Født: 2006
Klub: Aalborg Atletik & Motion
Tidligere klubber:
Hjørring G.F., Atletik & Motion ‐9.4.2021
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
28.28 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
400 m [4] | ||||||||
DNF | Aalborg | Aalborg | 15.6.22 | |||||
1:02.17 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | ||
1:03.52 | 5 | Odense | Odense | 3.9.22 | ||||
1:00.66 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
800 m [7] | ||||||||
2:22.47 i | PB | 3 | Randers | Randers | 9.1.22 | |||
2:27.86 i | 4 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||
2:23.69 i | 2 | 17 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||
2:25.67 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
2:21.69 | PB | 5 | Randers | Randers | 5.6.22 | |||
2:19.89 | PB | 2 | B | Viborg | Viborg | 30.8.22 | ||
2:19.39 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:48.50 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||
Ellen Olesen, Marie B. Olesen Aranya Kanakalingam, Christine Klitgaard | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:21.55 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||
Anna Glinvad Krogh, Signe B. Nielsen Frederikke Voss Vestergaard, Ellen Olesen |
300 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.47 mix | PB | 4 | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | |||
45.55 | PB | 3 | 17 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | ||
45.21 mix | PB | 1 | B | Aalborg | Aalborg | 12.8.21 | ||
45.17 | PB | 2 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
400 m [1] | ||||||||
1:05.07 mix | PB | 3 | A | Aalborg | Aalborg | 24.4.21 | ||
800 m [4] | ||||||||
2:31.51 | PB | 4 | B | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | ||
2:27.28 | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||
2:25.56 mix | PB | 4 | C | Aalborg | Aalborg | 21.8.21 | ||
2:26.98 | 3 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 |
60 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.10 i | PB | 3 | 15 h3 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||
600 m [1] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Uncertified facility | ||||||||||
2:09.0h i | 1 | 13 | Dybvad | Dybvad | 24.11.19 | |||||
800 m [1] | ||||||||||
2:36.52 i | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||
Længdespring [2] | ||||||||||
4.12 i | PB | 15 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||
| ||||||||||
3.82 i | 11 | 15 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||
| ||||||||||
Trespring 1 m zone [1] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Uncertified facility | ||||||||||
8.37 i | 1 | 13 | Dybvad | Dybvad | 24.11.19 | |||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
8.59 i | 2 | 13 | Dybvad | Dybvad | 24.11.19 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||
7.98 i | PB | 10 | 14 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||
| ||||||||||
8.07 i | PB | 4 | 15 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||
|
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.74 i | SB | Aalborg | Aalborg | 13.11.18 | ||||
10.21 i | Aalborg | Aalborg | 13.11.18 | |||||
9.6h i | Aalborg | Aalborg | 4.12.18 | |||||
9.49 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 9.6.19 | -0.8 | |||
200 m [1] | ||||||||
31.56 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 9.6.19 | -1.9 | |||
600 m [1] | ||||||||
2:00.98 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 8.6.19 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||
1.15 i | PB | Aalborg | Aalborg | 4.12.18 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||
9.32 i | PB | Dybvad | Dybvad | 11.11.18 | ||||
9.24 i | Aalborg | Aalborg | 13.11.18 | |||||
9.15 i | Aalborg | Aalborg | 4.12.18 | |||||
8.85 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 9.6.19 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
22.73 | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 8.6.19 |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.72 i | PB | Aalborg | Aalborg | 16.1.18 | ||||
9.82 i | Aalborg | Aalborg | 16.1.18 | |||||
9.69 i | PB | Aarhus | Aarhus | 20.1.18 | ||||
9.51 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
9.74 i | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | |||||
9.62 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 3.6.18 | 0.0 | |||
200 m [3] | ||||||||
32.74 | PB | Aalborg | Aalborg | 8.4.18 | -0.5 | |||
44.34 w | Sæby | Sæby | 24.4.18 | +2.4 | ||||
32.43 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 3.6.18 | |||||
800 m [2] | ||||||||
2:54.33 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.18 | ||||
2:58.13 i | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | |||||
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
13.08 i | PB | Aalborg | Aalborg | 13.2.18 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [9] | ||||||||
6.81 i | PB | Sæby | Sæby | 7.1.18 | ||||
7.27 i | PB | Aalborg | Aalborg | 16.1.18 | ||||
7.64 i | PB | Aarhus | Aarhus | 20.1.18 | ||||
6.81 i | Sæby | Sæby | 11.2.18 | |||||
7.47 i | Aalborg | Aalborg | 13.2.18 | |||||
7.14 i | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | |||||
7.49 | PB | Aalborg | Aalborg | 8.4.18 | ||||
7.45 | Sæby | Sæby | 24.4.18 | |||||
8.27 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.6.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.10 | Aarhus | 25.1.20 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.56 | Göteborg/S, SWE | 9.6.19 | -1.9 | |
Inde | 28.28 | Skive | 6.3.22 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:00.66 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:19.39 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:22.47 | Randers | 9.1.22 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.15 | Aalborg | 4.12.18 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.12 | Aarhus | 25.1.20 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.49 | Göteborg/S, SWE | 9.6.19 | -0.8 | |
300 m | |||||
Ude | 45.17 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:00.98 | Göteborg/S, SWE | 8.6.19 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 13.08 | Aalborg | 13.2.18 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.85 | Göteborg/S, SWE | 9.6.19 | ||
Inde | 9.32 | Dybvad | 11.11.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 8.07 | Randers | 15.2.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 22.73 | Göteborg, SWE | 8.6.19 |
60 m: | 11 |
200 m: | 5 |
300 m: | 4 |
400 m: | 5 |
600 m: | 2 |
800 m: | 14 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Trespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 14 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m | ||||
DMU | 2021 | 2 | 15 B | 45.17 |
400 m | ||||
DMU | 2022 | 2 | 17 | 1:00.66 |
800 m | ||||
DMU | 2021 | 3 | 15 B | 2:26.98 |
DMU | 2022 | 3 | 17 | 2:19.39 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2022 | 2 | 17 | 2:21.55 |
Inde | ||||
200 m | ||||
iDMU | 2022 | 2 | 17 B | 28.28 |
800 m | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 | 2:25.67 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2022 | 2 | 19 | 1:48.50 |