Født: 30 januar 2007
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.75 i | SB | 4 | h3 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
8.57 i | SB | 1 | B | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
8.55 i | SB | 5 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||
Længdespring [2] | ||||||||||
4.43 i | PB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
| ||||||||||
4.61 i | PB | 10 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||
|
100 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.37 | PB | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.7 | |||||
13.31 | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | |||||
13.65 w | 2 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +3.1 | ||||||
13.56 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +0.3 | ||||||
13.42 | 2 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.5 | |||||
13.37 | 3 | 15 s2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.0 | |||||
13.40 | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||
8.47 i | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.47 i | =PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.49 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||
| ||||||||||||
9.56 i | PB | 8 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.51 | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||
KIF - København | ||||||||||||
Mille Elmer, Isabella Bonde Asta Garder, Sophia Bonde | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:49.45 | SB | 1 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||||||
KIF - København | ||||||||||||
Milla Eskildsen, Mille Elmer Sophia Bonde, Asta Garder |
60 m [5] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.47 i | PB | 1 | 13 h10 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
8.39 i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
8.60 i | 1 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
8.46 i | 1 | 13 s2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
8.54 i | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | |||||||||
10.51 i | PB | 1 | 13 r1 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
4.73 i | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
|
60 m [6] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.82 i | PB | 1 | 13 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||
8.93 i | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
8.94 i | 3 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||
8.74 i | PB | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | |||
8.58 i | PB | 4 | 13 h8 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
8.53 i | PB | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
80 m [4] | |||||||||
11.31 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.8 | ||||
11.12 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.5 | ||||
11.72 | København | København | 17.8.19 | -2.0 | |||||
11.52 | København | København | 17.8.19 | +1.3 | |||||
200 m [1] | |||||||||
29.12 | PB | København | København | 18.8.19 | +1.1 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | |||||||||
15.39 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | -0.5 | ||||
Højdespring [4] | |||||||||
1.44 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | |||||
1.15 | København | København | 27.9.19 | ||||||
1.30 | Greve | Greve | 28.9.19 | ||||||
1.20 | København | København | 7.10.19 | ||||||
Længdespring 1 m zone [2] | |||||||||
4.30 i | PB | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||
| |||||||||
4.35 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
6.46 | PB | København | København | 27.9.19 | |||||
Boldkast 145 gram [1] | |||||||||
26 | PB | København | København | 7.10.19 | |||||
2000 m kapgang [1] | |||||||||
16:01.5h | PB | Ballerup | Ballerup | 19.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.39 | Helsingør | 11.1.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.31 | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 29.12 | København | 18.8.19 | +1.1 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.44 | Aalborg | 14.9.19 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.61 | Skive | 4.3.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.12 | Tårnby | 4.5.19 | +0.5 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 10.51 | Helsingør | 11.1.20 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.39 | Ballerup | 25.5.19 | -0.5 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.73 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.46 | København | 27.9.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 9.56 | Skive | 5.3.22 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 26 | København | 7.10.19 | ||
2000 m kapgang | |||||
Ude | 16:01.5h | Ballerup | 19.5.19 |
60 m: | 14 |
80 m: | 4 |
100 m: | 7 |
200 m: | 1 |
: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 4 |
Længdespring: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
2000 m kapgang: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||||||||
Ude | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | ||||||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 13.40 | 3 | 15 s2 | 13.37 | 2 | 15 h3 | 13.42 |
4 x 100 m stafet | ||||||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 | 56.51 | ||||||
Inde | ||||||||||
60 m | ||||||||||
iDMU | 2023 | 5 | 17 h1 | 8.55 | ||||||
Længdespring | ||||||||||
iDMU | 2023 | 10 | 17 | 4.61 | ||||||
Kuglestød 3.0 kg | ||||||||||
iDMU | 2022 | 8 | 15 | 9.56 |