Født: 2006
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
300 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
47.98 | PB | 2 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
46.88 | PB | 6 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
800 m [3] | ||||||||
2:45.56 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
2:34.89 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
2:33.32mix | PB | 8 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
55.28 | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
53.44 | SB | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Freja Alvina Thostrup, Caroline Ringhofer Katarina Jørgensen, Beatrice Kristensen | ||||||||
54.64 | 2 | 15 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:56.21 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Haddy Cham, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen |
200 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.56mix | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 20.6.20 | +1.4 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.03 | PB | 5 | Hvidovre | Hvidovre | 20.6.20 | +1.7 | ||||||
|
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:16.14 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
3.32 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | -0.3 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 30.56mix | Hvidovre | 20.6.20 | +1.4 | |
800 m | |||||
Ude | 2:33.32mix | Greve | 25.9.21 | ||
3000 m | |||||
Ude | 12:16.14 | Ballerup | 25.5.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.03 | Hvidovre | 20.6.20 | +1.7 | |
300 m | |||||
Ude | 46.88 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:56.21 | Greve | 24.9.21 |
200 m: | 1 |
300 m: | 2 |
800 m: | 3 |
3000 m: | 1 |
Længdespring: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m | ||||
DMU | 2021 | 6 | 15 B | 46.88 |
800 m | ||||
DMU | 2021 | 2 | 15 | 2:34.89 |
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 19 | 53.44 |