Født:
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:34.99 i | PB | 4 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
Peter Rasmussen, Frederik Grud Agerbæk Madsen Louis Vitus Borlund, Rasmus Søsted Andersen | ||||||||
1:45.92 i | 4 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
Oliver Vesterager, Noah Andreas Dyrehauge Magnus Rask Bak, Louis Vitus Borlund |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.80 | SB | 2 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||
Oliver Vesterager, Louis Vitus Borlund Kristian Lehmkuhl Knudsen, Johannes Dalgaard Eisenhardt |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.15 | PB | 3 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Christian Andreassen, Peter Rasmussen Abdirisak Ahmed Mahamad, Rasmus Søsted Andersen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.29 i | PB | 4 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
Jeppe Emil Kristensen, Jacob Ilbjerg Stengaard Peter Gerner Ejersbo, Toke Staub Jørgensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:35.28 | PB | 3 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Toke Toft Musabula Nielsen, Jeppe Emil Kristensen Christian Andreassen, Abdirisak Ahmed Mahamad | ||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||
2:31.6h | PB | 2 | Vejle | Vejle | 16.5.22 | |||
Johnny Jensen, René L. Pedersen Henrik Lau, Henrik Johansen | ||||||||
2:28.14 | PB | 1 | Odense | Odense | 7.6.22 | |||
Johnny Jensen, Henrik Johansen Alex Tesch, René L. Pedersen |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
47.08 | PB | 3 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||
Henrik Johansen, Toke Staub Jørgensen Christian Blom Nass, Toke Toft Musabula Nielsen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:42.08 | PB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||
Henrik Johansen, Peter Gerner Ejersbo Christian Blom Nass, Toke Toft Musabula Nielsen |
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:21.73 | DR55 SB | , ??? | , ??? | 31.7.11 | ||||
4 x 1500 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:59.61 | DR55 PB | , ??? | , ??? | 31.7.10 | ||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:01.49 | DR45 PB | , ??? | , ??? | 31.8.97 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 44.15 | Odense | 3.9.22 | 13 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:34.99 | Odense | 17.2.24 | 12 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:35.28 | Odense | 3.9.22 | 14 | |
4 x 1500 m stafet | |||||
Ude | 20:59.61 DR55 | , ??? | 31.7.10 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:28.14 | Odense | 7.6.22 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
4 x 400 m stafet: | 4 |
4 x 1500 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DM | 2021 | 3 | B | 47.08 |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2021 | 2 | B | 3:42.08 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
DMi | 2022 | 4 | 1:37.29 | |
DMi | 2024 | 4 | 1:34.99 | |
Ungdom | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2024 | 4 | 17 B | 1:45.92 |