Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Klara T. Bjerregaard

Født: 2006

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2021

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2021

100 m  [3]
1DNS
RandersRanders2.5
12.95
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9+1.4
13.12
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9+1.4
200 m  [2]
DNS
RandersRanders2.5
27.38
SB DMUKøbenhavnDMU, København21.8+0.4
800 m  [1]
3:20.17
SB DMUKøbenhavnDMU, København22.8
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [8]
12.41
DUR-15 PB RandersRanders2.5-1.1
12.27
SB AalborgAalborg22.5-0.8
11.85
PB HvidovreHvidovre13.6+2.0
12.06
RandersRanders20.6+0.4
12.18
w
RandersRanders20.6
11.90
w
DMUKøbenhavnDMU, København21.8+2.6
11.97
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9+1.8
12.46
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9+3.5
Højdespring  [2]
1.50
PB RandersRanders19.6
 
1.25 SB
   O
1.35 SB
   O
1.38 SB
   O
1.41 SB
  XO
1.44 SB
  XO
1.47 PB
   O
1.50 PB
 XXO
1.53
XXX
1.47
DMUKøbenhavnDMU, København21.8
 
1.35
  XO
1.38
   O
1.41
   O
1.44
   O
1.47
   O
1.50
XXX
  
Stangspring  [8]
3.00
SB AalborgAalborg22.5
 
2.80 SB
  XO
2.90 SB
   O
3.00 SB
   O
3.20
XXX
    
3.02
SB HvidovreHvidovre13.6
3.00
RandersRanders20.6
 
2.80
   O
2.90
  XO
3.00
   O
3.10
XXX
    
3.00
i
=PB RandersRanders8.7
 
2.80 SB
   O
3.00 =PB
   O
3.10
XXX
     
3.30
=PB RandersRanders13.7
 
2.90
   O
3.00
   O
3.10 SB
   O
3.20 =PB
  XO
3.30 PB
  XO
3.40
XXX
  
3.30
PB RandersRanders13.7
 
2.90
   O
3.00
   O
3.10 SB
   O
3.20 =PB
  XO
3.30 PB
  XO
3.40
XXX
  
3.40
i
PB RandersRanders7.8
 
2.80
   O
2.90
   O
3.00 =PB
   O
3.10 PB
  XO
3.20 PB
   O
3.30 PB
   O
3.40 PB
 XXO
3.50
XXS
3.40
i
=PB RandersRanders7.8
 
2.80
   O
2.90
   O
3.00 =PB
   O
3.10 PB
  XO
3.20 PB
   O
3.30 PB
   O
3.40 PB
 XXO
3.50
XXS
3.33
PB AarhusAarhus5.9
 
3.03
   O
3.13
   O
3.23
   O
3.33 PB
   O
3.43
XXX
   
3.35
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9
 
3.00
   O
3.20
   O
3.35 PB
 XXO
3.65
XXX
    
Længdespring  [6]
5.24
w
HvidovreHvidovre12.6+2.7
5.17
SB RandersRanders19.6-1.9
 
5.06 SB
 0.0
5.09 SB
 0.0
4.96
 0.0
5.17 SB
 -1.9
5.11
 +0.1
X
 0.0
5.34
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8-0.3
 
5.34 PB
 -0.3
5.11
 0.0
5.32
 +0.3
5.16
AarhusAarhus5.9+0.9
 
5.16
 +0.9
4.99
 0.0
5.14
 0.0
5.12
 -0.1
5.00
RandersRanders7.90.0
 
4.84
 0.0
5.00
 0.0

 0.0
5.39
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9+0.9
 
X
 0.0
5.07
 +0.8
5.24
 +0.7
5.03
 +0.6
5.39 PB
 +0.9
5.21
 +1.1
Kuglestød 3.0 kg  [1]
9.66
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8
 
9.66 PB9.419.06
Spydkast 500 gram  [1]
23.91
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8
 
23.17 PB21.8523.91 PB
4 x 100 m stafet  [3]
50.03
PB RandersRanders19.6
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Lærke Sindal, Mille Johanson
Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch
50.76
AarhusAarhus5.9
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Mille Johanson, Klara T. Bjerregaard
Kristine Skifter Bitsch, Amanda Sondrup Henriques
52.43
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Cathia Lindgaard Jensen, Mille Johanson
Kristine Skifter Bitsch, Klara T. Bjerregaard
4 x 200 m stafet  [2]
1:49.57
i
PB RandersRanders26.11
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Klara T. Bjerregaard, Lærke Sindal
Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch
1:50.47
i
RandersRanders10.12
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Klara T. Bjerregaard, Mille Johanson
Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
1000 m stafet  [1]
2:32.72
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Klara T. Bjerregaard, Isabella Scherwin
Mille Johanson, Kristine Skifter Bitsch
Syvkamp P15  [1]
4.289
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8
11.90w/+2.6   1.47   9.66   27.38/+0.4
5.34/-0.3   23.91   3:20.17

2020

60 m  [5]
8.51
i
PB AalborgAalborg28.12
8.58
i
AalborgAalborg28.12
8.37
i
PB RandersRanders15.2
8.52
i
RandersRanders15.2
8.57
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2
100 m  [1]
13.18
PB AarhusAarhus23.7-1.1
200 m  [1]
26.93
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9-0.7
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [1]
9.86
i
PB AalborgAalborg28.12
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [3]
9.55
i
PB RandersRanders15.2
9.41
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3
9.33
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
12.04
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7+1.9
13.50
RandersRanders3.9-3.0
12.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9+0.3
12.07
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9-0.5
Højdespring  [1]
1.46
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7
 
1.25 PB
   O
1.28 PB
   O
1.31 PB
   O
1.34 PB
   O
1.37 PB
  XO
1.40 PB
 XXO
1.43 PB
  XO
1.46 PB
   O
Stangspring  [6]
2.90
i
PB RandersRanders15.2
3.00
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3
2.70
=PB RandersRanders2.8
3.20
PB RandersRanders9.8
 
2.60
  XO
2.70 =PB
   O
2.80 PB
   O
2.90 PB
   O
3.00 PB
   O
3.10 PB
  XO
3.20 PB
  XO
 
3.20
=PB RandersRanders9.8
 
2.60
  XO
2.70 =PB
   O
2.80 PB
   O
2.90 PB
   O
3.00 PB
   O
3.10 PB
  XO
3.20 PB
  XO
 
2.93
i
RandersRanders23.8
 
2.83
  XO
2.93
   O
      
3.20
=PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9
 
2.80
   O
2.90
   O
3.00
   O
3.10
   O
3.20 =PB
  XO
3.25
XXX
  
Længdespring  [4]
5.21
i
PB RandersRanders15.2
 
4.61 PB4.90 PB4.855.21 PB
4.79
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2
5.32
PB RandersRanders3.9+1.7
 
5.32 PB
 +1.7
4.72
 +2.0
5.08
 +3.8
5.09
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.90.0
 
5.09
 0.0
4.83
 +0.1
4.82
 0.0
X4.86
 0.0
X
Længdespring 1 m zone  [1]
5.06
i
PB AalborgAalborg28.12
 
4.88 PB5.06 PB5.03
Kuglestød 2.0 kg  [1]
9.99
i
PB AalborgAalborg28.12
 
9.50 PB9.99 PB
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
1000 m stafet  [1]
2:27.70
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9
 Randers Sportsklub Freja (Atletik)
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke F. Thygesen
Syvkamp P15  [1]
DNF
KøbenhavnKøbenhavn5.7
12.04/1.9   1.46      
      

2019

60 m  [5]
8.79
i
PB AalborgAalborg19.1
8.76
i
PB AalborgAalborg19.1
8.71
i
PB RandersRanders16.2
8.57
i
PB RandersRanders16.2
8.58
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6+2.0
80 m  [4]
11.28
PB SilkeborgSilkeborg13.6-1.8
11.10
RandersRanders15.60.0
10.98
PB RandersRanders15.6-0.2
11.23
SæbySæby31.8-0.3
200 m  [1]
28.32
PB RandersRanders16.6+0.5
600 m  [3]
1:57.99
PB VibyViby11.5
2:12.31
RandersRanders15.6
2:11.83
SæbySæby31.8
800 m  [1]
3:06.70
PB RandersRanders28.5
1000 m  [1]
4:14.28
PB SilkeborgSilkeborg13.6
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [3]
10.60
PB VibyViby11.5+0.3
9.64
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6-1.5
9.47
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6+0.1
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.96
PB RandersRanders28.5+1.8
Stangspring  [6]
2.40
i
PB RandersRanders16.2
2.70
PB RandersRanders28.5
2.50
SilkeborgSilkeborg13.6
2.50
RandersRanders16.6
2.38
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6
2.60
AalborgAalborg15.8
Længdespring  [1]
4.62
PB AalborgAalborg25.50.0
Længdespring 1 m zone  [3]
4.92
PB VibyViby11.50.0
5.02
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.60.0
5.36
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6+2.5
Kuglestød 2.0 kg  [6]
9.05
PB VibyViby11.5
9.70
PB RandersRanders28.5
7.68
SilkeborgSilkeborg13.6
9.44
RandersRanders16.6
8.28
SæbySæby31.8
9.07
SønderborgSønderborg7.9
Spydkast 400 gram  [2]
18.33
PB VibyViby11.5
18.14
SæbySæby31.8
Pentathlon P13  [1]
3.730
PB VibyViby12.5

2018

60 m  [2]
9.51
i
PB AarhusAarhus20.1
9.33
i
PB RandersRanders14.4
80 m  [2]
12.44
PB SæbySæby9.6-1.2
12.01
PB HerningHerning16.9-0.7
200 m  [1]
31.95
i
PB RandersRanders14.4
600 m  [1]
2:21.70
PB SæbySæby9.6
Kuglestød 2.0 kg  [2]
7.12
i
PB RandersRanders14.4
6.49
PB SæbySæby9.6
Spydkast 400 gram  [1]
12.90
PB SæbySæby9.6

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.37   Randers15.2.20
100 m
Ude12.95   Hvidovre11.9.21+1.4
200 m
Ude26.93   Hvidovre20.9.20-0.7
Inde31.95   Randers14.4.18
800 m
Ude3:06.70   Randers28.5.19
1000 m
Ude4:14.28   Silkeborg13.6.19
Højdespring
Ude1.50   Randers19.6.21
Stangspring
Ude3.35   Hvidovre12.9.2127
Inde3.40   Randers7.8.2127
Længdespring
Ude5.39   Hvidovre11.9.21+0.9
Inde5.21   Randers15.2.20
4 x 100 m stafet
Ude50.03   Randers19.6.21
4 x 200 m stafet
Inde1:49.57   Randers26.11.20

60 m
Ude8.58   Göteborg/U, SWE29.6.19+2.019
80 m
Ude10.98   Randers15.6.19-0.2
600 m
Ude1:57.99   Viby11.5.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude9.47   Göteborg/U, SWE28.6.19+0.11
Inde9.86   Aalborg28.12.191
60 m hæk 76.2 cm
Ude9.96   Randers28.5.19+1.818
Længdespring 1 m zone
Ude5.02   Göteborg/U, SWE29.6.190.05
Inde5.06   Aalborg28.12.1912
Kuglestød 2.0 kg
Ude9.70   Randers28.5.19
Inde9.99   Aalborg28.12.19
Kuglestød 3.0 kg
Ude9.66   København21.8.21
Spydkast 400 gram
Ude18.33   Viby11.5.19
Spydkast 500 gram
Ude23.91   København22.8.21
1000 m stafet
Ude2:27.70   Hvidovre20.9.20
Pentathlon P13
Ude3.730   Viby12.5.198
Syvkamp P15
Ude4.289   København22.8.217

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 118
Per disciplin:
60 m:12
80 m:6
100 m:4
200 m:5
600 m:4
800 m:2
1000 m:1
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m:4
60 m hæk 76.2 cm:1
:3
:12
Højdespring:3
Stangspring:20
Længdespring:11
Længdespring 1 m zone:4
Kuglestød 2.0 kg:9
Kuglestød 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:3
Spydkast 500 gram:1
4 x 100 m stafet:4
4 x 200 m stafet:3
1000 m stafet:2
Pentathlon P13:1
Syvkamp P15:2

Danske mesterskaber

Ude
4 x 100 m stafet
DM 2021 6
50.76

Ungdom
100 m
DMU 2021
4
15
s2
13.12 2
15
h1
12.95
200 m
DMU 2020 4
15
26.93
Stangspring
DMU 2020 1
15
3.20
DMU 2021 1
15
3.35
Længdespring
DMU 2020 1
15
5.09
DMU 2021 1
15
5.39
Syvkamp P15
DMU 2021 5
15
4289
4 x 100 m stafet
DMU 2020
15
DMU 2021 2
15
52.43
1000 m stafet
DMU 2020 1
15
2:27.70
DMU 2021 4
15
2:32.72
Inde
60 m
iDMU 2020
6
15
h3
8.57
Stangspring
iDMU 2020 2
15
3.00
Længdespring
iDMU 2020 10
15
4.79
4 x 200 m stafet
iDMU 2020
15