Født:
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:34.26 i | PB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Victor Colberg, August Skytte Christensen Daniel Bisgaard, Mathias Højen |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.57 | SB | 2 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:36.64 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Victor Colberg, August Skytte Christensen Rasmus Eybye Petersen, Daniel Bisgaard |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:38.65 i | PB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Rasmus Eybye Petersen, August Skytte Christensen Daniel Bisgaard, Mathias Højen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
47.48 | PB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
Simon-Ronaldo Baun L Gonzales, Victor Coldberg Rasmus Eybye Petersen, Daniel Bisgaard | ||||||||
45.58 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Victor Coldberg, Mathias Højen August Skytte Christensen, Daniel Bisgaard | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:16.13 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Rasmus Eybye Petersen, Simon-Ronaldo Baun L Gonzales Daniel Bisgaard, Mathias Højen |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | |||
Victor Coldberg, Daniel Bisgaard Rasmus Eyebye, Mathias Højen | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
44.5h | PB | 1 | 13 | København | København | 28.9.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:43.91 i | PB | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Victor Coldberg, Daniel Bisgaard Rasmus Eybye Petersen, Mathias Højen | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:09.56 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |
Rasmus Petersen, Victor Coldberg Daniel Bisgaard, Mathias Højen |
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 45.58 | Hvidovre | 11.9.21 | 17 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:34.26 | Skive | 3.3.24 | 10 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 44.5h | København | 28.9.20 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:09.56 | Hvidovre | 20.9.20 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 15 | ||
DMU | 2021 | 2 | 17 | 45.58 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 2:09.56 |
DMU | 2021 | 4 | 17 | 2:16.13 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 15 | 1:43.91 | |
iDMU | 2022 | 2 | 17 | 1:38.65 |
iDMU | 2023 | 3 | 19 | 1:36.64 |
iDMU | 2024 | 1 | 19 | 1:34.26 |