Født: 30 oktober 2008
Klub: Vejle Idrætsforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:30.66 i | SB | 4 | D | Skive | Skive | 16.12.23 |
300 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.37 | PB | 4 | 15 C | Herning | Herning | 23.9.23 | |||
1500 m [5] | |||||||||
5:00.06 i | PB | 7 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||
5:00.34 | PB | 2 | 15 | Vejle | Vejle | 29.4.23 | |||
5:01.37 | 10 | B | Viby | Viby | 10.5.23 | ||||
4:50.91 | PB | 5 | 15 B | Herning | Herning | 23.9.23 | |||
4:50.23 | PB | 2 | 15 | Esbjerg | Esbjerg | 30.9.23 | |||
Længdespring [1] | |||||||||
4.40 | PB | 4 | 15 B | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||
|
1500 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:18.55 i | PB | 5 | 15 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||
5:28.80 i | 5 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||
5:19.01 i | 7 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
5:11.12 | PB | 8 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
3000 m [1] | ||||||||
11:24.13 | SB | 3 | 17 | Vejle | Vejle | 7.9.22 | ||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m [1] | ||||||||
12.37 i | PB | 3 | 15 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:03.43 i | PB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Vejle Idrætsforening | ||||||||
Sebastian Grønkjær, Ibai Elvar Villá Páramo Valdemar Christensen, William Knudsen |
80 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.15 | PB | 5 | 13 h2 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.7 | |||||||
12.32 | 3 | 13 rB | Vejle | Vejle | 8.9.21 | 0.0 | ||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
1:53.71 | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
1:57.55 | 2 | 13 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | |||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:22.38 | SB | 2 | 13 | Herning | Herning | 25.9.21 | ||||||||
Stangspring [1] | ||||||||||||||
1.80 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
4.18 | PB | 2 | 13 rB | Vejle | Vejle | 8.9.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
8.65 | PB | 3 | 13 | Herning | Herning | 25.9.21 | ||||||||
|
80 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.24 | PB | 1 | 13 r2 | Kolding | Kolding | 20.6.20 | +0.6 | |||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:21.60 | PB | 1 | 13 | Kolding | Kolding | 20.6.20 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.15 | PB | 3= | 13 | Kolding | Kolding | 20.6.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.45 | PB | 2 | 13 | Kolding | Kolding | 20.6.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
1000 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 3:21.60 | Kolding | 20.6.20 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:50.23 | Esbjerg | 30.9.23 | ||
Inde | 5:00.06 | Randers | 11.2.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.15 | Kolding | 20.6.20 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 1.80 | Randers | 19.6.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.40 | Herning | 23.9.23 | 0.0 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 2:03.43 | Skive | 6.3.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.15 | Randers | 19.6.21 | +0.7 | |
300 m | |||||
Ude | 46.37 | Herning | 23.9.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:53.71 | Randers | 19.6.21 | ||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m | |||||
Inde | 12.37 | Skive | 12.2.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.18 | Vejle | 8.9.21 | 0.0 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.65 | Herning | 25.9.21 |
80 m: | 3 |
300 m: | 1 |
600 m: | 2 |
1000 m: | 2 |
1500 m: | 9 |
3000 m: | 2 |
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Stangspring: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
iDMU | 2022 | 7 | 15 B | 5:19.01 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 15 B | 2:03.43 |