Født:
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:31.84 i | PB | 2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
Andreas Bjarnastein Antoft, Neloo Falck Adam Skytte, Filip Aligrudic | ||||||||
1:32.96 i | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
Andreas Bjarnastein Antoft, Tummas Sjóvará Adam Skytte, Filip Aligrudic |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
43.95 | SB | 1 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | ||
August Juhl Horsgaard, Toke Rosendal Samuel Kærhøg, Adam Skytte | ||||||||
43.20 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
Andreas Bjarnastein Antoft, August Juhl Horsgaard Samuel Kærhøg, Adam Skytte | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:36.75 i | PB | 1 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Samuel Kærhøg, Jonathan Mansfeldt August Juhl Horsgaard, Adam Skytte | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:27.88 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
Adam Skytte, Andreas Holst Lange Filip Aligrudic, Jonathan Kure Friis |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
43.54 | PB | 1 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Jonathan Kure Friis, Jonathan Khan Troels Kaas, Mikkel Ringsted | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:32.37 | PB | 1 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Jonathan Kure Friis, Jonathan Makwarth Jan Wildeman, Mikkel Ringsted |
4 x 100 m stafet [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DQ | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||
Adam Skytte, August Juhl Horsgaard Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg | ||||||||
50.57 | SB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||
Adam Skytte, August Juhl Horsgaard Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg | ||||||||
49.91 | SB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Adam Skytte, Samuel Kærhøg August Juhl Horsgaard, Johan Emil Nygård | ||||||||
DQ | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
Jesse Lasquite, Jonathan Kure August Østergaard, Lukas Medina Sørensen | ||||||||
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||
44.62 | PB | 3 | 11 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Rune Høyer Splittorf, Hektor-Gabriel Kronborg Rebel Justin Doughty Ernstpris, Max Raymond Nielsen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:56.57 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:33.43 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||
Neloo Falck, Jonathan Kure August Østergaard, Jonathan M. Adamsen |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.74 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Jannick Bagge, August Østergaard Lukas Medina Sørensen, Mikkel Ringsted | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
45.52 | PB | 2 | 13 | København | København | 22.9.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
DQ i | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||
Neloo Falck, William Elsner Lukas Medina Sørensen, August Østergaard | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.32 | PB | 6 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
August Østergaard, Jonathan Kure Andreas Holst Lange, Christoffer Madsen |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:37.00 i | DUR-16 PB | Skive | Skive | 24.2.19 | ||||
Neloo Falck, Lukas Medina Sørensen William Elsner, August Østergaard |
4 x 1500 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18:49.2h | DR45 PB | , ??? | , ??? | 2.9.84 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 43.54 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:31.84 | Odense | 17.2.24 | 7 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:32.37 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 44.62 | Herlev | 26.5.21 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.52 | København | 22.9.20 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:56.57 | Greve | 24.9.21 | ||
4 x 1500 m stafet | |||||
Ude | 18:49.2h DR45 | , ??? | 2.9.84 |
4 x 100 m stafet: | 8 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 6 |
4 x 400 m stafet: | 4 |
4 x 1500 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DM | 2020 | 6 | 44.74 | |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 6 | 3:34.32 | |
DM | 2021 | 1 | B | 3:33.43 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
DMi | 2024 | 2 | 1:31.84 | |
Ungdom | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 17 | ||
iDMU | 2023 | 1 | 17 | 1:36.75 |
iDMU | 2024 | 1 | 22 | 1:32.96 |