Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Anne Sofie Kirkegaard

Født: 3 februar 1998

Klub: Sparta Atletik & Løb

  • 400 m hæk Nr. 5 til Ungdoms VM 2015
  •  5 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  3 IDM‐guld
  •  3 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2021

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2021

60 m  [5]
7.77
i
PB RandersRanders16.1
7.72
i
PB RandersRanders16.1
7.84
i
OdenseOdense23.1
7.83
i
KøbenhavnKøbenhavn6.2
DNF
i
KøbenhavnKøbenhavn6.2
100 m  [2]
12.22
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5+2.1
12.29
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5+1.0
200 m  [10]
24.78
i
SB RandersRanders16.1
25.00
i
OdenseOdense23.1
24.74
i
SB DMiRandersDMi, Randers20.2
25.17
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5-0.2
25.17
=SB KøbenhavnKøbenhavn15.5-0.2
24.45
SB GreveGreve30.5+1.9
24.49
KøbenhavnKøbenhavn8.6+0.9
24.47
DMOdenseDM, Odense27.6+2.0
24.71
w
DMOdenseDM, Odense27.6
25.40
FrederiksbergFrederiksberg24.8-0.6
300 m  [1]
38.86
SB (81)KøbenhavnKøbenhavn9.5
400 m  [4]
54.60
SB FrederiksbergFrederiksberg6.6
54.74
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6
54.67
DMOdenseDM, Odense26.6
55.62
AarhusAarhus5.9
60 m hæk 84.0 cm  [5]
8.80
i
PB KøbenhavnKøbenhavn6.2
8.62
i
PB KøbenhavnKøbenhavn6.2
8.89
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2
8.77
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2
8.66
i
DMiRandersDMi, Randers20.2
4 x 100 m stafet  [1]
46.20
PB AarhusAarhus5.9
 Sparta Atletik og Løb
Anne Sofie Kirkegaard, Astrid Glenner-Frandsen
Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
4 x 400 m stafet  [2]
3:39.86
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6
 Denmark
Martha Danneskjold Rasmussen, Annemarie Nissen
Line Holm Jensen, Anne Sofie Kirkegaard
3:44.03
SB AarhusAarhus5.9
 Sparta Atletik og Løb
Annemarie Nissen, Marie Falkebo Jensen
Olivia Thorsgaard, Anne Sofie Kirkegaard

2020

100 m  [5]
11.9h
KøbenhavnKøbenhavn28.6+1.4
12.20
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7+0.7
12.28
w
TårnbyTårnby11.7+4.1
12.57
DMKøbenhavnDM, København15.8-1.2
12.34
DMKøbenhavnDM, København15.8+1.7
200 m  [7]
24.6h
KøbenhavnKøbenhavn28.6+2.0
25.25
w
HvidovreHvidovre2.8+2.4
25.67
SB Malmö/He, SWEMalmö/He, SWE5.8+0.5
25.24
SB DMKøbenhavnDM, København16.8-1.1
25.23
SB DMKøbenhavnDM, København16.8+1.5
25.47
w
GreveGreve22.8
25.23
=SB TårnbyTårnby27.8+0.3
300 m  [1]
39.40
SB TårnbyTårnby11.7
4 x 100 m stafet  [1]
46.61
DR22 DUR-22 SB AarhusAarhus6.9
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Anne Sofie Kirkegaard
Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
4 x 400 m stafet  [1]
3:47.98
SB AarhusAarhus6.9
 Sparta Atletik og Løb
Anne Sofie Kirkegaard, Marie Falkebo Jensen
Emma Beiter Bomme, Annemarie Nissen

2019

200 m  [1]
25.45
i
SB College Station, TXCollege Station, TX2.2
400 m  [4]
57.32
i
SB College Station, TXCollege Station, TX12.1
Uregelmæssighed: Oversized track
56.35
i
Seattle, WASeattle, WA26.1
57.05
i
DUR-21 SB Lubbock, TXLubbock, TX9.2
59.61
i
College Station, TXCollege Station, TX16.2
  [1]
1:24.21
i
PB (18)Lubbock, TXLubbock, TX9.2
400 m hæk  [7]
1:04.18
SB TexasRAustin, TXTexasR, Austin, TX29.3
1:02.65
SB TexasRAustin, TXTexasR, Austin, TX29.3
1:01.20
SB College Station, TXCollege Station, TX6.4
59.99
SB Waco, TXWaco, TX20.4
1:01.71
Fayetteville, ARFayetteville, AR27.4
1:01.32
Big 12Norman, OKBig 12, Norman, OK11.5
1:01.84
Big 12Norman, OKBig 12, Norman, OK12.5

2018

200 m  [1]
24.96
w
Austin, TXAustin, TX14.4+3.4
400 m  [4]
55.67
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX13.1
56.47
i
College Station, TXCollege Station, TX20.1
56.19A
i
Albuquerque, NMAlbuquerque, NM3.2
Uregelmæssighed: Oversized track
55.98
i
Big 12Ames, IABig 12, Ames, IA23.2
400 m hæk  [3]
1:02.56
SB TexasRAustin, TXTexasR, Austin, TX29.3
1:01.81
SB Baton Rouge, LABaton Rouge, LA21.4
1:01.79
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR27.4

2017

200 m  [5]
25.42
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
25.09
i
SB DMiSkiveDMi, Skive18.2
24.89
i
SB DMiSkiveDMi, Skive18.2
24.90
i
iDMUSkiveiDMU, Skive26.2
24.63
w
OdenseOdense21.5+3.0
300 m  [1]
39.44
SB (39)TårnbyTårnby7.5
400 m  [6]
55.36
i
P19 SB (57)Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1
55.45
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
55.69
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2
Uregelmæssighed: Oversized track
55.34
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
55.37
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2
55.44
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2
400 m hæk  [6]
1:02.14
SB OdenseOdense21.5
59.87
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5
1:00.14
AarhusAarhus2.6
59.45
SB (51)Genève, SUIGenève, SUI10.6
1:00.52
KøbenhavnKøbenhavn20.6
59.82
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7
4 x 200 m stafet  [1]
1:42.06
i
DR22 DUR-22 PB SkiveSkive26.2
 Sparta Atletik og Løb
Ida Kathrine Karstoft, Emilie R Hansen
Anne Porshold, Anne Sofie Kirkegaard
4 x 300 m stafet  [1]
2:38.76
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
 Mixed team
Ida Kathrine Karstoft, Anne Sofie Kirkegaard
Mette Graversgaard, Sandra Bøll

2016

60 m  [2]
8.10
i
BallerupBallerup23.1
8.02
i
SB BallerupBallerup23.1
100 m  [5]
12.46
SB TårnbyTårnby7.5-0.3
12.54
SB TårnbyTårnby7.5-1.9
12.32
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9+0.3
12.11
w
KøbenhavnKøbenhavn3.9+2.5
12.17
PB BallerupBallerup24.9-0.2
200 m  [8]
25.21
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1
25.30
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
25.05
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2
25.01
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2
24.69
i
DUR DUR-18 PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3
24.93
SB FolksamHelsingborg, SWEFolksam, Helsingborg, SWE21.8-1.0
25.15
KøbenhavnKøbenhavn3.9-1.4
24.19
PB KøbenhavnKøbenhavn10.9+2.0
300 m  [1]
38.55
PB (44) (8)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5
400 m  [12]
55.47
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1
55.50
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
55.58
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2
54.92
i
DUR DUR-18 PB (29)iDMUSkiveiDMU, Skive6.3
55.56
SB KøbenhavnKøbenhavn12.5
55.04
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5
54.70
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6
54.49
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7
54.39
SB DMAarhusDM, Aarhus27.8
53.68
DR22 DUR DUR-18 PB (65)KøbenhavnKøbenhavn3.9
54.76
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9
54.57
BallerupBallerup24.9
400 m hæk  [12]
1:00.53
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5
1:00.14
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5
58.67
SB (30)EAFBydgoszcz, POLEAF, Bydgoszcz, POL5.6
1:00.37
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6
1:00.81
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER26.6
59.80
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7
59.96
VM U20Bydgoszcz, POLVM U20, Bydgoszcz, POL20.7
59.13
VM U20Bydgoszcz, POLVM U20, Bydgoszcz, POL21.7
1:00.64
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8
59.55
DMAarhusDM, Aarhus28.8
59.19
KøbenhavnKøbenhavn10.9
59.54
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.85
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
 Denmark-Iceland
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer
Anne Sofie Kirkegaard, Arna Stefanía Gudmundsdóttir
4 x 400 m stafet  [2]
3:47.33
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5
 Sparta Atletik og Løb
Stephanie Saavada, Sandra Böll
Olivia Tuokila, Anne Sofie Kirkegaard
3:53.30
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9
 Sparta Atletik og Løb
Cecilie Anna Næsby, Karoline Mangor
Olivia Tuokila, Anne Sofie Kirkegaard

2015

60 m  [2]
7.98
i
BallerupBallerup17.1
7.96
i
PB BallerupBallerup17.1
100 m  [6]
12.87
SB BallerupBallerup13.5+0.8
12.46
PB FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8+0.1
12.57
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.80.0
12.21
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8+1.0
12.45
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8-0.7
12.90
SkiveSkive12.9-3.1
200 m  [8]
25.44
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
25.77
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1
25.36
i
SkiveSkive21.2
25.13
i
PB DMiSkiveDMi, Skive21.2
25.35
i
SkiveSkive7.3
24.51
DUR-17 PB FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8+0.1
25.61
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8-2.3
24.63
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8+2.8
300 m  [2]
39.45
WYL PB (76) (23) (8)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby3.5
40.65
BallerupBallerup13.5
400 m  [15]
55.59
i
DUR-17 PB (48) (15)PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE24.1
55.70
i
RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE7.2
56.37
i
v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2
56.11
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2
55.90
i
iDMUSkiveiDMU, Skive8.3
56.12
SB EsbjergEsbjerg17.5
55.12
PB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5
55.48
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6
54.17
DR22 DUR DUR-17 PB (93) (31)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7
56.69
DMAarhusDM, Aarhus8.8
54.70
DMAarhusDM, Aarhus8.8
54.62
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8
55.21
KøbenhavnKøbenhavn5.9
55.13
SkiveSkive12.9
55.77
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9
800 m  [1]
2:16.88
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
400 m hæk  [13]
1:00.72
SB EsbjergEsbjerg17.5
1:00.20
SB Nordic ChallAarhusNordic Chall, Aarhus23.5
59.90
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5
59.95
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER28.6
59.02
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7
58.08
PB VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL15.7
58.56
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL16.7
57.88
DUR-17 PB (16) (7)VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL18.7
1:00.88
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8
Uregelmæssighed: Unknown irregularity
1:00.27
DMAarhusDM, Aarhus9.8
59.11
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8
59.68
KøbenhavnKøbenhavn5.9
1:00.03
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9
4 x 200 m stafet  [1]
DNF
i
v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2
 DEN-ISL
Sara Petersen, Anna Thestrup Andersen
Emma Bomme, Anne Sofie Kirkegaard
4 x 400 m stafet  [4]
3:46.23
DR22 DUR-20 SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5
 Sparta Atletik og Løb
Sarah Julie Michelsen, Martha Traoré
Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard
3:41.06
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6
 Denmark
Anne Sofie Kirkegaard, Anna Thestrup Andersen
Mette Graversgaard, Sara Slott Petersen
3:51.31
DUR-21 AarhusAarhus9.8
 Sparta Atletik og Løb
3:56.34
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9
 Sparta Atletik og Løb
Cecilie Schou-Nielsen, Karoline Mangor
Josephine Thestrup, Anne Sofie Kirkegaard
1000 m stafet  [1]
2:14.57
DUR-17 PB HvidovreHvidovre23.8
 Sparta Atletik og Løb

2014

60 m  [4]
8.11
i
SB HelsingørHelsingør11.1
8.07
i
PB HelsingørHelsingør11.1
8.19
i
BallerupBallerup18.1
8.03
i
PB BallerupBallerup18.1
100 m  [1]
12.52
PB TårnbyTårnby9.90.0
200 m  [5]
25.91
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
25.84
i
SkiveSkive22.2
25.74
i
SB SkiveSkive22.2
25.49
i
PB SkiveSkive1.3
25.79
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6+0.7
300 m  [3]
39.75
SB (87) (36) (22)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby4.5
40.02
BallerupBallerup14.5
39.88
TårnbyTårnby9.9
400 m  [16]
56.62
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
56.05
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
Uregelmæssighed: Oversized track
56.41
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2
56.43
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2
55.90
i
PB DMiSkiveDMi, Skive22.2
55.88
i
PB (59) (9)SkiveSkive1.3
55.88
i
DUR-16 =PB SkiveSkive2.3
56.55
SB KøbenhavnKøbenhavn8.5
55.56
SB Maribo Maribo 9.6
56.37
EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6
55.43
DUR-16 SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6
55.80
DMOdenseDM, Odense2.8
56.52
DMOdenseDM, Odense2.8
56.52
DMOdenseDM, Odense3.8
55.54
AalborgAalborg13.9
56.15
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9
800 m  [2]
2:16.88
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
2:17.20
i
SkiveSkive1.3
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.34
i
PB BallerupBallerup18.1
400 m hæk  [13]
1:01.87
PB GlostrupGlostrup26.4
1:00.18
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5
1:01.01
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5
1:00.50
EYOTBaku, AZEEYOT, Baku, AZE30.5
59.19
PB EYOTBaku, AZEEYOT, Baku, AZE1.6
1:01.01
RandersRanders7.6
1:00.02
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER6.7
1:00.47
DMOdenseDM, Odense3.8
59.62
CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8
59.92
YOGNanjing, CHNYOG, Nanjing, CHN21.8
58.60
DUR-16 PB (26) (8)YOGNanjing, CHNYOG, Nanjing, CHN25.8
1:00.05
AabenraaAabenraa6.9
1:00.05
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9
4 x 200 m stafet  [1]
1:42.52
i
DUR-19 PB SkiveSkive23.2
 Sparta Atletik og Løb
Martha Traoré, Emma Beiter Bomme
Laura Tølløse, Anne Sofie Kirkegaard
4 x 300 m stafet  [1]
2:42.06
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2
 Denmark
Anne Sofie Kirkegaard, Martha Traoré
Anna Thestrup Andersen, Dagmar Olsen
4 x 400 m stafet  [4]
3:56.39
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5
 Sparta Atletik og Løb
Sandra Böll, Dagmar Olsen
Erica Jarder, Anne Sofie Kirkegaard
3:46.62
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT22.6
 Denmark
Anne Sofie Kirkegaard, Anna Thestrup Andersen
Joseffa Keidser, Dagmar Olsen
3:55.35
DUR-19 SB AabenraaAabenraa6.9
 Sparta Atletik og Løb
4:00.09
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Josephine Thestrup
Karoline Mangor, Anne Sofie Kirkegaard

2013

60 m  [9]
8.32
i
PB BallerupBallerup12.1
8.19
i
PB BallerupBallerup12.1
8.28
i
PB BallerupBallerup12.1
8.36
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
8.30
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
8.25
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
8.28
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
8.23
i
SkiveSkive9.3
8.24
i
SkiveSkive9.3
100 m  [5]
13.15
SB BagsværdBagsværd16.5+0.5
13.15
=SB KøbenhavnKøbenhavn20.6+0.1
13.48
BallerupBallerup22.6-1.8
13.35
BallerupBallerup22.6-0.8
12.91
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9-1.2
200 m  [13]
26.28
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
26.40
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2
26.34
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
26.15
i
PB SkiveSkive23.2
26.28
i
=PB SkiveSkive23.2
25.72
i
DUR-15 PB SkiveSkive9.3
26.86
SB TårnbyTårnby4.5+0.1
26.43
SB KøbenhavnKøbenhavn20.5-1.4
26.13
PB AalborgAalborg27.7+0.2
25.68
PB AalborgAalborg27.7-0.5
26.10
KøbenhavnKøbenhavn24.8-3.0
26.42
KøbenhavnKøbenhavn24.8-3.3
25.84
AarhusAarhus31.8-0.2
300 m  [6]
40.65
SB BagsværdBagsværd16.5
40.01
PB BallerupBallerup22.6
40.20
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6
39.90
PB AarhusAarhus31.8
39.60
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9
40.11
BagsværdBagsværd22.9
400 m  [13]
58.15
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
57.27
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2
57.38
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
57.82
i
(73) (17)DMiSkiveDMi, Skive24.2
57.11
PB HvidovreHvidovre11.5
55.65
PB HelsingørHelsingør8.6
56.14
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6
56.30
EYOFUtrecht, NEDEYOF, Utrecht, NED15.7
55.39
PB EYOFUtrecht, NEDEYOF, Utrecht, NED17.7
56.96
AalborgAalborg27.7
55.36
PB (73)DMAalborgDM, Aalborg27.7
56.60
NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN17.8
56.48
KøbenhavnKøbenhavn7.9
300 m hæk  [3]
44.16
PB BallerupBallerup22.6
44.34
KøbenhavnKøbenhavn24.8
43.65
PB AarhusAarhus31.8
Længdespring  [4]
5.14
i
PB BallerupBallerup12.1
5.01
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
4.65
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2
5.13
i
SkiveSkive9.3
4 x 100 m stafet  [1]
49.53
DUR-15 SB ÅrhusÅrhus31.8
 Sparta Atletik og Løb
4 x 200 m stafet  [1]
1:45.68
i
DUR-15 PB SkiveSkive10.3
 Sparta Atletik og Løb
Mira Guldbrandsen, Emma Beiter Bomme
Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard
1000 m stafet  [1]
2:17.81
DUR-15 PB ÅrhusÅrhus1.9
 Sparta Atletik og Løb

2012

100 m  [4]
13.16
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7+0.7
13.20
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7+0.2
13.13
PB GreveGreve29.9-1.0
12.67
w
GreveGreve29.9+3.9
200 m  [6]
27.19
SB TårnbyTårnby5.5+1.1
26.54
w
HvidovreHvidovre8.6+5.8
27.38
GreveGreve23.6-3.3
26.95
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8+0.1
26.54
w
HvidovreHvidovre1.9+4.8
26.35
PB GreveGreve29.90.0
300 m  [11]
41.79
PB HelsingørHelsingør26.5
42.16
HelsingørHelsingør2.6
41.28
PB LyngbyLyngby16.6
41.68
GreveGreve23.6
41.54
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6
41.18
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6
40.88
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
41.80
KøbenhavnKøbenhavn18.8
40.93
HvidovreHvidovre1.9
40.99
BagsværdBagsværd16.9
40.12
DUR-14 PB AabenraaAabenraa22.9
400 m  [5]
1:00.06
PB BallerupBallerup13.5
59.92
PB HvidovreHvidovre8.6
58.79
SB DMKøbenhavnDM, København25.8
58.59
PB DMKøbenhavnDM, København25.8
57.21
PB KøbenhavnKøbenhavn8.9
800 m  [2]
2:28.34
SB TårnbyTårnby5.5
2:25.55
SB Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6
300 m hæk  [4]
45.58
PB LyngbyLyngby16.6
46.35
GreveGreve23.6
46.50
KøbenhavnKøbenhavn18.8
44.76
PB HvidovreHvidovre1.9
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [8]
12.55
PB GreveGreve23.6+0.1
13.02
PB GreveGreve23.6-0.1
12.99
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6-2.2
13.13
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6-1.5
13.06
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7+0.4
13.20
FrederiksbergFrederiksberg27.8+1.3
13.21
w
HvidovreHvidovre1.9+2.9
13.22
AabenraaAabenraa22.9-0.9
Længdespring  [1]
4.54
SB GreveGreve29.9+1.1

2011

50 m  [2]
7.73
i
HvidovreHvidovre12.12
7.53
i
PB HvidovreHvidovre12.12
60 m  [6]
9.15
i
KøbenhavnKøbenhavn18.12
9.13
i
SB KøbenhavnKøbenhavn18.12
8.95
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1
8.82
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1
8.79
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
8.76
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
80 m  [5]
11.31
PB LyngbyLyngby4.6-0.1
11.26
PB LyngbyLyngby4.6+0.3
10.6h
BagsværdBagsværd1.9-0.1
11.14
PB GreveGreve24.9-1.2
11.02
PB GreveGreve24.9-1.1
200 m  [2]
28.14
PB GlostrupGlostrup30.4-3.0
27.12
PB GreveGreve24.90.0
300 m  [1]
41.8h
TårnbyTårnby13.9
400 m  [1]
1:00.99
PB GreveGreve9.6
600 m  [9]
1:43.11
PB TårnbyTårnby7.5
1:42.25
PB GreveGreve28.5
1:40.75
PB LyngbyLyngby4.6
1:42.20
BallerupBallerup18.6
1:42.14
FrederiksbergFrederiksberg25.6
1:39.35
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7
1:42.28
KøbenhavnKøbenhavn20.8
1:39.95
FrederiksbergFrederiksberg22.8
1:38.98
PB GreveGreve24.9
800 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:39.54
i
BallerupBallerup22.1
2:36.10
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
2:33.8h
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5
2:23.46
PB KøbenhavnKøbenhavn11.8
2:22.35
PB HelsingørHelsingør13.8
1000 m  [3]
3:16.0h
PB GlostrupGlostrup30.4
3:16.19
LyngbyLyngby4.6
3:18.68
BallerupBallerup18.6
1500 m  [2]
5:20.58
PB TårnbyTårnby7.5
5:22.53
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7
5 km  [1]
20:46
PB , ???, ???1.1
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.80
PB HillerødHillerød18.9-1.0
Højdespring  [9]
1.30
i
PB HelsingørHelsingør15.1
1.30
i
=PB BallerupBallerup22.1
1.35
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
1.42
i
PB HelsingørHelsingør26.2
1.40
i
HelsingørHelsingør26.3
1.40
PB TårnbyTårnby7.5
1.41
PB LyngbyLyngby4.6
1.34
BallerupBallerup18.6
1.40
TårnbyTårnby13.9
Længdespring  [1]
4.69
PB HelsingørHelsingør13.8-0.4
Kuglestød 2.0 kg  [4]
7.56
i
PB HvidovreHvidovre12.12
7.25
i
KøbenhavnKøbenhavn18.12
7.42
i
KøbenhavnKøbenhavn8.1
8.07
PB GreveGreve28.5
Spydkast 400 gram  [2]
17.15
PB TårnbyTårnby7.5
11.18
GreveGreve28.5

2010

60 m  [9]
9.43
i
SB KøbenhavnKøbenhavn10.1
9.42
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1
9.28
i
SB HelsingørHelsingør16.1
9.26
i
PB HelsingørHelsingør16.1
9.18
i
PB BallerupBallerup24.1
9.23
i
PB BallerupBallerup24.1
9.12
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
9.22
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
9.07
i
PB HelsingørHelsingør7.2
80 m  [7]
12.13
PB TårnbyTårnby1.5
11.4h
GlostrupGlostrup29.5+1.8
11.51
PB GlostrupGlostrup29.5+1.3
11.52
FrederiksbergFrederiksberg26.6+1.1
11.59
w
FrederiksbergFrederiksberg26.6+2.4
11.86
SundbySundby19.8-2.3
11.68
w
FrederiksbergFrederiksberg24.8+4.3
200 m  [3]
30.13
w
GlostrupGlostrup29.5+2.8
29.40
PB LyngbyLyngby5.6-2.9
29.83
GreveGreve25.9+0.9
600 m  [6]
2:03.20
PB TårnbyTårnby1.5
1:53.35
PB FrederiksbergFrederiksberg26.6
1:55.55
RoskildeRoskilde21.8
1:53.25
PB FrederiksbergFrederiksberg24.8
1:50.96
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8
1:51.33
GreveGreve25.9
800 m  [1]
2:46.82
PB SundbySundby19.8
1000 m  [1]
3:29.44
PB HillerødHillerød19.9
Højdespring  [9]
1.05
i
PB HelsingørHelsingør16.1
1.15
i
PB BallerupBallerup24.1
1.20
i
PB HelsingørHelsingør27.2
1.20
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn23.3
1.15
PB LyngbyLyngby5.6
1.31
PB FrederiksbergFrederiksberg26.6
1.25
SundbySundby19.8
1.25
KøbenhavnKøbenhavn29.8
1.25
GreveGreve25.9
Længdespring  [1]
4.47
PB KøbenhavnKøbenhavn14.6
Kuglestød 2.0 kg  [4]
5.69
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1
5.78
i
PB HelsingørHelsingør7.2
6.41
i
PB KøbenhavnKøbenhavn23.3
6.97
PB RoskildeRoskilde21.8
Spydkast 400 gram  [2]
16.86
PB KøbenhavnKøbenhavn14.6
14.40
RoskildeRoskilde21.8

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde7.53   Hvidovre12.12.10
60 m
Inde7.72   Randers16.1.2124
100 m
Ude12.17   Ballerup24.9.16-0.242
200 m
Ude24.19   København10.9.16+2.013
Inde24.69   DUR DUR-18Skive5.3.168
400 m
Ude53.68   DR22 DUR DUR-18København3.9.165
Inde54.92   DUR DUR-18Skive6.3.165
800 m
Ude2:22.35   Helsingør13.8.11
Inde2:16.88   Malmö/A, SWE25.1.1447
1000 m
Ude3:16.0h   Glostrup30.4.11
1500 m
Ude5:20.58   Tårnby7.5.11
5 km
Ude20:46   , ???1.1.11
60 m hæk 84.0 cm
Inde8.62   København6.2.2111
400 m hæk
Ude57.88   DUR-17Cali, COL18.7.157
Højdespring
Ude1.41   Lyngby4.6.11
Inde1.42   Helsingør26.2.11
Længdespring
Ude4.69   Helsingør13.8.11-0.4
Inde5.14   Ballerup12.1.13
4 x 100 m stafet
Ude46.20   Aarhus5.9.21
4 x 200 m stafet
Inde1:37.85   Växjö, SWE13.2.16

80 m
Ude11.02   Greve24.9.11-1.1
300 m
Ude38.55   Tårnby8.5.161
Inde1:24.21   Lubbock, TX9.2.191
600 m
Ude1:38.98   Greve24.9.117
60 m hæk 76.2 cm
Ude9.80   Hillerød18.9.11-1.010
Inde9.34   Ballerup18.1.1445
300 m hæk
Ude43.65   Aarhus31.8.134
Kuglestød 2.0 kg
Ude8.07   Greve28.5.11
Inde7.56   Hvidovre12.12.10
Spydkast 400 gram
Ude17.15   Tårnby7.5.11
4 x 300 m stafet
Inde2:38.76   Tampere, FIN11.2.17
1000 m stafet
Ude2:14.57   DUR-17Hvidovre23.8.15

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 427
Per disciplin:
50 m:2
60 m:37
80 m:12
100 m:28
200 m:69
300 m:27
400 m:80
:1
600 m:15
800 m:11
1000 m:4
1500 m:2
5 km:1
60 m hæk 84.0 cm:5
60 m hæk 76.2 cm:2
300 m hæk:7
400 m hæk:54
:8
Højdespring:18
Længdespring:7
Kuglestød 2.0 kg:8
Spydkast 400 gram:4
4 x 100 m stafet:3
4 x 200 m stafet:5
4 x 300 m stafet:2
4 x 400 m stafet:13
1000 m stafet:2

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2020 7
12.34 3
h1
12.57
200 m
DM 2020 5
25.23 3
h1
25.24
DM 2021 4
24.71 1
h1
24.47
400 m
DM 2012
58.59
58.79
DM 2013 1
55.36
DM 2014 2
56.52 2
56.52 1
h1
55.80
DM 2015 1
54.70 1
h1
56.69
DM 2016 1
54.39
DM 2021 1
54.67
400 m hæk
DM 2014 2
1:00.47
DM 2015 3
1:00.27
DM 2016 1
59.55
4 x 100 m stafet
DM 2020 2
46.61
DM 2021 1
46.20
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
3:47.98
DM 2021 1
3:44.03
Inde
200 m
DMi 2015 1
25.13
DMi 2016 3
25.01 1
h5
25.05
DMi 2017 1
B
24.89 2
h5
25.09
DMi 2021 1
C
24.74
400 m
DMi 2013 1
57.82
DMi 2014 2
55.90
DMi 2015 1
56.11
DMi 2016 2
55.58
DMi 2017 2
55.37
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2021 3
8.66

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2015 1
17
12.45 1
17
h3
12.21
200 m
DMU 2015 1
17
25.61
400 m
DMU 2015 1
17
54.62
Inde
200 m
iDMU 2016 1
19
24.69
iDMU 2017 1
19
24.90
400 m
iDMU 2015 1
17
55.90
iDMU 2016 1
19
54.92
iDMU 2017 1
19
55.44

Internationale stævner

Ude
400 m
EM-Hold Div 2 2014 8
56.37
EM-Hold Div 2 2015 5
55.48
EM-Hold Div 2 2021 1
B
54.74
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2014 5
3:46.62
EM-Hold Div 2 2015 2
3:41.06
EM-Hold Div 2 2021 4
3:39.86

400 m
EYOF 2013 3
16
55.39 2
16
h3
56.30
400 m hæk
YOG 2014 3
17
58.60 3
17
h2
59.92
VM U18 2015 5
17
57.88 2
17
s1
58.56 2
17
h1
58.08
VM U20 2016
6
19
s2
59.13 5
19
h4
59.96