Født: 16 juli 2008
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Tidligere klubber:
Stoholm Idrætsforening ‐23.2.2022
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [11] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.52 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 16.12.23 | ||||||
7.52 i | =PB | 4 | h3 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||
7.63 i | 4 | B | Randers | Randers | 13.1.24 | |||||||
7.51 i | PB | 3 | h1 | Skive | Skive | 20.1.24 | ||||||
7.51 i | =PB | 3 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||||||
7.51 i | =PB | 1 | 17 h1 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||
7.44 i | PB | 1 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||
7.42 i | PB | 1 | 17 h1 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
7.44 i | 1 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
7.34 i | PB | 2 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
7.43 i | 7 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||||
24.25 i | PB | 1 | 17 B | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||
24.19 i | PB | 1 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
23.97 i | PB | 1 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
5.56 i | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 16.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.87 i | PB | 2 | 17 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
5.48 i | 2 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
6.14 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||
1:34.85 i | SB | 3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Jonas Østergaard Stilling, Jakob Rose-Hansen Hjalte Linnet Løndal, Cornelius Birk Meissner | ||||||||||||
1:37.35 i | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer |
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.88 i | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||
7.89 i | 5 | B | Skive | Skive | 14.1.23 | |||||||
7.83 i | PB | 1 | 15 h4 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||
7.85 i | 2 | 15 s2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||
7.80 i | PB | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||
7.76 i | PB | 6 | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||||
7.81 i | 5 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||||
12.52 | PB | 4 | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | -0.3 | |||||
11.90 | PB | 3 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +0.6 | ||||
200 m [4] | ||||||||||||
25.52 i | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||
25.34 i | PB | 3 | B | Skive | Skive | 28.1.23 | ||||||
25.09 | PB | 3 | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | +0.1 | |||||
24.02 | PB | 1 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.6 | ||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
5.46 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
5.54 i | PB | 3 | Skive | Skive | 14.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.52 i | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.22 i | 2 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.33 i | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.76 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 16.9.23 | -1.0 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||
NM i | 15 | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
47.19 | 1 | 15 | Skive | Skive | 16.9.23 | |||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||
1:45.46 i | SB | 2 | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen Hjalte Linnet Løndal, Jakob Rose Hansen | ||||||||||||
1:42.47 i | SB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:08.45 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal |
60 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.40 i | PB | 3 | 15 h1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
8.48 i | 6 | 15 s1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||
8.31 i | PB | 1 | 15 h1 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
8.48 i | 8 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
8.36 i | 7 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
10.68 | PB | 5 | 14 h3 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.4 | |||||
100 m [4] | ||||||||||||
13.52 | PB | 5 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | +1.8 | |||||
12.98 | PB | 3 | Skive | Skive | 18.8.22 | +1.8 | ||||||
12.9h w | 1 | 15 | Stoholm | Stoholm | 5.9.22 | |||||||
12.88 | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.6 | |||||
200 m [6] | ||||||||||||
27.77 i | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
27.39 i | PB | 2 | 15 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
27.65 | PB | 4 | 19 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | -0.5 | |||||
27.11 | PB | 5 | 15 B | Randers | Randers | 5.6.22 | -1.5 | |||||
26.90 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 18.8.22 | +1.0 | |||||
25.69 | PB | 4 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -0.1 | ||||
300 m [1] | ||||||||||||
42.13 | PB | 3 | 14 B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | ||||||
Længdespring [12] | ||||||||||||
4.99 i | PB | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.88 i | 3 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.77 i | 12 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
5.19 | PB | 2 | 15 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
5.04 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | +1.1 | |||||||
| ||||||||||||
5.34 | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.1 | |||||
| ||||||||||||
5.18 | 13 | 14 Q | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 17.6.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.66 | 16 | 14 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | +1.8 | ||||||
| ||||||||||||
5.02 | 1 | Skive | Skive | 18.8.22 | +0.5 | |||||||
| ||||||||||||
5.32 w | 1 | 15 | Stoholm | Stoholm | 5.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
5.24 | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
5.34 w | 1 | 15 | Skive | Skive | 17.9.22 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [4] | ||||||||||||
7.65 i | PB | 8 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.17 i | PB | 6 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.83 i | 11 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.32 | PB | 1 | 15 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:49.55 i | SB | 2 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Jonas Østergaard Stilling, Hjalte Linnet Løndal Malte Asmudson, William Kudsk Sejer |
80 m [3] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.60 w | 1 | 13 | Stoholm | Stoholm | 31.5.21 | |||||||||||||||||
12.59 | PB | 2 | 13 h1 | Skive | Skive | 19.9.21 | -0.6 | |||||||||||||||
11.90 | PB | 6 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | -0.6 | |||||||||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||||||||||
1.35 | PB | 1 | 13 | Stoholm | Stoholm | 31.5.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||||||||||
3.91 w | 1 | 13 | Stoholm | Stoholm | 31.5.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.61 | PB | 2 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | -0.3 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||||||||||
7.16 | PB | 2 | 14 | Stoholm | Stoholm | 31.5.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.96 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||||||||||
19.00 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
11.52 | SB | 2 | 13 | Stoholm | Stoholm | 31.5.21 | ||||||||||||||||
|
60 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.50 i | PB | 5 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||
9.34 i | PB | 1 | 13 rB | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||
9.33 i | PB | 4 | 12 h1 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||
9.33 i | =PB | 4 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||
80 m [2] | ||||||||||
12.6h w | 2 | 12 | Stoholm | Stoholm | 30.8.20 | |||||
12.1h w | 2 | 13 r1 | Stoholm | Stoholm | 28.9.20 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||
14.39 i | PB | 5 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||
14.35 i | PB | 4 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||||
1.20 | PB | 2 | 12 | Stoholm | Stoholm | 30.8.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||
3.94 i | PB | 2 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||
3.82 i | 9 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||||
| ||||||||||
3.51 | PB | 2 | 12 | Stoholm | Stoholm | 30.8.20 | ||||
3.84 | PB | 2 | 13 | Stoholm | Stoholm | 28.9.20 | ||||
| ||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
6.73 i | PB | 4 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||||
5.67 i | PB | 5 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||
| ||||||||||
5.82 i | PB | 6 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||
| ||||||||||
6.01 | PB | 3 | 12 | Stoholm | Stoholm | 30.8.20 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||
12.72 | PB | 1 | 12 | Stoholm | Stoholm | 30.8.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.34 | Skive | 2.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.90 | Hvidovre | 2.9.23 | +0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 24.02 | Hvidovre | 3.9.23 | +1.6 | |
Inde | 23.97 | Skive | 3.3.24 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.35 | Stoholm | 31.5.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.76 | Skive | 16.9.23 | -1.0 | |
Inde | 6.14 | Skive | 3.3.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.68 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.4 | |
300 m | |||||
Ude | 42.13 | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 14.35 | Randers | 15.2.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.61 | Skive | 19.9.21 | -0.3 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Inde | 6.73 | Randers | 27.11.19 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 7.32 | Viborg | 19.5.22 | ||
Inde | 8.17 | Randers | 19.2.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.96 | Skive | 19.9.21 | ||
Inde | 5.82 | Randers | 15.2.20 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 19.00 | Skive | 19.9.21 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 12.72 | Stoholm | 30.8.20 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:08.45 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 27 |
80 m: | 6 |
100 m: | 6 |
200 m: | 13 |
300 m: | 1 |
: | 2 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring: | 22 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Trespring: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Kuglestød 4.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 6 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 5 |
1000 m stafet: | 1 |
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2024 | 3 | 1:34.85 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 15 h3 | 11.90 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 C | 25.69 | |||
DMU | 2023 | 1 | 15 B | 24.02 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 5.24 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 2:08.45 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 7 | 15 h2 | 8.36 | |||
iDMU | 2023 | 5 | 15 h3 | 7.81 | |||
iDMU | 2024 | 7 | 17 | 7.43 | 2 | 17 h2 | 7.34 |
200 m | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 15 E | 27.39 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 17 C | 23.97 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 12 | 15 | 4.77 | |||
iDMU | 2023 | 7 | 15 | 5.33 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 6.14 | |||
Kuglestød 4.0 kg | |||||||
iDMU | 2022 | 11 | 15 | 7.83 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 15 B | 1:49.55 | |||
iDMU | 2023 | 2 | 15 | 1:42.47 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 1:37.35 |