Født: 10 juni 2007
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.98 i | PB | 7 | 17 h3 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
30.32 i | 2 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | |||||||
29.57 | =PB | 3 | 16 F | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +1.7 | |||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
23.51 | SB | 5 | 17 | København | København | 21.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||
53.17 | SB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||
Frederiksberg IF | ||||||||||||
Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou Asta Hindborg, Frida Revall | ||||||||||||
52.78 | SB | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Asta Marie Holck Hansen, Asta Hindborg Frida Revall, Viktoria Bindslev | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||
1:57.69 i | SB | 1 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Asta Marie Holck Hansen, Melanie Isabella Jørgensen Asta Hindborg, Annika Aqraou | ||||||||||||
1:54.01 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 22.9.23 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou Asta Hindborg, Frida Revall | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:33.23 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Frederiksberg IF | ||||||||||||
Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen Frida Revall, Annika Aqraou |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.17 i | PB | 6 | 15 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||||
14.49 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +0.9 | |||||
14.27 | PB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -1.2 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
30.77 i | PB | 3 | 15 D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||
29.57 | PB | 3 | 15 E | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +1.2 | ||||
29.62 | 11 | 15 B | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.5 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
3.93 | PB | 7 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | +0.1 | |||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [3] | ||||||||||||
22.73 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||
| ||||||||||||
22.50 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
23.20 | PB | 4 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [2] | ||||||||||||
24.40 | SB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
25.53 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
55.33 | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Asta Hindborg, Annika Aqraou Melanie Isabella Jørgensen, Elsa Kyster Hvelplund |
100 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.70 | PB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||
15.00 | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -0.2 | ||||||
14.88 | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +0.5 | ||||||
14.60 | PB | 5 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.4 | ||||
14.75 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | -1.7 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
3.58 | PB | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | -0.8 | |||||
| ||||||||||||
3.70 | PB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | -0.6 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [5] | ||||||||||||
7.18 | PB | 5 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
| ||||||||||||
7.31 | PB | 6 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
NM | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||||||||
8.24 | PB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
7.15 | 16 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||
20.21 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [5] | ||||||||||||
21.56 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
NM | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
NM | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
25.06 | PB | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
21.86 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||||
56.56 | SB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Annika Aqraou, Asta Hindborg Asta Marie Holck Hansen, Nanna Trier Svendsen | ||||||||||||
57.49 | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
56.11 | SB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Dea Katz-Kayser, Asta Marie Holck Hansen Asta Hindborg, Annika Aqraou |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.48 i | PB | 20 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||
80 m [5] | ||||||||||||
12.35 | PB | 2 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.0 | |||||
12.20 | PB | 5 | 13 rA | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +0.1 | |||||
12.10 | PB | 4 | 13 h1 | Greve | Greve | 27.9.20 | -0.1 | |||||
12.10 | =PB | 3 | 13 r1 | Greve | Greve | 27.9.20 | -0.5 | |||||
12.08 | PB | 4 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | +0.1 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
31.44 | PB | 3 | 13 rA | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +1.2 | |||||
30.60 | PB | 3 | 13 r1 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.9 | |||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.23 i | PB | 25 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||
3.61 | PB | 11 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||
| ||||||||||||
3.75 | PB | 8 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | |||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||
7.84 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||
8.45 | PB | 8 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
8.36 | 6 | 13 | Greve | Greve | 27.9.20 | |||||||
| ||||||||||||
8.81 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.10.20 | ||||||
Spydkast 400 gram [4] | ||||||||||||
18.43 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | ||||||
| ||||||||||||
20.38 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
21.51 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.10.20 | ||||||
23.81 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
80 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.25 | PB | 3 | 13 r3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +1.4 | |
13.28 w | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | +2.4 | ||||
13.55 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | -1.5 | ||||
13.20 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.9.19 | -1.3 | |||
300 m [1] | ||||||||
54.93 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.9.19 | ||||
400 m [1] | ||||||||
1:18.13 | PB | 5 | 13 r2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | ||
800 m [1] | ||||||||
3:02.22 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||
.90 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
7.36 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.9.19 | ||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
16.57 | PB | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | ||||
14.95 | Tårnby | Tårnby | 5.9.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.98 | Ballerup | 28.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.27 | Frederiksberg | 1.10.22 | -1.2 | |
200 m | |||||
Ude | 29.57 | Hvidovre | 11.9.22 | +1.2 | |
Inde | 30.77 | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:18.13 | Frederiksberg | 14.5.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:02.22 | Bagsværd | 27.5.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | .90 | Bagsværd | 27.5.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.93 | Frederiksberg | 1.10.22 | +0.1 | |
80 m | |||||
Ude | 12.08 | Frederiksberg | 4.10.20 | +0.1 | |
300 m | |||||
Ude | 54.93 | Tårnby | 5.9.19 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.75 | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | |
Inde | 3.23 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.81 | Frederiksberg | 3.10.20 | ||
Inde | 7.84 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.24 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 23.20 | Greve | 24.9.22 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 23.81 | Frederiksberg | 4.10.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 25.53 | Frederiksberg | 1.10.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:54.01 | Greve | 22.9.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:33.23 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 3 |
80 m: | 9 |
100 m: | 7 |
200 m: | 7 |
300 m: | 1 |
400 m: | 1 |
800 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Diskoskast 0.75 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 6 |
Spydkast 500 gram: | 8 |
4 x 100 m stafet: | 6 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 5 | 15 h2 | 14.60 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 3 | 15 E | 29.57 | |||
Kuglestød 3.0 kg | |||||||
DMU | 2021 | 16 | 15 | 7.15 | |||
Diskoskast 0.75 kg | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 22.73 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 53.17 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 2:33.23 | |||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 17 B | 1:57.69 |