Født: 22 september 2004
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NT i | PB | 5 | B | Odense | Odense | 6.2.24 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.75 i | PB | 4 | Odense | Odense | 5.2.23 | |||
7.71 i | PB | 4 | Odense | Odense | 5.2.23 | |||
7.66 i | PB | 4 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
100 m [2] | ||||||||
12.10 | PB | 4 | 19 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.3 | |
12.48 | 3 | Odense | Odense | 12.6.23 | -3.7 | |||
200 m [5] | ||||||||
24.78 i | PB | 3 | Odense | Odense | 5.2.23 | |||
25.07 i | 1 | h4 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | ||
24.64 i | PB | 1 | 19 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
24.36 | PB | 2 | 19 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -1.1 | |
24.14 | PB | 6 | 19 | Odense | Odense | 4.6.23 | +1.1 | |
400 m [4] | ||||||||
53.90 | PB | 3 | Odense | Odense | 3.6.23 | |||
53.59 | PB | 3 | C | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | |
53.37 | PB | 1 | Odense | Odense | 5.8.23 | |||
54.06 | 5 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.45 i | PB | 2 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
400 m [3] | ||||||||
56.73 i | PB | 2 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
55.66 | PB | 1 | C | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||
54.80 | PB | 4 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
44.15 | PB | 3 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Odense Atletik - O.G.F. | ||||||||
Christian Andreassen, Peter Rasmussen Abdirisak Ahmed Mahamad, Rasmus Søsted Andersen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:35.28 | PB | 3 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Odense Atletik - O.G.F. | ||||||||
Toke Toft Musabula Nielsen, Jeppe Emil Kristensen Christian Andreassen, Abdirisak Ahmed Mahamad |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.46 | PB | 3 | Odense | Odense | 2.9.21 | +1.7 | ||
400 m [2] | ||||||||
57.24 | PB | 1 | Odense | Odense | 2.9.21 | |||
56.51 | PB | 9 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
5000 m [1] | ||||||||
19:35.15 | PB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26.84 | PB | 3 | Odense | Odense | 29.8.20 | 0.0 | ||
1500 m [1] | ||||||||
5:10.1h | PB | 1 | 17 | Nyborg | Nyborg | 24.8.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.66 | Skive | 4.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.10 | Tårnby | 6.5.23 | -1.3 | |
200 m | |||||
Ude | 24.14 | Odense | 4.6.23 | +1.1 | |
Inde | 24.64 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 53.37 | Odense | 5.8.23 | ||
Inde | 56.73 | Odense | 5.2.22 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:10.1h | Nyborg | 24.8.20 | ||
Inde | NT | Odense | 6.2.24 | ||
5000 m | |||||
Ude | 19:35.15 | Hvidovre | 12.9.21 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 44.15 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:35.28 | Odense | 3.9.22 |
60 m: | 3 |
100 m: | 3 |
200 m: | 7 |
400 m: | 9 |
1500 m: | 2 |
5000 m: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m | |||||||
DM | 2023 | 3 | C | 53.59 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2023 | 1 | h4 | 25.07 | |||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
400 m | |||||||
DMU | 2021 | 9 | 17 B | 56.51 | |||
DMU | 2022 | 4 | 19 | 54.80 | |||
DMU | 2023 | 5 | 19 | 54.06 | |||
5000 m | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 17 | 19:35.15 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 19 h2 | 7.66 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 19 C | 24.64 |