Født:
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.09 | SB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Alfred Dahl Larsen, Frederik Dahl Larsen Villads Fredsted Andersen, Emil Svenstrup Berger | ||||||||
49.60 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||
Carl Philip Glastrup, Thor Steinicke Stride Vilhelm Helk, Luka Meldgaard | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:49.20 i | SB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Thor Steinicke Stride, Julius Gjøl Vincenti Liam Simonsen, Luka Meldgaard | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.36 | SB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Villads Fredsted Andersen, Christopher Strandgaard Jonas Mesbih, Emil Svenstrup Berger | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:07.54 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Luka Meldgaard, Frederik Dahl Larsen Villads Fredsted Andersen, Gustav Striboldt Lind |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
58.78 | SB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||
Vilhelm Helk, Andreas Kirkelund Østergaard Hviid August, Balthazar Leegaard | ||||||||
43.38 | PB | 4 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Christoph Hansen, Frederik Dahl Larsen Frederik Regli, Jacob Moos Larsen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:21.04 | PB | 3 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Iasonas Koniaris, Mathias A. Olsen Magnus Askov-Hansen, Jacob Moos Larsen |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.08 | SB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||
Magnus Askov-Hansen, Emil Grovn Sebastian Kordt Lassen, Jacob Moos Larsen | ||||||||
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||
39.51 | PB | 3 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Vilhelm Helk, Hviid August Mikkel Sterup Abrahamsson, Carstens Carl | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
45.25 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Meldgaard Luka, August Herring Jensen Thor Steinicke Stride, August Olander | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:42.80 | SB | 7 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Emil Grovn, Jacob Moos Larsen Yousef Bellouch, Mathias Lundkvist |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.25 | PB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | |||
Villads Fredsted Andersen, Frederik Dahl Larsen Gustav Striboldt Lind, Christian Thomas Nymann | ||||||||
43.40 | PB | 3 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Christoph Hansen, Mathias A. Olsen Sebastian Kordt Lassen, Frederik Regli | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:39.93 i | PB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Alfred Dahl Larsen, Magnus Askov-Hansen Emil Grovn, Yousef Bellouch | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:32.30 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||
Julian Gregersen, Mathias Lundkvist Joachim Sieverts Nielsen, Yousef Bellouch |
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 43.38 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:39.93 | Skive | 1.3.20 | 20 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:21.04 | Odense | 3.9.22 | 5 | |
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 39.51 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.25 | Lyngby | 4.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:07.54 | Hvidovre | 3.9.23 |
4 x 100 m stafet: | 7 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 4 |
1000 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DM | 2021 | 1 | B | 44.08 |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 2 | B | 3:32.30 |
DM | 2021 | 5 | 3:42.80 | |
Ungdom | ||||
1000 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 2:07.54 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 3 | 22 | 1:39.93 |
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 1:49.20 |