Født: 2001
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
100 m [14] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.87 | PB | 3 | København | København | 15.5.21 | +1.0 | ||
11.91 | 2 | h1 | Greve | Greve | 23.5.21 | +1.0 | ||
11.66 w | 1 | C | Greve | Greve | 23.5.21 | +3.1 | ||
11.73 | PB | 3 | B | København | København | 29.5.21 | +1.2 | |
11.62 | PB | 2 | 17 | København | København | 29.5.21 | +1.8 | |
11.78 | 4 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.1 | ||
11.82 | 3 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.3 | ||
11.69 | 2 | E | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.3 | ||
11.85 | 3 | 22 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -2.6 | ||
11.81 | 4 | h3 | København | København | 14.8.21 | +1.3 | ||
11.71 | 5 | B | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | +1.4 | ||
12.01 | 3 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -0.9 | ||
11.75 | 4 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | +0.2 | ||
11.84 | 5 | 22 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.1 | |
150 m [1] | ||||||||
17.66 w | 4 | h2 | København | København | 15.8.21 | +2.3 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
DQ | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
KIF - København | ||||||||
Jesse Lasquite, Jonathan Kure August Østergaard, Lukas Medina Sørensen |
100 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.08 | PB | 5 | h4 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.5 | |
12.34 | 6 | C | København | København | 27.7.20 | -1.4 | ||
11.93 | PB | 6 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.8 | |
12.01 | 4 | H | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.2 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 11.62 | København | 29.5.21 | +1.8 |
100 m: | 18 |
150 m: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 5 | 22 h1 | 11.84 |