Født: 10 oktober 2007
Klub: Sparta Atletik & Løb
Tidligere klubber:
Helsingør If, Atletik ‐1.8.2021
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.44 i | PB | 4 | 17 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||
8.45 i | 8 | 17 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||
8.56 i | 3 | 16 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||
8.43 i | PB | 5 | 16 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
8.53 i | 6 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
100 m [4] | ||||||||
13.78 | SB | 4 | 17 h1 | København | København | 20.5.23 | +1.0 | |
13.59 | PB | 7 | 17 | København | København | 20.5.23 | +1.6 | |
13.65 | 5 | 17 h1 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.2 | ||
13.64 | 6 | 17 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.7 | |
200 m [2] | ||||||||
28.93 i | PB | 2 | 17 E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
28.93 | PB | 2 | 17 C | København | København | 21.5.23 | -0.4 | |
400 m [2] | ||||||||
1:06.53 i | PB | 3 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
1:07.37 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:50.11 i | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Bianca Baan Amalie Sofie Nielsen, Ingrid Olivarius Vølund |
60 m [8] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.82 i | PB | 2 | h2 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
8.81 i | PB | 2 | B | København | København | 18.12.21 | ||||||||
8.73 i | PB | 1 | h2 | København | København | 15.1.22 | ||||||||
8.81 i | 1 | B | København | København | 15.1.22 | |||||||||
8.73 i | =PB | 1 | 15 h4 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
8.82 i | 3 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
8.68 i | PB | 4 | 15 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
8.64 i | PB | 5 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
100 m [11] | ||||||||||||||
13.97 w | 3 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +4.4 | ||||||||
14.09 | PB | 5 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |||||||
13.97 | PB | 3 | 15 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -0.9 | |||||||
14.18 | 6 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -2.5 | ||||||||
13.84 | PB | 3 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | -0.2 | |||||||
13.80 | PB | 5 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +2.0 | |||||||
13.99 w | 5 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.4 | ||||||||
14.17 | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.7 | ||||||||
13.86 | 5 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | |||||||
13.66 | PB | 3 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | -0.4 | |||||||
13.87 | 3 | 19 | Tårnby | Tårnby | 30.9.22 | -0.9 | ||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
29.22 i | PB | 1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||||||||
29.33 | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | |||||||
300 m [3] | ||||||||||||||
47.41 | PB | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||||||
46.15 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||
47.56 | 2 | 19 | Tårnby | Tårnby | 30.9.22 | |||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.30 i | SB | 2 | 15 | København | København | 15.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | =SB | 6 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | SB | 8 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.27 | 8 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||
4.02 | SB | 15 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.02 | =SB | 5 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
3.94 | 22 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -0.9 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.12 i | PB | 3 | 15 B | København | København | 18.12.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
52.70 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Bianca Baan, Christine Emilie Næsby Ingrid Olivarius Vølund, Esther Falck |
100 m [9] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.9h mix | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.4.21 | -0.8 | ||||||||
15.1h mix | 6 | 17 | Helsingør | Helsingør | 4.5.21 | 0.0 | ||||||||
14.63 | PB | 3 | 15 h3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -3.9 | |||||||
14.13 w | 4 | 15 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.3 | ||||||||
13.96 w | 5 | 15 C | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +4.1 | ||||||||
14.46 | PB | 3 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.2 | |||||||
14.22 w | 2 | 19 B | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.2 | ||||||||
14.02 w | 6 | 17 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +3.3 | ||||||||
13.77 w | 6 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +2.1 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:17.1h mix | 2 | Helsingør | Helsingør | 27.5.21 | ||||||||||
Højdespring [7] | ||||||||||||||
1.35 | SB | 1 | Helsingør | Helsingør | 13.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 25.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | =SB | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
1.38 | =SB | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | SB | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | =SB | 15 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
4.14 w | 1 | 14 | Helsingør | Helsingør | 22.4.21 | +3.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.77 | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 29.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
14.18 | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 20.5.21 | ||||||||
|
60 m [4] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.38 i | PB | 1 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||||||||||
9.41 i | 5 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||||||||||
9.71 i | 5 | 13 s1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||||||||||
9.29 i | PB | 13 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||||||||||
80 m [1] | ||||||||||||||||||||||
11.8h mix w | 4 | Helsingør | Helsingør | 15.7.20 | +2.8 | |||||||||||||||||
100 m [3] | ||||||||||||||||||||||
14.6h | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | 0.0 | ||||||||||||||||
14.74 | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | 0.0 | |||||||||||||||
14.76 | 5 | B | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | -1.7 | ||||||||||||||||
300 m [2] | ||||||||||||||||||||||
51.1h mix | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | |||||||||||||||||
51.51 | PB | 2 | r2 | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | ||||||||||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||||||||||
1:16.8h mix | 3 | B | Helsingør | Helsingør | 15.7.20 | |||||||||||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||||||||||
1.20 i | PB | 9 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.20 i | =PB | 9 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.34 i | =PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.34 i | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 i | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||||||||||
1.40 | PB | 1 | 13 | København | København | 17.9.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.40 | =PB | 1 | 13 | København | København | 17.9.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.43 | PB | 3 | Holte | Holte | 1.10.20 | |||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||||||||||
3.85 i | PB | 21 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.92 i | PB | 12 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||||||||||
4.01 | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.95 | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | -0.9 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.34 | PB | 1 | 13 | København | København | 17.9.20 | +1.3 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
9.79 | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | ||||||||||||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.71 i | PB | 4 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
9.68 i | PB | 5 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
80 m [3] | ||||||||||||||
12.65 | PB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 | +1.2 | |||||||||
12.54 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +1.6 | |||||||||
12.63 | København | København | 17.8.19 | -0.1 | ||||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
33.06 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | 0.0 | |||||||||
31.73 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +2.3 | ||||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
4:37.04 | PB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 | ||||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 0 | 13 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.24 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | ||||||||||
1.25 | PB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 | ||||||||||
1.20 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | |||||||||||
1.21 | København | København | 17.8.19 | |||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
3.52 i | PB | 22 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.52 i | =PB | 0 | 13 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
5.33 i | PB | 19 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.74 | PB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 | ||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
25 | PB | Hillerød | Hillerød | 12.6.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.43 | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.59 | København | 20.5.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 28.93 | København | 21.5.23 | -0.4 | |
Inde | 28.93 | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
400 m | |||||
Inde | 1:06.53 | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 4:37.04 | Hillerød | 12.6.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.43 | Holte | 1.10.20 | ||
Inde | 1.34 | Ballerup | 18.1.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.14 | Helsingør | 22.4.21 | +3.2 | |
80 m | |||||
Ude | 12.54 | Helsingør | 16.6.19 | +1.6 | |
300 m | |||||
Ude | 46.15 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.34 | København | 17.9.20 | +1.3 | |
Inde | 3.92 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.74 | Hillerød | 12.6.19 | ||
Inde | 5.33 | Helsingør | 12.1.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.77 | Helsingør | 29.4.21 | ||
Inde | 7.12 | København | 18.12.21 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 9.79 | Helsingør | 17.6.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 14.18 | Helsingør | 20.5.21 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 25 | Hillerød | 12.6.19 |
60 m: | 19 |
80 m: | 4 |
100 m: | 27 |
200 m: | 6 |
300 m: | 5 |
400 m: | 4 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 21 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 6 | 15 h4 | 13.77 | |||
DMU | 2022 | 5 | 15 h2 | 13.86 | |||
DMU | 2023 | 6 | 17 h2 | 13.64 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 | 46.15 | |||
Højdespring | |||||||
DMU | 2021 | 15 | 15 | 1.38 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2022 | 22 | 15 | 3.94 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 3 | 15 | 52.70 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 5 | 15 h4 | 8.64 | |||
iDMU | 2023 | 6 | 17 h3 | 8.53 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 1:07.37 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 17 | 1:50.11 |