Født: 26 februar 2007
Klub: Vejle Idrætsforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:13.51 i | PB | 5 | 19 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||
3000 m [2] | ||||||||
9:09.52 i | PB | 6 | B | Skive | Skive | 16.12.23 | ||
9:11.54 i | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:03.04 | PB | 4 | B | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | ||
1500 m [4] | ||||||||
4:24.01 i | PB | 2 | 17 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||
4:18.44 i | PB | 7 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
4:17.78 | SB | 1 | 17 | Vejle | Vejle | 29.4.23 | ||
4:13.18 | PB | 14 | Viby | Viby | 10.5.23 | |||
3000 m [2] | ||||||||
9:34.14 i | PB | 4 | 17 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||
9:12.31 i | PB | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 |
1500 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:39.92 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||
4:36.75 i | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||
4:28.49 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
4:23.96 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
4:20.65 | PB | 2 | Skive | Skive | 18.8.22 | |||
4:16.12 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | |||
4:20.69 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
3000 m [3] | ||||||||
10:02.37 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||
9:38.16 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
9:36.80 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:03.43 i | PB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Vejle Idrætsforening | ||||||||
Sebastian Grønkjær, Ibai Elvar Villá Páramo Valdemar Christensen, William Knudsen |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:16.56 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:03.04 | Aarhus | 14.6.23 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:13.18 | Viby | 10.5.23 | ||
Inde | 4:13.51 | Randers | 13.1.24 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:36.80 | Randers | 5.6.22 | ||
Inde | 9:09.52 | Skive | 16.12.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 2:03.43 | Skive | 6.3.22 |
800 m: | 1 |
1500 m: | 12 |
3000 m: | 8 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2022 | 3 | 15 | 4:20.69 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 | 4:28.49 |
iDMU | 2023 | 7 | 17 | 4:18.44 |
3000 m | ||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 | 9:38.16 |
iDMU | 2023 | 4 | 17 | 9:12.31 |
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 9:11.54 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 15 B | 2:03.43 |