Født: 2006
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.71 i | SB | 5 | 19 h4 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.82 i | SB | 5 | 17 h3 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||
7.71 i | PB | 6 | 17 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
7.63 i | PB | 5 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
100 m [4] | ||||||||
12.24 | SB | 3 | 17 h3 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +0.3 | |
11.86 w | 5 | 17 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.8 | ||
11.68 w | 2 | 17 B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.3 | ||
12.15 w | 5 | 17 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |
200 m [3] | ||||||||
24.50 i | PB | 1 | 17 C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
24.32 i | PB | 1 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
24.81 | SB | 1 | 17 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -2.0 | |
400 m [2] | ||||||||
53.56 i | PB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
54.04 | SB | 1 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:42.03 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Viktor Sigge Greifenstein, Sitotaw Theo Sänger Johan Stenberg Ebbesen, Pedro Baptista |
60 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.15 i | PB | 8 | 17 h1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||
7.80 i | PB | 6 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
100 m [5] | |||||||||
12.30 | SB | 3 | 17 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.2 | ||
12.12 | PB | 4 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.7 | ||
12.30 | 7 | 17 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.9 | ||
12.18 | 3 | 17 h1 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.3 | |||
12.15 | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.2 | |||
200 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
25.83 i | 1 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||
24.87 i | PB | 1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||
24.75 | PB | 2 | 17 | Greve | Greve | 25.9.22 | -0.8 | ||
400 m [3] | |||||||||
55.14 i | PB | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
55.45 | PB | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | |||
52.81 | PB | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
1:39.11 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||
Hvidovre Atletik & Motion | |||||||||
Viktor Sigge Greifenstein, David Rørvig Kasper Birk, Pedro Baptista | |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:06.85 | PB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | |||||||||
Jeppe Birk, Kasper Birk Pedro Baptista, Viktor Sigge Greifenstein |
100 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.89 | PB | 3 | 15 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -3.8 | |
12.55 | PB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | +0.7 | |
12.27 | PB | 5 | 15 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +1.0 | |
12.38 | 4 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +1.5 | ||
12.43 | 2 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | 0.0 | |||
12.42 | 3 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +0.8 | |
200 m [2] | ||||||||
25.12 w | 7 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.6 | ||
25.67 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +1.6 |
300 m [2] | ||||||||
40.25 | PB | 1 | 15 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | ||
40.62 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||
400 m [1] | ||||||||
55.86 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
48.69 | SB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, Kasper Birk David Rørvig, Pedro Baptista | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:16.83 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, David Rørvig Kasper Birk, Pedro Baptista |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.63 | Skive | 4.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.12 | Ballerup | 20.8.22 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 24.75 | Greve | 25.9.22 | -0.8 | |
Inde | 24.32 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 52.81 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Inde | 53.56 | Skive | 4.3.23 | ||
300 m | |||||
Ude | 40.25 | Vejle | 8.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:06.85 | Hvidovre | 11.9.22 |
60 m: | 6 |
100 m: | 15 |
200 m: | 8 |
300 m: | 2 |
400 m: | 6 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 3 | 15 h4 | 12.42 | |||
DMU | 2022 | 7 | 17 h3 | 12.30 | |||
DMU | 2023 | 5 | 17 h1 | 12.15 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 1 | 15 | 25.67 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2021 | 3 | 15 | 40.62 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 17 | 52.81 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 3 | 15 | 48.69 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 15 | 2:16.83 | ||||
DMU | 2022 | 4 | 17 | 2:06.85 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 6 | 17 h2 | 7.80 | |||
iDMU | 2023 | 5 | 17 h1 | 7.63 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2022 | 1 | 24.87 | ||||
iDMU | 2023 | 1 | 17 C | 24.32 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 17 | 55.14 | |||
iDMU | 2023 | 2 | 17 | 53.56 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 | 1:39.11 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 1:42.03 |