Født: 23 februar 2008
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:14.06 i | PB | 9 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:19.13 i | PB | 2 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
2:11.91 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||
2:13.46 | 5 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | ||||
2:07.27 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
1500 m [3] | ||||||||
4:47.16 i | PB | 8 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
4:42.23 | SB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||
4:44.44 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:49.20 i | SB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Thor Steinicke Stride, Julius Gjøl Vincenti Liam Simonsen, Luka Meldgaard |
800 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:23.26 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | |||
2:19.57 | PB | 3 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
2:20.14 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | ||||
1500 m [1] | |||||||||
4:39.09 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Længdespring [1] | |||||||||
3.23 | PB | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | 0.0 | ||
| |||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | |||||||||
5.25 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||
|
600 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:47.32 | SB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
1000 m [1] | ||||||||
3:09.71 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 |
60 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.53 i | PB | 5 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||
9.83 i | 23 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
9.57 i | 18 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
80 m [2] | |||||||||
12.56 | PB | 5 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.3 | ||
12.56 | =PB | 3 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.8 | ||
200 m [1] | |||||||||
31.04 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +0.1 | ||
600 m [5] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
1:57.86 OT i | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
1:51.07 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | |||
1:50.66 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
1:46.43 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | |||
1:47.15 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | ||||
1000 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
3:37.81 OT i | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | |||||||||
13.47 i | PB | 10 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
12.79 i | PB | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | |||||||||
16.92 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.5 | ||
16.19 | PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.0 | ||
Længdespring 1 m zone [4] | |||||||||
3.68 i | PB | 12 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||
| |||||||||
3.38 i | 24 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
3.56 i | 22 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
4.21 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | ||
Kuglestød 3.0 kg [1] | |||||||||
4.70 i | PB | 11 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||
| |||||||||
Spydkast 400 gram [1] | |||||||||
NM | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.53 | Ballerup | 18.1.20 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.04 | Ballerup | 30.8.20 | +0.1 | |
800 m | |||||
Ude | 2:07.27 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 2:14.06 | Skive | 2.3.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:09.71 | Ballerup | 20.6.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:39.09 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Inde | 4:47.16 | Skive | 5.3.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.23 | Frederiksberg | 1.10.22 | 0.0 | |
80 m | |||||
Ude | 12.56 | Tårnby | 11.7.20 | +1.3 | |
600 m | |||||
Ude | 1:46.43 | Ballerup | 30.8.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 12.79 | Helsingør | 7.3.20 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 16.19 | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.21 | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | |
Inde | 3.68 | Ballerup | 18.1.20 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 5.25 | Frederiksberg | 1.10.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 4.70 | Ballerup | 19.1.20 |
60 m: | 3 |
80 m: | 2 |
200 m: | 1 |
600 m: | 6 |
800 m: | 8 |
1000 m: | 2 |
1500 m: | 4 |
: | 2 |
: | 2 |
Længdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 4 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2022 | 3 | 15 B | 2:19.57 |
DMU | 2023 | 6 | 15 | 2:07.27 |
1500 m | ||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 4:39.09 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 2 | 15 B | 2:19.13 |
iDMU | 2024 | 9 | 17 | 2:14.06 |
1500 m | ||||
iDMU | 2023 | 8 | 15 | 4:47.16 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 1:49.20 |