Født: 1 oktober 2003
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.18 i | PB | 2 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||
4:42.97 i | 4 | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | |||
4:33.61 i | PB | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
3000 m [2] | ||||||||
9:56.87 i | PB | 5 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | ||
9:53.10 i | PB | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
5000 m [2] | ||||||||
16:57.93 mix | PB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | ||
17:24.90 | 8 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | |||
10000 m [2] | ||||||||
34:36.87 | PB | 6 | B | London, GBR | London, GBR | 20.5.23 | ||
35:32.17 | 13 | 22 | EM U23 | Espoo, FIN | EM U23, Espoo, FIN | 15.7.23 | ||
5 km [1] | ||||||||
16:59 | DUR-20 PB | 5 | Odense | Odense | 26.3.23 | |||
10 km [3] | ||||||||
35:49 | SB | 1 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 22.4.23 | ||
36:27 | 2 | Hasle | Hasle | 24.7.23 | ||||
36:55 | 2 | Rønne | Rønne | 28.7.23 | ||||
Cross 10 km [1] | ||||||||
37:06 | 12 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 18.11.23 |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:45.97 i | SB | 2 | 19 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||
4:59.35 i | 4 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |||
4:42.85 i | PB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
3000 m [4] | ||||||||
10:03.81 i | PB | 4 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
10:04.79 i | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
10:06.30 | PB | 1 | 19 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||
10:37.87 | 8 | 19 | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 16.7.22 | ||
5000 m [1] | ||||||||
17:31.8h mix | PB | 14 | B | Viby | Viby | 2.6.22 | ||
10 km [2] | ||||||||
36:26 | PB | 2 | 19 | København | København | 6.2.22 | ||
35:29 | PB (41) | 7 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 23.4.22 | ||
4 km [1] | ||||||||
13:49 | 4 | 19 | Aarhus | Aarhus | 23.4.22 | |||
Cross 5 km [1] | ||||||||
1:31:31 | 21 | DM | Korsør | DM, Korsør | 19.11.22 | |||
Cross 6 km [1] | ||||||||
26:49 | 14 | 19 | NordicC | Kristiansand, NOR | NordicC, Kristiansand, NOR | 6.11.22 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.64 | PB | 5 | Skive | Skive | 17.8.21 | +1.0 | ||
1500 m [2] | ||||||||
4:59.28 | SB | 1 | 19 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
4:56.94 mix | SB | 2 | 19 | Skive | Skive | 17.8.21 | ||
3000 m [1] | ||||||||
10:17.30 mix i | PB | 4 | Skive | Skive | 10.12.20 | |||
5000 m [2] | ||||||||
18:56.12 | SB | 1 | 19 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||
18:00.99 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:33.50 | SB | 8 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Skive A.M. | ||||||||
Julie Hesselvig, Pil Vilstrup Cunningham Signe Risvig, Katrine Risvig | ||||||||
Cross 4 km [1] | ||||||||
15:50 | 2 | 19 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
1500 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:48.97 i | PB | 3 | 17 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||
4:45.44 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4:55.48 | SB | 6 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | |||
4:51.32 | PB | 5 | 17 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | |
3000 m [4] | ||||||||
10:28.90 i | PB | 4 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||
10:21.46 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
10:23.42mix | PB | 10 | C | Viborg | Viborg | 1.9.20 | ||
10:22.19 | PB | 3 | 17 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | |
5000 m [1] | ||||||||
18:32.87 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:29.69 | PB | 8 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Skive A.M. | ||||||||
Amalie Quistgaard, Maya Cecilie Fruergaard Martha Madsen, Katrine Risvig | ||||||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
22:44 | 3 | 17 | DMU | Roskilde | DMU, Roskilde | 8.3.20 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:06.40 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | ||||
1500 m [6] | ||||||||
5:03.60 i | SB | 5 | 17 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |
5:02.06 | SB | 3 | 19 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | ||
4:57.86 | SB | Randers | Randers | 15.6.19 | ||||
4:59.24 | 5 | 17 B | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||
4:56.66 | SB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | |||
5:07.21 | Herning | Herning | 21.9.19 | |||||
3000 m [5] | ||||||||
10:40.74 i | SB | 3 | 17 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |
10:26.13 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | ||||
10:44.10 | 5 | B | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | ||
10:40.76mix | Viborg | Viborg | 15.8.19 | |||||
10:48.78 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
5000 m [3] | ||||||||
18:57.60 | PB | 14 | Skive | Skive | 13.5.19 | |||
19:05.60 | Aabenraa | Aabenraa | 2.6.19 | |||||
18:39.80 | PB | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||
5 km [1] | ||||||||
18:37 | PB | 1 | Struer | Struer | 7.9.19 | |||
100 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
20.16 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | +1.9 | |||
[1] | ||||||||
10 | 19 | EM19 | Lisboa, POR | EM19, Lisboa, POR | 8.12.19 | |||
Denmark | ||||||||
Cross 4.3 km [1] | ||||||||
16:38 | 88 | 19 | EM19 | Lisboa, POR | EM19, Lisboa, POR | 8.12.19 | ||
Cross 4.5 km [1] | ||||||||
16:38 | 15 | 19 | NordicC | Heinola, FIN | NordicC, Heinola, FIN | 10.11.19 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:31.64 i | PB | Randers | Randers | 3.1.18 | ||||
2:24.17 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | ||||
2:32.66 | Vejle | Vejle | 26.5.18 | |||||
2:24.68 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 29.6.18 | |||||
1500 m [6] | ||||||||
4:57.68 i | PB | Skive | Skive | 13.1.18 | ||||
5:06.85 | PB | Skive | Skive | 19.5.18 | ||||
4:54.29 | PB | Skive | Skive | 28.5.18 | ||||
4:54.26 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
4:55.05 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | |||||
5:01.47 | Herning | Herning | 16.9.18 | |||||
2000 m [1] | ||||||||
6:42.78 | PB (14) | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | ||||
3000 m [7] | ||||||||
10:52.23 i | PB | Skive | Skive | 9.12.17 | ||||
10:46.63 i | PB | Skive | Skive | 3.2.18 | ||||
10:33.54 i | PB | Skive | Skive | 24.2.18 | ||||
10:58.29 | PB | Vejle | Vejle | 26.5.18 | ||||
10:38.63 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | ||||
10:44.12 | Viborg | Viborg | 14.8.18 | |||||
10:28.57 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | ||||
5000 m [2] | ||||||||
19:25.12 | PB | Skive | Skive | 8.5.18 | ||||
19:23.55 | PB | Skive | Skive | 19.5.18 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.37 | PB | Herning | Herning | 16.9.18 | -1.5 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:38.38 i | PB | Skive | Skive | 10.12.16 | ||||
2:36.16 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.17 | ||||
2:33.5h | PB | Aarhus | Aarhus | 18.7.17 | ||||
1500 m [6] | ||||||||
5:28.71 i | PB | Skive | Skive | 14.1.17 | ||||
5:32.35 | PB | Skive | Skive | 20.5.17 | ||||
5:27.47 | PB | Skive | Skive | 10.6.17 | ||||
5:16.40 | PB | Skive | Skive | 10.8.17 | ||||
5:13.04 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | ||||
5:15.13 | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 | |||||
2000 m [1] | ||||||||
7:21.13 | PB (62) | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | ||||
3000 m [6] | ||||||||
11:41.08 i | PB | Skive | Skive | 4.2.17 | ||||
11:25.51 i | PB | Skive | Skive | 25.2.17 | ||||
11:30.71 | PB | Skive | Skive | 11.6.17 | ||||
11:52.46 | Randers | Randers | 17.6.17 | |||||
11:21.60 | PB | Aalborg | Aalborg | 16.8.17 | ||||
11:08.02 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | ||||
300 m hæk [1] | ||||||||
54.37 | PB | Skive | Skive | 10.6.17 | ||||
400 m hæk [2] | ||||||||
1:16.80 | PB | Skive | Skive | 20.5.17 | ||||
1:13.69 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
16.39 | SB | Randers | Randers | 17.6.17 | +1.9 | |||
Cross 4.5 km [1] | ||||||||
20:18 | 28 | 19 | NordicC | Middelfart | NordicC, Middelfart | 11.11.17 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.56 i | PB | Aarhus | Aarhus | 28.11.15 | ||||
80 m [1] | ||||||||
14.7h | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.16 | |||||
800 m [3] | ||||||||
2:47.17 i | PB | Skive | Skive | 3.12.15 | ||||
2:50.93 i | Aarhus | Aarhus | 30.1.16 | |||||
2:44.77 | PB | Skive | Skive | 24.9.16 | ||||
1000 m [2] | ||||||||
3:29.02 i | PB | Skive | Skive | 29.12.15 | ||||
3:38.54 | SB | Herning | Herning | 18.9.16 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:29.0h i | PB | Skive | Skive | 23.1.16 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
5.92 | SB | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.16 |
80 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.2h | Hvide Sande | Hvide Sande | 25.4.15 | |||||
12.84 | PB | Herning | Herning | 9.5.15 | -0.1 | |||
12.9h | Stoholm | Stoholm | 1.6.15 | |||||
12.38 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | +1.7 | |||
200 m [2] | ||||||||
31.44 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | +1.7 | |||
32.38 | Herning | Herning | 29.8.15 | -0.8 | ||||
600 m [2] | ||||||||
2:01.0h | PB | Stoholm | Stoholm | 1.6.15 | ||||
2:01.43 | Skive | Skive | 20.6.15 | |||||
800 m [5] | ||||||||
2:54.96 i | PB | Skive | Skive | 17.1.15 | ||||
2:53.51 i | PB | Aarhus | Aarhus | 31.1.15 | ||||
2:48.41 | PB | Aalborg | Aalborg | 30.5.15 | ||||
2:50.76 | Skive | Skive | 12.9.15 | |||||
2:49.37 | Skive | Skive | 19.9.15 | |||||
1000 m [3] | ||||||||
3:42.59 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | ||||
3:39.75 | PB | Herning | Herning | 29.8.15 | ||||
3:35.67 | PB | Sæby | Sæby | 27.9.15 | ||||
60 m hæk 76.2 cm [2] | ||||||||
12.56 i | PB | Aarhus | Aarhus | 31.1.15 | ||||
12.34 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | -0.3 | |||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||
16.30 | PB | Aalborg | Aalborg | 30.5.15 | -0.2 | |||
16.18 | PB | Skive | Skive | 12.9.15 | -2.0 | |||
Højdespring [2] | ||||||||
1.05 | PB | Hvide Sande | Hvide Sande | 25.4.15 | ||||
1.10 | PB | Skive | Skive | 19.9.15 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
6.33 | PB | Hvide Sande | Hvide Sande | 25.4.15 | ||||
5.89 | Stoholm | Stoholm | 1.6.15 | |||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||
10.34 | PB | Hvide Sande | Hvide Sande | 25.4.15 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
12.38 | PB | Stoholm | Stoholm | 1.6.15 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.56 | Aarhus | 28.11.15 | ||
200 m | |||||
Ude | 30.64 | Skive | 17.8.21 | +1.0 | |
400 m | |||||
Ude | 1:06.40 | Herning | 21.9.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:24.17 | Herning | 5.5.18 | ||
Inde | 2:31.64 | Randers | 3.1.18 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:35.67 | Sæby | 27.9.15 | ||
Inde | 3:29.02 | Skive | 29.12.15 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:51.32 | Aalborg | 12.9.20 | ||
Inde | 4:33.61 | Skive | 5.3.23 | 27 | |
3000 m | |||||
Ude | 10:06.30 | Herning | 21.5.22 | ||
Inde | 9:53.10 | Skive | 4.3.23 | 33 | |
5000 m | |||||
Ude | 16:57.93 mix | Aarhus | 14.6.23 | ||
10000 m | |||||
Ude | 34:36.87 | London, GBR | 20.5.23 | 20 | |
5 km | |||||
Ude | 16:59 DUR-20 | Odense | 26.3.23 | 20 | |
10 km | |||||
Ude | 35:29 | Aarhus | 23.4.22 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:13.69 | Esbjerg | 10.9.17 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.10 | Skive | 19.9.15 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.37 | Herning | 16.9.18 | -1.5 | |
80 m | |||||
Ude | 12.38 | Skive | 20.6.15 | +1.7 | |
600 m | |||||
Ude | 2:01.0h | Stoholm | 1.6.15 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:42.78 | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 12.34 | Skive | 20.6.15 | -0.3 | |
Inde | 12.56 | Aarhus | 31.1.15 | ||
100 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 20.16 | Herning | 21.9.19 | +1.9 | |
300 m hæk | |||||
Ude | 54.37 | Skive | 10.6.17 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 16.18 | Skive | 12.9.15 | -2.0 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.33 | Hvide Sande | 25.4.15 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 10.34 | Hvide Sande | 25.4.15 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 12.38 | Stoholm | 1.6.15 |
60 m: | 1 |
80 m: | 5 |
200 m: | 3 |
400 m: | 1 |
600 m: | 2 |
800 m: | 15 |
1000 m: | 5 |
1500 m: | 31 |
2000 m: | 2 |
3000 m: | 29 |
5000 m: | 11 |
10000 m: | 2 |
5 km: | 2 |
10 km: | 5 |
Väg: | 1 |
60 m hæk 76.2 cm: | 2 |
100 m hæk 76.2 cm: | 1 |
300 m hæk: | 1 |
400 m hæk: | 2 |
: | 3 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
: | 1 |
Cross: | 8 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2019 | 4:56.66 | ||
3000 m | ||||
DMU | 2019 | 10:48.78 | ||
5000 m | ||||
DM | 2023 | 8 | 17:24.90 | |
10 km | ||||
DM | 2022 | 7 | 35:29 | |
DMU | 2023 | 1 | 35:49 | |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 8 | 4:29.69 | |
DM | 2021 | 8 | 4:33.50 | |
km cross | ||||
DM | 2022 | 21 | 1:31:31 | |
DM | 2023 | 12 | 37:06 | |
Inde | ||||
1500 m | ||||
DMi | 2022 | 4 | 4:59.35 | |
DMi | 2023 | 4 | 4:42.97 | |
3000 m | ||||
DMi | 2022 | 4 | 10:03.81 | |
DMi | 2023 | 5 | 9:56.87 | |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 5 | 17 | 4:51.32 |
3000 m | ||||
DMU | 2020 | 3 | 17 | 10:22.19 |
km cross | ||||
DMU | 2022 | 9 | 19 | 1:31:31 |
DMU | 2023 | 3 | 22 | 37:06 |
DMU | 2021 | 2 | 19 | 15:50 |
6 km cross | ||||
DMU | 2020 | 3 | 17 | 22:44 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 5 | 17 r2 | 5:03.60 |
iDMU | 2020 | 3 | 17 | 4:45.44 |
iDMU | 2022 | 1 | 19 | 4:42.85 |
iDMU | 2023 | 2 | 22 | 4:33.61 |
3000 m | ||||
iDMU | 2019 | 3 | 17 r2 | 10:40.74 |
iDMU | 2020 | 3 | 17 | 10:21.46 |
iDMU | 2022 | 1 | 19 | 10:04.79 |
iDMU | 2023 | 2 | 22 | 9:53.10 |
Ude | |||||
---|---|---|---|---|---|
10000 m | |||||
EM U23 | 2023 | 13 | 22 | 35:32.17 | |
Cross | |||||
EM19 | 2019 | 88 | 19 | 16:38 |