Født: 16 april 2009
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.05 i | SB | 2 | h1 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||||||||
8.07 i | 4 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||||||||||
8.02 i | SB | 1 | 15 h1 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
7.94 i | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
8.02 i | 1 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
8.03 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
26.24 i | SB | 1 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||||
26.12 i | SB | 3 | Skive | Skive | 3.2.24 | |||||||||
26.28 i | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||||
25.64 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
25.80 i | 1 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:28.29 i | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.46 i | SB | 7 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 i | SB | 5 | Skive | Skive | 3.2.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.53 i | =SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.53 i | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 i | 1 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:52.14 i | SB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
Skive A.M. | ||||||||||||||
Julianne Brammer Kristiansen, Maya Cecilie Fruergaard Maria Louise Buur Holmgaard, Mia Christine Fruergaard |
60 m [11] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.26 i | PB | 1 | 13 rB | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||||||||||
8.21 i | PB | 1 | 14 h3 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||||||||||
8.16 i | PB | 2 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||||||||||
8.46 i | 4 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | |||||||||||||||||
8.02 i | PB | 2 | Skive | Skive | 14.1.23 | |||||||||||||||||
8.25 i | 1 | 15 h3 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||||||||||
8.21 i | 2 | 15 s2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||||||||||
8.28 i | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||||||||||
8.42 i | 4 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||||||||||||||||||
8.00 i | PB | 1 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||||||||||
8.13 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||||||||||
10.67 | PB | 1 | 14 h12 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -1.7 | |||||||||||||||
10.37 | PB | 2 | 14 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +1.1 | |||||||||||||||
100 m [4] | ||||||||||||||||||||||
12.80 | PB | 1 | Herning | Herning | 13.5.23 | -1.4 | ||||||||||||||||
12.66 | PB | 4 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | -0.1 | ||||||||||||||||
13.13 | 4 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | -0.2 | |||||||||||||||||
12.74 | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.4 | ||||||||||||||||
200 m [6] | ||||||||||||||||||||||
27.08 i | PB | 1 | 13 rB | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||||||||||
26.44 i | PB | 1 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||||||||||
26.03 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||||||||||
26.90 | PB | 1 | Viborg | Viborg | 23.5.23 | +0.5 | ||||||||||||||||
26.77 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | -1.2 | ||||||||||||||||
25.32 w | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +3.0 | |||||||||||||||
300 m [4] | ||||||||||||||||||||||
43.58 | SB | 2 | B | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||||||||||
41.10 | PB | 2 | 14 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | ||||||||||||||||
40.51 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||||||||||
41.30 mix | 1 | 15 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||||||||||||||||
400 m [4] | ||||||||||||||||||||||
59.47 i | PB | 1 | Skive | Skive | 10.12.22 | |||||||||||||||||
1:00.13 i | 2 | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||||||||||||||
58.33 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | |||||||||||||||||
58.54 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||||||||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||||||||||
DNF | 15 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||||||||||||
Højdespring [11] | ||||||||||||||||||||||
1.55 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.46 i | 5 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.53 i | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.54 i | 2 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.56 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.55 | PB | 2 | 15 B | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.55 | =PB | 2 | 15 B | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.45 | 1 | 15 C | Viborg | Viborg | 23.5.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.50 | 1 | 15 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.50 | 5 | 14 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.54 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.55 | =PB | 1 | 15 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||||||||||
4.91 i | PB | 3 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.91 i | =PB | 3 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.77 i | 3 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.83 i | 3 | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.69 i | 3 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.90 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
52.82 | SB | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||||||||||||||||
Skive A.M. | ||||||||||||||||||||||
Mia Christine Fruergaard, Maya Cecilie Fruergaard Julie Hesselvig, Agnete Silkjær Mortensen | ||||||||||||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
1:59.75 i | SB | 1 | 15 D | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||||||||||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||||||||||||
Enya Thomesen, Tilde Hegelund Ida Winther-Hedegaard, Mia Fruergaard | ||||||||||||||||||||||
1:49.23 i | PB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||||||||||
Skive A.M. | ||||||||||||||||||||||
Mia Christine Fruergaard, Maya Cecilie Fruergaard Signe Risvig, Julie Hesselvig | ||||||||||||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
4:11.32 | PB | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||||||||||||||||
Skive A.M. | ||||||||||||||||||||||
Mia Christine Fruergaard, Maya Cecilie Fruergaard Julie Hesselvig, Signe Risvig | ||||||||||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
2:23.52 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||||||||||
Skive A.M. | ||||||||||||||||||||||
Agnete Silkjær Mortensen, Maya Cecilie Fruergaard Signe Risvig, Mia Christine Fruergaard |
60 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.82 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||||||
8.73 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||||
8.74 i | 1 | 13 h1 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||||
8.48 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
8.47 | PB | 1 | 13 h2 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.2 | |||||||
8.35 | PB | 4 | 13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.7 | |||||||
80 m [5] | ||||||||||||||
10.87 | PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | +0.6 | |||||||
10.93 | 1 | 13 h1 | Randers | Randers | 4.6.22 | -1.3 | ||||||||
10.72 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.5 | |||||||
11.17 | 1 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -3.6 | ||||||||
10.77 | 1 | 13 | Skive | Skive | 17.9.22 | +0.1 | ||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
13.42 | PB | 1 | Skive | Skive | 18.8.22 | +1.8 | ||||||||
13.75 w | 1 | 13 | Viborg | Viborg | 30.8.22 | |||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
29.31 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||||||
27.69 | PB | 1 | 15 B | Viborg | Viborg | 19.5.22 | -0.3 | |||||||
27.22 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 5.6.22 | -1.9 | |||||||
27.82 | 1 | Skive | Skive | 18.8.22 | +0.8 | |||||||||
27.82 | 1 | 13 | Viborg | Viborg | 30.8.22 | -0.9 | ||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
43.23 | PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:04.14 i | PB | 1 | B | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
1:42.64 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||
1:39.51 | PB | 2 | 13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | ||||||||
800 m [4] | ||||||||||||||
2:34.95 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||||||
2:39.62 i | 1 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||||
2:32.52 | PB | 1 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | |||||||||
2:32.36 | PB | 1 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:15.10 mix | PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||
Højdespring [8] | ||||||||||||||
1.36 i | =PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.36 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.43 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | PB | 1 | 13 rB | Viborg | Viborg | 19.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.48 | 1 | 13 | Randers | Randers | 5.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.43 | 1 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | 1 | 13 | Skive | Skive | 17.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | =PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
4.60 | PB | 2 | Skive | Skive | 18.8.22 | +0.9 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [8] | ||||||||||||||
4.29 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.40 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.71 | PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | -0.7 | |||||||
| ||||||||||||||
4.81 w | 1 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.68 | 21 | 13 Q | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 18.6.22 | -1.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.90 | PB | 1 | 13 | Korsør | Korsør | 4.9.22 | -1.8 | |||||||
| ||||||||||||||
5.26 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.8 | |||||||
| ||||||||||||||
5.26 | =PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.8 | |||||||
| ||||||||||||||
4.95 | 1 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | -0.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [4] | ||||||||||||||
25.97 | PB | 2 | 13 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
27.36 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 18.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
28.36 | PB | 2 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
30.17 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 17.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
43 | PB | 2 | 13 | Korsør | Korsør | 4.9.22 | ||||||||
|
80 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.93 | PB | 2 | 13 | Skive | Skive | 27.4.21 | 0.0 | |||||||
11.70 w | 1 | 13 | Skive | Skive | 31.5.21 | +2.1 | ||||||||
11.52 mix | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | -0.1 | |||||||
11.40 | PB | 1 | 13 h1 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.3 | |||||||
11.27 | PB | 1 | 12 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.7 | |||||||
12.50 | 4 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | -0.6 | ||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
31.07 w | 3 | Skive | Skive | 30.3.21 | +3.1 | |||||||||
29.19 | PB | 1 | 12 | Randers | Randers | 20.6.21 | +1.1 | |||||||
300 m [2] | ||||||||||||||
51.05 | PB | 3 | Skive | Skive | 30.3.21 | |||||||||
47.38 | PB | 2 | 17 B | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:07.65 | PB | 3 | 22 | Skive | Skive | 31.5.21 | ||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
1:52.88 | SB | 2 | 13 | Skive | Skive | 27.4.21 | ||||||||
1:53.79 | 1 | 12 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||||||||
800 m [2] | ||||||||||||||
2:36.57 mix | PB | 2 | 15 | Viborg | Viborg | 14.5.21 | ||||||||
2:43.27 | 2 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | |||||||||
1000 m [2] | ||||||||||||||
3:30.15 | PB | 1 | 12 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||||
3:25.85 | PB | 2 | 13 | Herning | Herning | 25.9.21 | ||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.25 | SB | 2 | 13 | Viborg | Viborg | 14.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | =PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.28 | 4 | 12 | Randers | Randers | 20.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.37 | PB | 2 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 5 | 13 | Herning | Herning | 25.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
4.19 | SB | 2 | 13 | Skive | Skive | 27.4.21 | +1.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.15 | 1 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [6] | ||||||||||||||
23.46 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 30.3.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
24.58 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 27.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
24.01 | 1 | 12 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
23.34 | 1 | 13 | Skive | Skive | 17.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
25.12 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 19.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
23.71 | 4 | 13 | Herning | Herning | 25.9.21 | |||||||||
|
60 m [8] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.13 i | PB | 1 | 10 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||||
9.42 i | 3 | 11 | Aalborg | Aalborg | 28.12.19 | |||||||||
9.47 i | 3 | 11 r2 | Aalborg | Aalborg | 28.12.19 | |||||||||
9.29 i | 2 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||||||||
9.33 i | 2 | 11 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||||
9.50 i | 1 | 11 h2 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||||
9.54 | PB | 1 | Skive | Skive | 30.6.20 | 0.0 | ||||||||
9.16 w | 2 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | |||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
30.37 i | PB | 1 | 11 r1 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
51.84 i | PB | 1 | 10 | Aalborg | Aalborg | 28.12.19 | ||||||||
400 m [2] | ||||||||||||||
1:08.91 i | PB | 2 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||||||
1:11.92mix | PB | 3 | Skive | Skive | 30.6.20 | |||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
1:52.81 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | ||||||||
800 m [3] | ||||||||||||||
2:43.17 i | PB | 1 | 10 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||||
2:40.15 i | PB | 1 | 11 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||||
2:43.79 i | 1 | 11 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 2 | 10 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||||
1.20 i | 4 | 11 | Aalborg | Aalborg | 28.12.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.22 i | 4 | 11 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.28 | PB | 1 | 11 | Viborg | Viborg | 5.9.20 | ||||||||
1.30 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | ||||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||||
3.90 i | PB | 2 | 11 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.71 i | 2 | 11 | Aalborg | Aalborg | 28.12.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.85 i | 4 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.77 i | 2 | 11 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.84 | PB | 1 | 11 | Skive | Skive | 30.6.20 | +0.7 | |||||||
4.27 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | ||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||||
6.89 i | PB | 2 | 10 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||||
6.63 i | 3 | 11 | Skive | Skive | 14.12.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.41 i | 4 | 11 | Aalborg | Aalborg | 28.12.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.68 i | 5 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
22.18 | PB | 1 | 12 | Skive | Skive | 30.6.20 | ||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
36 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.94 | Randers | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.66 | Aalborg | 17.6.23 | -0.1 | |
200 m | |||||
Ude | 26.77 | Aarhus | 23.8.23 | -1.2 | |
Inde | 25.64 | Skive | 3.3.24 | 46 | |
400 m | |||||
Ude | 58.33 | Aalborg | 17.6.23 | ||
Inde | 59.47 | Skive | 10.12.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:32.36 | Korsør | 3.9.22 | ||
Inde | 2:28.29 | Randers | 23.3.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:15.10 mix | Herning | 24.9.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.55 | Herning | 13.5.23 | ||
Inde | 1.56 | Skive | 5.3.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.60 | Skive | 18.8.22 | +0.9 | |
Inde | 4.91 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:49.23 | Skive | 5.3.23 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:11.32 | Aarhus | 9.9.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.35 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.7 | |
80 m | |||||
Ude | 10.37 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +1.1 | |
300 m | |||||
Ude | 40.51 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
Inde | 51.84 | Aalborg | 28.12.19 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:39.51 | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 5.26 | Skive | 17.9.22 | +1.8 | |
Inde | 4.40 | Randers | 19.2.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Inde | 6.89 | Randers | 27.11.19 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 30.17 | Skive | 17.9.22 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 43 | Korsør | 4.9.22 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:23.52 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 31 |
80 m: | 13 |
100 m: | 6 |
200 m: | 19 |
300 m: | 8 |
400 m: | 8 |
600 m: | 5 |
800 m: | 10 |
1000 m: | 3 |
: | 1 |
Højdespring: | 34 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 16 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 11 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 25.32 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 40.51 | |||
Højdespring | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 1.54 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 2:23.52 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 8.13 | 1 | 15 h4 | 8.00 |
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 8.03 | 1 | 15 h3 | 8.02 |
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 2 | 15 | 26.03 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 15 | 25.64 | |||
Højdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 1.56 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 1.50 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 4.90 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 22 | 1:49.23 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 19 | 1:52.14 |