Lyngby | 16.9.23 | ||
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 17.48 | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.50 | Lyngby | 4.9.21 | -0.5 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 10.71 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Inde | 10.75 | Ballerup | 29.1.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.43 | Frederiksberg | 19.8.21 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 34 | Frederiksberg | 14.5.19 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.25 | Lyngby | 4.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:07.54 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 24 |
80 m: | 6 |
100 m: | 18 |
200 m: | 15 |
300 m: | 1 |
100 m hæk 84.0 cm: | 1 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
Kuglestød 4.0 kg: | 13 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 h4 | 12.65 | |||
DMU | 2023 | 3 | 15 h1 | 11.95 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 3 | 15 B | 25.18 | |||
DMU | 2023 | 6 | 15 | 24.29 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 2:07.54 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 h2 | 7.89 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 15 h2 | 7.78 | |||
iDMU | 2024 | 4 | 17 h3 | 7.63 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 24.95 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 17 D | 24.54 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 1:49.20 |