Født: 6 oktober 2007
Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
100 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.7h | 3 | 15 | Herlev | Herlev | 3.5.21 | +0.5 | ||||||||
15.30 | PB | 3 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.15 | SB | 5 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Stangspring [1] | ||||||||||||||
NH | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
3.76 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 19.4.21 | +1.3 | |||||||
| ||||||||||||||
3.35 | 13 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | +1.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||
6.75 | PB | 4 | 15 | Herlev | Herlev | 28.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.36 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.98 | 6 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
13.95 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||||||
57.50 | PB | 1 | 15 B | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Jamilla Jensen, Vanja Stojanovic Charmaine De Taza, Signe Kensø | ||||||||||||||
59.4h | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 31.5.21 | |||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Signe Kensø, Jamilla Jensen Vanja Stojanovic, Charmaine De Taza | ||||||||||||||
59.25 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen Signe Kensø, Vanja Stojanovic | ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:56.02 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen Signe Kensø, Vanja Stojanovic |
60 m [2] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.91 i | PB | 5 | 13 h3 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||||||||
10.44 i | 6 | 13 s1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||||||||||
12.82 | PB | 4 | 13 rB | Herlev | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | |||||||||||||||
13.6h mix w | 6 | 13 | København | København | 21.9.20 | +2.1 | ||||||||||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||||||||||
1.31 i | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.31 i | =PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.15 | SB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | SB | 6 | 13 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | =SB | 6 | 13 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.20 | 4 | 13 | København | København | 21.9.20 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | =SB | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 28.9.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||||||||||
3.36 i | PB | 14 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.74 | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||||||||||||
5.80 i | PB | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.50 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.88 | PB | 6 | 13 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.61 | 2 | 13 | København | København | 17.9.20 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||||||||||
6.29 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
10.01 | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
24 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | ||||||||||||||||
|
50 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.98 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||||||||
8.58 i | PB (43) | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||||||||
60 m [1] | ||||||||||||||
10.23 i | PB | 7 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||||||
80 m [4] | ||||||||||||||
13.18 | PB | Herlev | Herlev | 15.5.19 | -1.0 | |||||||||
13.44 | Greve | Greve | 12.6.19 | -1.7 | ||||||||||
13.16 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +0.4 | |||||||||
13.54 | Herlev | Herlev | 28.8.19 | -1.5 | ||||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
35.19 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | +1.6 | |||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.17 | PB | Herlev | Herlev | 15.5.19 | ||||||||||
1.20 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | ||||||||||
1.22 | PB | Herlev | Herlev | 28.8.19 | ||||||||||
1.28 | PB | Herlev | Herlev | 18.9.19 | ||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.11 i | PB | 14 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||||||||
5.71 i | PB | 8 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.22 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||||||||
5.52 | PB | Herlev | Herlev | 15.5.19 | ||||||||||
5.44 | Herlev | Herlev | 28.8.19 | |||||||||||
4.88 | Herlev | Herlev | 18.9.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.58 | Hvidovre | 3.2.19 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.91 | Ballerup | 18.1.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 15.30 | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 35.19 | Tårnby | 5.5.19 | +1.6 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.28 | Herlev | 18.9.19 | ||
Inde | 1.31 | Ballerup | 18.1.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.76 | Herlev | 19.4.21 | +1.3 | |
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 57.50 | Herlev | 26.5.21 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.82 | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.74 | Ballerup | 30.8.20 | 0.0 | |
Inde | 3.36 | Ballerup | 19.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.88 | Herlev | 26.8.20 | ||
Inde | 5.80 | Ballerup | 18.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.75 | Herlev | 28.4.21 | ||
Ude | 6.29 | Ballerup | 30.8.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 10.01 | Ballerup | 30.8.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 13.95 | Ballerup | 9.5.21 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 24 | Ballerup | 2.7.20 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:56.02 | Ballerup | 20.6.21 |
50 m: | 2 |
60 m: | 3 |
80 m: | 6 |
100 m: | 2 |
200 m: | 1 |
Højdespring: | 11 |
Stangspring: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 2.0 kg: | 9 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
1000 m stafet: | 1 |