Født: 12 januar 2007
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Nationalitet: DEN/GBR
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:06.19 i | PB | 3 | Skive | Skive | 16.12.23 | |||
2:03.92 i | PB | 2 | C | London, GBR | London, GBR | 1.1.24 | ||
2:05.28 i | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.9h w | 2 | Stantonbury, GBR | Stantonbury, GBR | 21.5.23 | ||||
300 m [1] | ||||||||
39.3h | 4 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 22.4.23 | ||||
400 m [7] | ||||||||
53.83 | PB | 1 | 16 B | Horspath, GBR | Horspath, GBR | 13.5.23 | ||
53.45 | PB | 3 | 16 | Rugby, GBR | Rugby, GBR | 28.5.23 | ||
54.28 | 3 | 16 | Tipton, GBR | Tipton, GBR | 30.7.23 | |||
53.73 | 5 | Horspath, GBR | Horspath, GBR | 2.8.23 | ||||
53.89 | 1 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 5.8.23 | ||||
53.61 | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
56.2h | 3 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 10.9.23 | ||||
800 m [12] | ||||||||
2:06.45 | PB | 1 | C | Watford, GBR | Watford, GBR | 19.4.23 | ||
2:04.41 | PB | 1 | 16 B | Horspath, GBR | Horspath, GBR | 14.5.23 | ||
2:09.85 | 13 | B | Watford, GBR | Watford, GBR | 17.5.23 | |||
2:06.5h | 1 | Stantonbury, GBR | Stantonbury, GBR | 21.5.23 | ||||
2:06.95 | 4 | 16 | Rugby, GBR | Rugby, GBR | 28.5.23 | |||
2:04.66 | 11 | E | Watford, GBR | Watford, GBR | 14.6.23 | |||
2:03.80 | PB | 2 | 16 | Birmingham, GBR | Birmingham, GBR | 25.6.23 | ||
2:04.28 | 8 | Watford, GBR | Watford, GBR | 12.7.23 | ||||
2:00.23 | PB | 4 | 16 h2 | London, GBR | London, GBR | 12.8.23 | ||
2:11.00 | 8 | 16 | London, GBR | London, GBR | 13.8.23 | |||
2:05.38 | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
1:59.62 | PB | 5 | C | Watford, GBR | Watford, GBR | 6.9.23 | ||
1500 m [1] | ||||||||
4:21.47 | PB | 14 | D | Watford, GBR | Watford, GBR | 28.6.23 | ||
400 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||
1:02.29 | PB | 2 | 16 | Tipton, GBR | Tipton, GBR | 30.7.23 | ||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:09.66 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Linus Holst Sørensen, Emil Winther Tørring Carl Emil Sehestedt Bohn, Elias Skaarup |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
40.7h | 1 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 1.5.22 | ||||
400 m [1] | ||||||||
56.06 | PB | 3 | 16 | Derby, GBR | Derby, GBR | 24.4.22 | ||
800 m [5] | ||||||||
2:18.25 | SB | 4 | 16 | Derby, GBR | Derby, GBR | 24.4.22 | ||
2:14.7h | SB | 2 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 1.5.22 | |||
2:11.23 | SB | 5 | 16 | Horspath, GBR | Horspath, GBR | 15.5.22 | ||
2:09.0h | PB | 2 | 16 | Banbury, GBR | Banbury, GBR | 29.5.22 | ||
2:10.91 | 1 | G | BMC | Milton Keynes, GBR | BMC, Milton Keynes, GBR | 4.6.22 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
42.20 | PB | 3 | 14 | Rugby, GBR | Rugby, GBR | 17.7.21 | ||
800 m [8] | ||||||||
2:21.8h | PB | 2 | C | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 23.5.21 | ||
2:22.43 | 2 | 14 B | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 29.5.21 | |||
2:22.43 | 2 | 14 B | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 29.5.21 | |||
2:17.0h | PB | 3 | 14 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 12.6.21 | ||
2:14.5h | PB | 1 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 11.7.21 | |||
2:18.10 | 1 | 14 | Rugby, GBR | Rugby, GBR | 17.7.21 | |||
2:11.20 | PB | 2 | 14 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 31.7.21 | ||
2:20.26 | 5 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||
1500 m [3] | ||||||||
5:00.45 | PB | 6 | J | BMC | Milton Keynes, GBR | BMC, Milton Keynes, GBR | 5.6.21 | |
4:37.43 | PB | 3 | 14 | Milton Keynes, GBR | Milton Keynes, GBR | 15.8.21 | ||
4:44.52 | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 |
600 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:48.32 | PB | København | København | 17.8.19 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:09.46 | PB (90) (59) | København | København | 18.8.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 53.45 | Rugby, GBR | 28.5.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 1:59.62 | Watford, GBR | 6.9.23 | ||
Inde | 2:03.92 | London, GBR | 1.1.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:09.46 | København | 18.8.19 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:21.47 | Watford, GBR | 28.6.23 | ||
300 m | |||||
Ude | 42.20 | Rugby, GBR | 17.7.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:48.32 | København | 17.8.19 | ||
400 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 1:02.29 | Tipton, GBR | 30.7.23 |
200 m: | 1 |
300 m: | 3 |
400 m: | 8 |
600 m: | 1 |
800 m: | 28 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 4 |
400 m hæk 84.0 cm: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 53.61 |
800 m | ||||
DMU | 2021 | 5 | 15 B | 2:20.26 |
DMU | 2023 | 4 | 17 | 2:05.38 |
1500 m | ||||
DMU | 2021 | 5 | 15 | 4:44.52 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 4 | 17 | 2:09.66 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2024 | 4 | 17 | 2:05.28 |