Født: 10 august 2008
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.98 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||
8.84 i | PB | 3 | 19 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
8.86 i | 3 | 19 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||
8.87 i | 5 | h1 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
200 m [1] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||
30.03 i | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||
4.29 i | =PB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
| ||||||||||
4.29 i | PB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
|
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.04 i | PB | 2 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.79 | PB | 6 | 15 h6 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.5 | |||||
100 m [5] | ||||||||||||
14.55 | SB | 4 | 15 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -1.8 | |||||
14.64 | 8 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -0.2 | ||||||
14.90 | 3 | 15 B | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.4 | ||||||
14.69 | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.2 | ||||||
14.55 | =SB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +1.8 | |||||
200 m [5] | ||||||||||||
30.08 i | PB | 2 | 15 F | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
29.96 | PB | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | +0.5 | |||||
29.86 | PB | 3 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |||||
30.61 | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | +0.6 | |||||||
30.61 | 4 | 15 B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.5 | ||||||
800 m [1] | ||||||||||||
3:15.60 | PB | 6 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||
3.86 i | PB | 7 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.36 | PB | 8 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.27 | 9 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.03 | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | +0.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.23 | - | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +1.8 | ||||||
4.47 w | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +3.2 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
6.69 | PB | 7 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.19 | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Vilma Viggers Fabild, Isabella Petersen Elsa Kyster Hvelplund, Gertrud Sander Clausen |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.37 i | PB | 1 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
9.53 i | 4 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
80 m [1] | ||||||||||||||
11.77 w | 6 | 14 h11 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +2.2 | ||||||||
100 m [6] | ||||||||||||||
14.27 | PB | 3 | 15 h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.9 | |||||||
14.44 | 3 | 15 h3 | København | København | 21.5.22 | +0.5 | ||||||||
15.14 | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | -3.2 | |||||||||
14.73 | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -0.5 | ||||||||
14.57 w | 7 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +3.1 | ||||||||
14.54 | 7 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -1.2 | ||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
30.58 | PB | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.3 | |||||||
30.15 | PB | 3 | 15 D | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -0.7 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
49.56 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:13.31 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | ||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
15.95 | PB | 4 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +0.4 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 11 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =PB | 9 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | =PB | 8= | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 8= | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||
NM i | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||||
4.27 | PB | 8 | 15 | København | København | 21.5.22 | -0.1 | |||||||
| ||||||||||||||
4.28 | PB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -0.9 | |||||||
| ||||||||||||||
4.33 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.28 | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -0.5 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.34 | PB | 7 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
17.62 | PB | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
55.33 | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||
Asta Hindborg, Annika Aqraou Melanie Isabella Jørgensen, Elsa Kyster Hvelplund |
80 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.50 | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||||
12.68 | 5 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.3 | ||||||||
12.19 w | 3 | 13 rC | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +2.7 | ||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
15.18 | PB | 7 | 13 rB | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +0.8 | |||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
32.01 w | 3 | 13 rB | København | København | 15.8.21 | |||||||||
30.97 w | 6 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.9 | ||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.25 | =PB | 4 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | =PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 16.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =PB | 5 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||
4.11 | PB | 8 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | +0.8 | |||||||
| ||||||||||||||
3.93 | 10 | 13 | København | København | 15.8.21 | +0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.10 | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | -0.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.94 | 8 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | -0.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||
7.63 | PB | 6 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.84 | 7 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.97 | 9 | 13 | København | København | 15.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
59.82 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||
Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen Elsa Kyster Hvelplund, Siri Milter Fausager |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.99 i | PB | 29 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
10.11 i | 33 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||
13.20 | PB | 6 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +0.8 | |||||||
12.98 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | +0.1 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||
13.97 | PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.4 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.15 | =PB | 8 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | PB | 8 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | ||||||||
1.25 | =PB | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | ||||||||
1.15 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | |||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||
3.74 i | PB | 19 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
3.57 i | 25 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
3.62 | PB | 10 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.61 | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +1.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.44 | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||
5.60 i | PB | 20 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
5.48 i | 20 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
5.89 | PB | 12 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.28 i | PB | 3 | 11 h1 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
10.37 i | 2 | 11 h4 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||||
10.50 i | 5 | 11 h4 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
10.58 | PB | 4 | 11 r1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | -1.1 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:24.27 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.10 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.10 i | =PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.00 | PB | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | ||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.38 i | PB | 12 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.59 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.23 i | 15 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.84 | Helsingør | 13.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.27 | Tårnby | 7.5.22 | +1.9 | |
200 m | |||||
Ude | 29.86 | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |
Inde | 30.08 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:13.31 | Frederiksberg | 23.5.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:15.60 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.35 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Inde | 1.35 | Helsingør | 12.3.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.36 | Frederiksberg | 4.6.23 | 0.0 | |
Inde | 4.29 | Helsingør | 13.1.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 10.58 | Frederiksberg | 14.5.19 | -1.1 | |
80 m | |||||
Ude | 11.79 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.5 | |
300 m | |||||
Ude | 49.56 | Tårnby | 1.9.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.97 | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.4 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.95 | Lyngby | 18.9.22 | +0.4 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.11 | Frederiksberg | 6.6.21 | +0.8 | |
Inde | 3.74 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.63 | Herlev | 26.5.21 | ||
Inde | 5.60 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.69 | Frederiksberg | 30.9.23 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 17.62 | Tårnby | 1.9.22 |
60 m: | 13 |
80 m: | 7 |
100 m: | 12 |
200 m: | 10 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
800 m: | 1 |
: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 16 |
Længdespring: | 12 |
Længdespring 1 m zone: | 12 |
Kuglestød 2.0 kg: | 6 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
200 m | ||||
DMU | 2022 | 3 | 15 D | 30.15 |
Inde | ||||
200 m | ||||
iDMU | 2023 | 2 | 15 F | 30.08 |