Født: 21 januar 2006
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.75 i | PB | 1 | 17 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
6.82 i | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | |||||||
100 m [2] | ||||||||||||
12.09 | 2 | 19 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | -0.1 | ||||||
12.13 w | 4 | 17 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
24.81 | PB | 2 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.6 | |||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:38.03 | PB | 3 | 19 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
110 m hæk [1] | ||||||||||||
22.55 | PB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.5 | ||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
5.31 | PB | 1 | Lyngby | Lyngby | 2.5.23 | +1.9 | ||||||
| ||||||||||||
4.96 | 1 | 17 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | -1.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.97 | 9 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.5 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [8] | ||||||||||||
11.16 i | PB | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
10.71 i | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
11.24 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
| ||||||||||||
11.13 w | 1 | Lyngby | Lyngby | 2.5.23 | +3.4 | |||||||
| ||||||||||||
10.91 | PB | 3 | København | København | 20.5.23 | -0.5 | ||||||
| ||||||||||||
10.76 | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.8 | ||||||
| ||||||||||||
10.52 w | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.4 | |||||
| ||||||||||||
10.84 | 8 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.6 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||||||
9.10 | PB | 1 | 17 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 700 gram [7] | ||||||||||||
33.44 | SB | 1 | 17 | Lyngby | Lyngby | 16.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
35.28 | SB | 4 | 17 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
36.79 | SB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 18.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
30.40 | 9 | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
41.05 | PB | 1 | 17 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
35.84 | 1 | 17 | Lyngby | Lyngby | 5.7.23 | |||||||
| ||||||||||||
35.82 | 8 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
48.26 | SB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Magnus Hamann Poulsen, Lucas Wybrandt Valdemar Østerberg Qvistgaard, Bertil WA Frederiksen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:41.28 i | PB | 3 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Hadrian Bøge Chrichton, Jacob Larsen Valdemar Østerberg Qvistgaard, Bertil WA Frederiksen | ||||||||||||
4 x 400 m stafet [3] | ||||||||||||
3:56.94 | SB | 1 | 22 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard Jacob Larsen, Vitus Lei Hansgaard | ||||||||||||
3:55.82 | SB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard Christian Kjellman, Nils Christian Gregers | ||||||||||||
3:49.28 | SB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Nils Christian Gregers, Bertil WA Frederiksen Valdemar Østerberg Qvistgaard, Sean Power |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.94 i | PB | 5 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
7.80 i | PB | 6 | 17 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
25.32 | PB | 3 | 17 | Greve | Greve | 25.9.22 | -0.8 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.49 w | 3 | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +2.7 | ||||||
| ||||||||||||
Trespring [3] | ||||||||||||
9.36 i | PB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
NM i | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
10.01 | SB | 2 | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +1.6 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 700 gram [2] | ||||||||||||
39.09 | PB | 3 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
36.97 | 5 | 17 | Greve | Greve | 25.9.22 | |||||||
|
100 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.63 | PB | 4 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.4 | |||||
12.58 | PB | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | |||||
200 m [4] | ||||||||||||
25.59 w | 8 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.6 | ||||||
25.88 | PB | 6 | 17 | København | København | 15.8.21 | +1.8 | |||||
25.18 w | 3 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.4 | |||||
25.73 w | 5 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | +4.2 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
42.23 | PB | 2 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
4.62 | SB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | +1.5 | |||||
| ||||||||||||
3.57 | 16 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.0 | ||||||
| ||||||||||||
Trespring [4] | ||||||||||||
9.52 | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.4.21 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
9.38 | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | 0.0 | ||||||
9.86 | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
10.40 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.2 | ||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [2] | ||||||||||||
32.11 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
36.45 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | ||||||
|
50 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.23 i | PB | 3 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||
7.19 i | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||
7.19 i | =PB | 2 | 15 r1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
7.23 i | 2 | 15 r2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||
60 m [1] | ||||||||||||
8.36 i | PB | 2 | 13 r2 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||
100 m [3] | ||||||||||||
12.97 | PB | 6 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | |||||
13.15 w | 5 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +2.2 | ||||||
13.39 | 5 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.3 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
DNF i | 15 r2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
27.71 | PB | 3 | 17 B | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.8 | |||||
Længdespring [5] | ||||||||||||
4.26 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.90 | PB | - | 15 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | +1.5 | |||||
4.94 w | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | +2.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.75 w | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.52 | 10 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.1 | ||||||
4.49 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | +1.3 | ||||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
4.38 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||
| ||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||
9.09 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
8.89 i | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||
| ||||||||||||
7.62 i | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [2] | ||||||||||||
30.02 | PB | 8 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | ||||||
NM | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 |
80 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.24 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | -0.1 | |||
11.89 | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.6 | ||||
10.90 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.6.19 | +0.8 | |||
10.72 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.6.19 | +2.5 | ||||
11.11 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +1.0 | ||||
10.91 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +1.5 | ||||
200 m [1] | ||||||||
29.44 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -1.9 | |||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
7.72 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | ||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
22.00 | PB | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 | ||||
22.89 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.75 | Hvidovre | 11.12.22 | ||
60 m | |||||
Inde | 7.80 | Skive | 5.3.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.58 | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 24.81 | Ballerup | 18.6.23 | +1.6 | |
800 m | |||||
Ude | 2:38.03 | Lyngby | 21.6.23 | ||
110 m hæk | |||||
Ude | 22.55 | Aarhus | 9.9.23 | +0.5 | |
Længdespring | |||||
Ude | 5.31 | Lyngby | 2.5.23 | +1.9 | |
Inde | 4.26 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
Trespring | |||||
Ude | 10.91 | København | 20.5.23 | -0.5 | |
Inde | 11.24 | Skive | 4.3.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:41.28 | Skive | 5.3.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.90 | Frederiksberg | 1.6.19 | +0.8 | |
300 m | |||||
Ude | 42.23 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.38 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.72 | Lyngby | 24.6.19 | ||
Inde | 8.89 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 9.10 | Lyngby | 21.6.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 22.89 | Greve | 28.9.19 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 36.45 | Greve | 25.9.21 | ||
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 41.05 | Lyngby | 20.6.23 |
50 m: | 6 |
60 m: | 3 |
80 m: | 6 |
100 m: | 7 |
200 m: | 9 |
300 m: | 1 |
800 m: | 1 |
110 m hæk: | 1 |
Længdespring: | 12 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Trespring: | 16 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Kuglestød 5.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 4 |
Spydkast 700 gram: | 9 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 3 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 4 | 17 h1 | 12.13 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 3 | 15 B | 25.18 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2023 | 9 | 17 | 4.97 | |||
Trespring | |||||||
DMU | 2021 | 2 | 15 | 10.40 | |||
DMU | 2023 | 2 | 17 | 10.52 | |||
Spydkast 700 gram | |||||||
DMU | 2023 | 8 | 17 | 35.82 | |||
4 x 400 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 22 | 3:55.82 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 6 | 17 h4 | 7.80 | |||
Trespring | |||||||
iDMU | 2022 | 17 | |||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 11.24 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 19 B | 1:41.28 |