Født: 2006
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
300 m hæk [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.72 | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||
48.47 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | ||||||||
12.98 | PB | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | |
13.81 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.1 | ||
13.82 w | 3 | 15 h2 | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.0 | ||
13.57 w | 4 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.9 | ||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
55.28 | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
53.44 | SB | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Freja Alvina Thostrup, Caroline Ringhofer Katarina Jørgensen, Beatrice Kristensen | ||||||||
54.64 | 2 | 15 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:56.21 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Haddy Cham, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen |
200 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29.55mix | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 20.6.20 | +1.4 | ||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
47.25 | 1 | r1 | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | |||||||||
50 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
9.37 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
50 m hæk 76.2 cm [3] | ||||||||||||||
9.21 i | PB | 2 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
9.28 i | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | |||||||||
DNF i | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||
DNF | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | +0.4 | |||||||||
14.39 w | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.30 i | PB | 1= | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 i | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.22 i | 7 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||
4.14 i | PB | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.98 i | 7 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.24 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | +1.6 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.94 | 15 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.1 | ||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
4.19 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:44.61 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||||
Selina Rasmussen Meilstrup, Caroline Ringhofer Alma Agger Gammelgaard, Viola Draabe Bruunsgaard |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:12.15 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | ||||
50 m hæk 76.2 cm [4] | ||||||||
10.1h i | Hvidovre | Hvidovre | 16.12.18 | |||||
9.88 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
10.27 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
9.83 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
11.81 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | -0.6 | |||
Højdespring [6] | ||||||||
1.25 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 16.12.18 | ||||
1.21 i | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | |||||
1.17 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
1.25 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
1.24 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | |||||
1.25 | =PB | Greve | Greve | 28.9.19 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
12.53 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:17.19 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
50 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
11.03 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.18 | ||||
Højdespring [2] | ||||||||
1.20 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
1.21 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 29.55mix | Hvidovre | 20.6.20 | +1.4 | |
400 m | |||||
Ude | 1:12.15 | Hvidovre | 9.6.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.25 | Tårnby | 5.5.19 | ||
Inde | 1.31 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.24 | Hvidovre | 7.6.20 | +1.6 | |
Inde | 4.14 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
50 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 9.37 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
50 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 9.21 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 11.81 | Greve | 28.9.19 | -0.6 | |
300 m hæk | |||||
Ude | 48.47 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 12.98 | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.19 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 12.53 | Hvidovre | 9.6.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:56.21 | Greve | 24.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:44.61 | Hvidovre | 20.9.20 |
200 m: | 1 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
: | 1 |
50 m hæk 76.2 cm: | 8 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
300 m hæk: | 2 |
: | 6 |
Højdespring: | 11 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m hæk | ||||
DMU | 2021 | 3 | 15 | 48.47 |
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 19 | 53.44 | |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 7 | 15 | 2:44.61 |