Født: 2006
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
50 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.87 i | PB | 2 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||
7.82 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||
7.99 i | 3 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||
7.89 i | 7 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||
7.71 i | PB (66) | 4 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
7.76 i | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||
100 m [1] | ||||||||||||
14.38 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | +0.9 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
NT | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | +0.9 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
3.70 i | PB | 10 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
5.87 i | PB | 16 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:44.61 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Selina Rasmussen Meilstrup, Caroline Ringhofer Alma Agger Gammelgaard, Viola Draabe Bruunsgaard |
50 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.92 i | PB (30) | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||
8.02 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.71 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.38 | Hvidovre | 7.6.20 | +0.9 | |
200 m | |||||
Ude | NT | Hvidovre | 7.6.20 | +0.9 | |
Længdespring | |||||
Inde | 3.70 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 5.87 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:44.61 | Hvidovre | 20.9.20 |
50 m: | 8 |
100 m: | 1 |
200 m: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1000 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 7 | 15 | 2:44.61 |