Født: 7 maj 2009
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.22 i | PB | 2 | 15 h3 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||
8.20 i | PB | 5 | 15 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||
8.31 i | 1 | 15 | Odense | Odense | 5.2.24 | |||||||
8.15 i | PB | 5 | 15 h1 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
8.05 i | PB | 4 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
8.12 i | 3 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||||
27.44 i | PB | 1 | 15 B | Odense | Odense | 11.12.23 | ||||||
26.85 i | PB | 1 | 15 B | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
26.57 i | PB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
4.84 i | PB | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.54 i | 1 | 15 | Odense | Odense | 5.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.23 i | 7 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
5.01 i | PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [2] | ||||||||||||
7.25 i | PB | 2 | 15 | Odense | Odense | 11.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
7.55 i | PB | 6 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:45.92 i | 4 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
Odense Atletik - O.G.F. | ||||||||||||
Oliver Vesterager, Noah Andreas Dyrehauge Magnus Rask Bak, Louis Vitus Borlund |
100 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.03 | PB | 4 | 15 h2 | Odense | Odense | 3.6.23 | -0.7 | |||||
13.04 | 7 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.1 | ||||||
12.50 w | 1 | 15 | Nyborg | Nyborg | 20.8.23 | |||||||
12.72 w | 4 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
27.23 | PB | 4 | 15 | Odense | Odense | 4.6.23 | -1.8 | |||||
26.31 | PB | 2 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | -0.4 | ||||
800 m [1] | ||||||||||||
3:17.14 | SB | 2 | 15 | Nyborg | Nyborg | 20.8.23 | ||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.64 | PB | 6 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | +0.4 | |||||
| ||||||||||||
4.57 | 2 | 15 | Nyborg | Nyborg | 20.8.23 | -1.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.17 | 14 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +0.1 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
17.90 | PB | 8 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
52.80 | SB | 2 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||
Odense Atletik - O.G.F. | ||||||||||||
Oliver Vesterager, Louis Vitus Borlund Kristian Lehmkuhl Knudsen, Johannes Dalgaard Eisenhardt |
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.82 i | PB | 2 | 13 h1 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
8.76 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
9.14 i | 1 | 13 | Odense | Odense | 20.2.22 | |||||||||
80 m [5] | ||||||||||||||
11.07 | PB | 2 | 13 h2 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.3 | |||||||
11.24 | 5 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.9 | ||||||||
11.22 w | 1 | 13 | Odense | Odense | 13.6.22 | |||||||||
11.12 w | 1 | 13 | Odense | Odense | 21.8.22 | |||||||||
11.61 | 2 | 13 rB | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -3.6 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
2:00.57 | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||
800 m [3] | ||||||||||||||
2:56.97 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
3:01.45 | PB | 5 | 19 | Odense | Odense | 21.8.22 | ||||||||
2:55.92 | PB | 2 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
12.27 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.05 i | PB | 5= | 13 | Odense | Odense | 20.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||
4.23 i | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.64 w | 5 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.13 w | 1 | 13 | Odense | Odense | 13.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.44 w | 1 | 13 | Odense | Odense | 21.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.49 | 3 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -2.9 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.79 i | PB | 4 | 13 | Odense | Odense | 20.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||||
20.25 | PB | 2 | 13 | Odense | Odense | 21.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
22.62 | PB | 5 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
|
80 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.40 w | 1 | 13 | Odense | Odense | 25.8.21 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | |||||||||
17.69 w | 2 | 13 | Odense | Odense | 25.8.21 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | |||||||||
5.63 | PB | 3 | 13 | Odense | Odense | 25.8.21 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.05 | Randers | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.03 | Odense | 3.6.23 | -0.7 | |
200 m | |||||
Ude | 26.31 | Hvidovre | 3.9.23 | -0.4 | |
Inde | 26.57 | Skive | 3.3.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:55.92 | Korsør | 3.9.22 | ||
Inde | 2:56.97 | Randers | 19.2.22 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.05 | Odense | 20.2.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.64 | Odense | 3.6.23 | +0.4 | |
Inde | 5.01 | Skive | 3.3.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.07 | Randers | 4.6.22 | +0.3 | |
600 m | |||||
Ude | 2:00.57 | Randers | 4.6.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 12.27 | Randers | 19.2.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.64 | Randers | 4.6.22 | ||
Inde | 4.23 | Randers | 19.2.22 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Inde | 7.55 | Aarhus | 28.1.24 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.63 | Odense | 25.8.21 | ||
Inde | 5.79 | Odense | 20.2.22 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 22.62 | Korsør | 3.9.22 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 17.90 | Odense | 3.6.23 |
60 m: | 9 |
80 m: | 6 |
100 m: | 4 |
200 m: | 5 |
600 m: | 1 |
800 m: | 4 |
: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 7 |
Længdespring 1 m zone: | 5 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 4 | 15 h1 | 12.72 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 C | 26.31 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2023 | 14 | 15 | 4.17 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 h2 | 8.12 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 B | 26.57 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 6 | 15 | 5.01 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 4 | 17 B | 1:45.92 |