Født: 2006
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:35.09 | SB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 |
400 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:03.73 | PB | 4 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.6.20 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
1:59.53 | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
800 m [4] | ||||||||||||||
2:51.50 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 1.2.20 | |||||||
2:42.28 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||||||||
2:40.68 mix | PB | 9 | C | København | København | 27.7.20 | ||||||||
2:33.72 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||
11.35 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 1.2.20 | |||||||
11.19 i | 5 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
Højdespring [8] | ||||||||||||||
1.30 i | =PB | 8 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | =PB | 10 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.33 i | =PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 1.2.20 | |||||||
| ||||||||||||||
1.33 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 1.2.20 | |||||||
| ||||||||||||||
1.46 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
1.40 | SB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 30.6.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 10 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.41 | SB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.41 | =SB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | ||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||
4.04 i | PB | 11 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.14 i | PB | 8 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.19 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
3.95 w | 12 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||
7.48 i | PB | 15 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.71 i | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 1.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
21.53 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | ||||||||
Firekamp [1] | ||||||||||||||
1.683 i | PB | 12 | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 2.2.20 | |||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:56.66 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||
Mathilde Mønsted Larsen, Vilma Bahne Jessen Nynne Gaarde Høgsbro, Ida Strandos | ||||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||||
4:02.16 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||
Mathilde Heltbech, Kathrine Holst Hahn Ida Strandos, Caroline Benfeldt Sørensen |
80 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.23 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.9.19 | -1.3 | |||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
30.17 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | +0.7 | |||||||||
30.37 | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | +1.6 | ||||||||||
29.39 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -0.1 | |||||||||
29.77 | København | København | 18.8.19 | +0.7 | ||||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
2:00.30 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||||||||
1:57.11 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.19 | ||||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:51.02 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||||||||
Højdespring [11] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | 0 | 13 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | =PB | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | PB | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||||||||
1.47 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||||||||
1.43 | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | |||||||||||
1.34 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.19 | |||||||||||
1.49 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | ||||||||||
1.32 | 28 | 13 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | ||||||||
1.42 | København | København | 17.8.19 | |||||||||||
1.38 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | |||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [6] | ||||||||||||||
6.69 i | PB | 12 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.20 i | PB | 0 | 13 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.70 i | PB | 14 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.94 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | ||||||||
8.24 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.6.19 | ||||||||||
9.22 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.9.19 | ||||||||||
Spydkast 400 gram [3] | ||||||||||||||
25.13 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | ||||||||||
23.38 | København | København | 17.8.19 | |||||||||||
22.82 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.15 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.9.18 | +3.0 | ||||
600 m [3] | ||||||||
2:02.26 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 | ||||
1:59.14 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.18 | ||||
2:06.75 | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 | |||||
800 m [1] | ||||||||
3:02.61 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 29.5.18 | ||||
Højdespring [4] | ||||||||
1.15 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 29.5.18 | ||||
1.31 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.18 | ||||
1.25 | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 | |||||
1.25 | Greve | Greve | 15.9.18 | |||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||
7.05 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 | ||||
6.58 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | |||||
6.94 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.9.18 | |||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
17.10 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 29.5.18 | ||||
14.44 | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 29.39 | Helsingør | 15.6.19 | -0.1 | |
400 m | |||||
Ude | 1:03.73 | Frederiksberg | 18.6.20 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:33.72 | Frederiksberg | 4.10.20 | ||
Inde | 2:51.50 | Randers | 1.2.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.49 | Helsingør | 16.6.19 | ||
Inde | 1.46 | Helsingør | 7.3.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.95 | Tårnby | 11.7.20 | +2.2 | |
Inde | 4.19 | Helsingør | 7.3.20 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:02.16 | Aarhus | 6.9.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.23 | Frederiksberg | 22.9.19 | -1.3 | |
600 m | |||||
Ude | 1:57.11 | Frederiksberg | 2.6.19 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.35 | Randers | 1.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 9.22 | Frederiksberg | 22.9.19 | ||
Inde | 7.70 | Helsingør | 9.3.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.48 | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 25.13 | Bagsværd | 27.5.19 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 21.53 | Frederiksberg | 4.10.20 | ||
Firekamp | |||||
Inde | 1.683 | Randers | 2.2.20 |
80 m: | 2 |
200 m: | 4 |
400 m: | 1 |
600 m: | 6 |
800 m: | 7 |
: | 2 |
Højdespring: | 23 |
Længdespring: | 4 |
Kuglestød 2.0 kg: | 9 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 5 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Firekamp: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 4 | 4:02.16 | |
Ungdom | ||||
800 m | ||||
DMU | 2021 | 3 | 15 | 2:35.09 |
Inde | ||||
Firekamp | ||||
DMUi | 2020 | 12 | 15 | 1683 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 4 | 15 | 1:56.66 |