Født: 2005
Klub: Bragdið
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
100 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.42 | SB | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 11.4.23 | 0.0 | ||||||
14.30 | SB | 3 | 22 | Tórshavn | Tórshavn | 19.4.23 | -1.9 | |||||
14.44 | 4 | 22 | Tórshavn | Tórshavn | 20.4.23 | 0.0 | ||||||
200 m [5] | ||||||||||||
30.04 i | SB | 11 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 22.1.23 | |||||||
29.16 i | SB | 1 | 19 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||||||
29.63 i | 3 | 19 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
29.19 w | 5 | Tórshavn | Tórshavn | 11.4.23 | +2.3 | |||||||
30.03 | SB | 2 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 18.4.23 | -1.6 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
3.93 i | SB | 32 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 21.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.67 i | PB | 10 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [4] | ||||||||||||
10.60 i | PB | 5 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 22.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
10.16 i | 7 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||||||||
| ||||||||||||
10.44 i | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
9.65 | SB | - | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 14.4.23 | +1.5 | |||||
10.12 w | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 14.4.23 | +3.2 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
5.33 | PB | 1 | 19 | Klaksvík | Klaksvík | 27.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
15.54 | PB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 17.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:52.21 i | PB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Bragdið | ||||||||||||
Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Arina Ludvig Michelsen Sofía Højgaard, Elisabeth Holm Simonsen |
100 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.92 w | 3 | s2 | Tórshavn | Tórshavn | 2.7.22 | +4.8 | ||||||||
13.76 w | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 2.7.22 | +8.2 | |||||||||
14.10 w | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 13.8.22 | +3.7 | |||||||||
14.95 | SB | 2 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | -2.9 | |||||||
200 m [6] | ||||||||||||||
29.18 i | PB | 3 | 17 C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||||
28.82 i | PB | 1 | 17 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
29.32 | SB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 26.5.22 | +1.2 | ||||||||
30.27 | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.22 | -0.6 | |||||||||
31.59 | 2 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.22 | -5.1 | ||||||||
29.13 | PB | 5 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +0.4 | ||||||
400 m [5] | ||||||||||||||
1:07.32 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
1:13.63 | SB | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 4.6.22 | |||||||||
1:16.62 | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 13.8.22 | ||||||||||
1:14.53 | 2 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 2.9.22 | |||||||||
1:10.30 | SB | 9 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.25 | SB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||
4.54 w | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 2.7.22 | +5.6 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.36 | SB | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.22 | -1.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.90 | - | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | +1.9 | ||||||||
4.47 w | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | +3.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.40 | SB | 8 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||||
Trespring [5] | ||||||||||||||
10.42 i | PB | 3 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.76 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.13 w | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 13.8.22 | +3.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.23 w | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 2.9.22 | +3.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.07 | SB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.89 | PB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
14.62 | PB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
57.79 | SB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | ||||||||
Bragdið | ||||||||||||||
Arina Ludvig Michelsen, Sofía Højgaard Hennie Maria Samuelsen, Sigga Smæra Næs |
100 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.23 | SB | 4 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 28.4.21 | -3.2 | |||||||
14.36 | SB | 2 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 15.5.21 | -2.3 | |||||||
14.83 | 6 | Tórshavn | Tórshavn | 11.7.21 | -1.9 | |||||||||
14.42 | 4 | s2 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | -0.1 | ||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
29.25 | SB | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 29.5.21 | -0.4 | ||||||||
29.41 | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 8.7.21 | -1.9 | |||||||||
30.19 | 6 | Tórshavn | Tórshavn | 15.8.21 | -0.1 | |||||||||
29.42 w | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +3.1 | |||||||
400 m [3] | ||||||||||||||
1:08.99 | PB | 4 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 19.6.21 | ||||||||
1:08.15 | PB | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | |||||||||
1:09.15 | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.34 | PB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
4.23 | SB | - | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 28.4.21 | +0.7 | |||||||
4.53 w | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 28.4.21 | +3.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.28 | SB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 5.5.21 | +1.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.34 | SB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 29.5.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.50 | SB | 5 | Tórshavn | Tórshavn | 10.7.21 | +1.7 | ||||||||
4.31 | 5 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | +1.2 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.34 | 16 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +1.9 | |||||||
| ||||||||||||||
Trespring [4] | ||||||||||||||
9.58 w | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 15.5.21 | +2.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
NM | Tórshavn | Tórshavn | 9.7.21 | |||||||||||
10.36 | =PB | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 15.8.21 | +1.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.36 | PB | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 15.8.21 | +1.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.90 w | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +2.2 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.40 | PB | 2 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||||||||
12.05 | PB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 15.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
13.90 | PB | 2 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 29.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||||
4:28.61 | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||||||||
Bragdið | ||||||||||||||
Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Arina Ludvig Michelsen Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar, Margit Weihe Fríðmundsdóttir |
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.07 i | PB | 16 | 15 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | ||||||||
100 m [5] | ||||||||||||||
15.62 | PB | 3 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 9.5.20 | -0.3 | |||||||
14.21 w | 3 | B | Tórshavn | Tórshavn | 7.7.20 | +2.8 | ||||||||
14.21 | PB | 4 | 15 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.0 | |||||||
14.40 | 4 | B | Tórshavn | Tórshavn | 22.8.20 | +0.6 | ||||||||
14.27 | 2 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 6.9.20 | +0.4 | ||||||||
200 m [6] | ||||||||||||||
30.36 i | PB | 13 | 15 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | ||||||||
30.27 | PB | 2 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 23.5.20 | +1.1 | |||||||
29.30 w | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 9.7.20 | +2.9 | |||||||||
28.68 w | 3 | h2 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.20 | +2.9 | ||||||||
29.25 | PB | 6 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.20 | +0.3 | ||||||||
29.15 | PB | 3 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | -0.7 | ||||||
300 m [2] | ||||||||||||||
49.57 | PB | 3 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 6.9.20 | ||||||||
46.05 | PB | 7 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | |||||||
400 m [2] | ||||||||||||||
1:08.87 i | PB | 3 | 15 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 19.1.20 | ||||||||
1:11.83 | PB | 3 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 13.6.20 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:57.81 | PB | 3 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 23.5.20 | ||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:59.74 | PB | 3 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 9.5.20 | ||||||||
1500 m [1] | ||||||||||||||
6:35.54 | PB | 6 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 13.6.20 | ||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
16.37 w | 1 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.20 | +4.5 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.30 | PB | 5 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 13.6.20 | ||||||||
1.30 | =PB | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =PB | 1 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 5.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
3.97 i | PB | 13 | 15 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.48 w | 1 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 23.5.20 | +3.4 | ||||||||
4.54 w | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 7.7.20 | +3.0 | |||||||||
4.54 | PB | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.3 | |||||||
| ||||||||||||||
4.22 | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 22.8.20 | +0.3 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.24 | - | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 6.9.20 | +1.5 | ||||||||
4.47 w | 1 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 6.9.20 | +3.6 | ||||||||
| ||||||||||||||
Trespring [5] | ||||||||||||||
9.19 w | 2 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 9.5.20 | +4.1 | ||||||||
9.49 w | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 9.7.20 | +6.6 | |||||||||
9.21 | PB | - | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.20 | +1.8 | ||||||||
9.65 w | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.20 | +2.8 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.26 | PB | - | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.20 | +0.1 | ||||||||
9.65 w | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.20 | +2.6 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.93 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | -0.6 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
4.74 | PB | 5 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 13.6.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
11.83 | PB | 3 | 15 | Tórshavn | Tórshavn | 23.5.20 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.42 w | Tórshavn | Tórshavn | 1.9.19 | +3.6 | ||||
Længdespring [2] | ||||||||
3.78 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 15.6.19 | +1.5 | |||
3.83 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 1.9.19 | -3.1 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.07 | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.21 | Tårnby | 11.7.20 | +1.0 | |
200 m | |||||
Ude | 29.13 | Hvidovre | 11.9.22 | +0.4 | |
Inde | 28.82 | Skive | 6.3.22 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:08.15 | Tórshavn | 14.8.21 | ||
Inde | 1:07.32 | Skive | 5.3.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:57.81 | Tórshavn | 23.5.20 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:59.74 | Tórshavn | 9.5.20 | ||
1500 m | |||||
Ude | 6:35.54 | Tórshavn | 13.6.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.34 | Tórshavn | 19.6.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.54 | Tårnby | 11.7.20 | +0.3 | |
Inde | 4.67 | Skive | 4.3.23 | ||
Trespring | |||||
Ude | 10.36 | Tórshavn | 15.8.21 | +1.3 | |
Inde | 10.60 | Reykjavik, ISL | 22.1.23 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 5.33 | Klaksvík | 27.5.23 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 12.05 | Tórshavn | 15.5.21 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 15.54 | Tórshavn | 17.6.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:52.21 | Skive | 5.3.23 | ||
300 m | |||||
Ude | 46.05 | Hvidovre | 19.9.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.89 | Tórshavn | 4.9.22 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 14.62 | Tórshavn | 3.9.22 |
60 m: | 1 |
100 m: | 17 |
200 m: | 21 |
300 m: | 2 |
400 m: | 10 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 5 |
Længdespring: | 23 |
Trespring : | 21 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Diskoskast 1.0 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 3 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
200 m | ||||
DMU | 2020 | 16 | 15 | 29.15 |
DMU | 2021 | 4 | 17 | 29.42 |
DMU | 2022 | 5 | 17 B | 29.13 |
300 m | ||||
DMU | 2020 | 7 | 15 | 46.05 |
400 m | ||||
DMU | 2021 | 7 | 17 | 1:09.15 |
DMU | 2022 | 9 | 17 | 1:10.30 |
Længdespring | ||||
DMU | 2021 | 16 | 17 | 4.34 |
DMU | 2022 | 8 | 17 | 4.40 |
Trespring | ||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 9.93 |
DMU | 2021 | 4 | 17 | 9.90 |
DMU | 2022 | 2 | 17 | 10.07 |
4 x 400 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 2 | 22 | 4:28.61 |
Inde | ||||
200 m | ||||
iDMU | 2022 | 1 | 17 E | 28.82 |
iDMU | 2023 | 3 | 19 C | 29.63 |
400 m | ||||
iDMU | 2022 | 2 | 17 B | 1:07.32 |
Længdespring | ||||
iDMU | 2023 | 10 | 19 | 4.67 |
Trespring | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 | 9.76 |
iDMU | 2023 | 3 | 19 | 10.44 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 22 | 1:52.21 |