Født: 1994
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.98 | PB | 2 | Greve | Greve | 1.8.21 | |||
400 m [2] | ||||||||
1:04.80 | SB | 4 | B | Greve | Greve | 23.5.21 | ||
1:03.75 | SB | 4 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
45.45 | SB | 2 | B | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||
400 m [2] | ||||||||
1:04.87 | SB | 6 | København | København | 4.7.20 | |||
1:03.10 mix | PB | 1 | C | København | København | 27.7.20 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
52.38 | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | ||||
FIF atletik og motion | ||||||||
Cecilie Biltofft Jensen, Laura Friedeheim Sofie Tidsvilde, Amalie Molander Pedersen |
100 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.36 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | +0.2 | |||
13.65 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | -0.7 | |||
13.64 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +0.8 | ||||
13.42 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +1.2 | ||||
13.40 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | +6.8 | ||||
200 m [1] | ||||||||
29.17 | SB | København | København | 2.8.18 | ||||
300 m [1] | ||||||||
46.34 | SB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
400 m [2] | ||||||||
1:05.81 | SB | 11 | Skive | Skive | 19.5.18 | |||
1:04.82 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 |
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.75 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.68 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 11.9.16 | +0.6 | |||
200 m [3] | ||||||||
28.96 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
28.15 w | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | +2.6 | ||||
28.58 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 11.9.16 | 0.0 | |||
300 m [1] | ||||||||
45.26 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
400 m [4] | ||||||||
1:08.28 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
1:04.45 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 22.5.16 | ||||
1:04.67 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.16 | |||||
1:05.85 | København | København | 3.9.16 | |||||
1500 m [2] | ||||||||
6:09.46 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 22.5.16 | ||||
6:04.78 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 11.9.16 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 13.36 | Frederiksberg | 2.6.18 | +0.2 | |
200 m | |||||
Ude | 28.58 | Bagsværd | 11.9.16 | 0.0 | |
Inde | 28.96 | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:03.10 mix | København | 27.7.20 | ||
Inde | 1:08.28 | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||
1500 m | |||||
Ude | 6:04.78 | Bagsværd | 11.9.16 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 15.75 | Esbjerg | 10.9.17 | ||
300 m | |||||
Ude | 44.98 | Greve | 1.8.21 |
100 m: | 6 |
200 m: | 4 |
300 m: | 4 |
400 m: | 10 |
1500 m: | 2 |
Diskoskast 1.0 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |