Født: 25 juni 2008
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.87 i | SB | 4 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.55 i | SB | 7 | 17 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.67 i | SB | 13 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
| ||||||||||||
4.40 i | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||
Trespring [2] | ||||||||||||
9.89 i | PB | 5 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
| ||||||||||||
9.00 i | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:54.17 i | SB | 3 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Alma Bøge Crichton Silje Ålsbøl Jensen, Selma Guldager Knudsen |
50 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.52 i | PB (18) | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
7.72 i | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | |||||||
7.68 i | 2 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
7.63 i | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
60 m [3] | ||||||||||||
8.61 i | PB | 4 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
8.67 i | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
8.82 i | 6 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
100 m [5] | ||||||||||||
14.01 | SB | 4 | 15 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.1 | |||||
14.28 | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.0 | ||||||
13.74 | SB | 3 | 15 h2 | København | København | 20.5.23 | +1.9 | |||||
13.96 | 3 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | ||||||
14.09 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | 0.0 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
28.52 | PB | 2 | 15 B | Greve | Greve | 23.9.23 | +1.2 | |||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:47.6h mix | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
Længdespring [11] | ||||||||||||
4.40 i | SB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.64 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.70 i | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.89 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
| ||||||||||||
4.28 | SB | - | Lyngby | Lyngby | 2.5.23 | +1.7 | ||||||
4.64 w | 3 | Lyngby | Lyngby | 2.5.23 | +2.6 | |||||||
| ||||||||||||
4.53 | SB | 5 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +1.5 | |||||
| ||||||||||||
4.56 | PB | - | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +1.3 | |||||
4.68 w | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.7 | ||||||
| ||||||||||||
4.73 | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | +0.4 | |||||
| ||||||||||||
4.31 | - | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.9 | |||||
4.74 w | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.3 | |||||
| ||||||||||||
4.37 | 7 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | -1.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.80 | PB | 5 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -1.4 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [7] | ||||||||||||
8.80 i | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.62 i | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
9.21 i | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
9.24 i | PB | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
| ||||||||||||
9.40 | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +1.9 | |||||
| ||||||||||||
9.54 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.5 | |||||
| ||||||||||||
9.16 | - | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.0 | |||||
9.26 w | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.7 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
7.27 mix | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||
14.69 | PB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
17.52 mix | PB | 3 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||
53.79 | SB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Selma Guldager Knudsen Nikoline Willadsen, Alma Bøge Crichton | ||||||||||||
56.07 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen Selma Guldager Knudsen, Karoline Westring | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:59.98 i | SB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Viola Lei Hansgaard Alma Bøge Crichton, Selma Guldager Knudsen | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:38.68 | SB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Selma Guldager Knudsen Alma Bøge Crichton, Silje Ålsbøl Jensen |
60 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.73 i | PB | 3 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
8.72 i | PB | 8 | 15 s1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
8.75 i | 6 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||
8.72 i | =PB | 4 | 15 h5 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
8.89 i | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
100 m [5] | ||||||||||||
13.57 | PB | 2 | 15 h3 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +0.8 | |||||
13.89 | 4 | 15 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.7 | ||||||
13.83 w | 4 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +3.1 | ||||||
14.14 | 4 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.6 | |||||
14.09 | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | 0.0 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||||
10.99 i | PB | 4 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
11.04 i | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||
11.01 i | 5 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||
4.60 i | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.52 i | 11 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.26 i | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.22 | PB | 12 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.54 | PB | 10 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.0 | ||||
| ||||||||||||
4.36 | - | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +1.3 | ||||||
4.48 w | 8 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +2.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.44 | 7 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | -2.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.20 w | 3 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +2.4 | |||||||
| ||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||
8.17 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 6.10.22 | +0.8 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
7.08 i | PB | 11 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:36.01 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Selma Guldager Knudsen, Alma Bøge Crichton Nikoline Willadsen, Silje Ålsbøl Jensen |
80 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.46 w | 2 | 13 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.8 | ||||||||
11.52 w | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.6 | ||||||||
11.68 | PB | 2 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -3.0 | |||||||
11.70 | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -2.5 | ||||||||
11.50 | PB | 2 | 13 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.1 | |||||||
11.61 | 2 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | -2.5 | ||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
13.94 w | 2 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.3 | ||||||||
14.13 w | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.5 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||
11.96 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | |||||||
60 m hæk 84.0 cm [2] | ||||||||||||||
12.38 w | 4 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.9 | ||||||||
11.96 | PB | 8 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.25 | PB | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
Stangspring [1] | ||||||||||||||
1.45 | PB | 5 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.98 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.4.21 | +0.4 | |||||||
| ||||||||||||||
4.15 | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 6.6.21 | +1.7 | |||||||
| ||||||||||||||
4.45 | PB | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +0.9 | |||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
8.96 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 6.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.35 | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
14.52 | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 25.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 2.0 kg [3] | ||||||||||||||
20.55 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 6.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
22.18 | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
22.29 | PB | 5 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||||
15.82 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
16.31 | SB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 9.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
55.77 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber | ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [2] | ||||||||||||||
45.43 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Viola Lei Hansgaard, Selma Guldager Knudsen Silje Ålsbøl Jensen, Nikoline Willadsen | ||||||||||||||
45.41 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||||
Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber |
50 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.07 i | PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
8.02 i | PB | 1 | 11 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
8.08 i | 1 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||||
8.20 i | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||||
7.92 i | PB (77) | 3 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
7.97 i | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||||
60 m [1] | ||||||||||||||
9.45 i | PB | 4 | 12 h3 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
80 m [4] | ||||||||||||||
12.11 | PB | 2 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.7 | |||||||
12.50 | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.1 | ||||||||
12.16 | 10 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | -0.7 | ||||||||
12.2h mix w | 4 | 13 | København | København | 27.9.20 | +2.1 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
2:04.92 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
3:03.1h | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | ||||||||
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [3] | ||||||||||||||
11.39 i | PB | 3 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
11.79 i | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||||
11.08 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [3] | ||||||||||||||
13.29 i | PB | 4 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
12.97 i | PB | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
12.18 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | +0.2 | |||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.20 i | PB | 4 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.11 i | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.12 | PB | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | ||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
4.02 | PB | - | 17 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | +1.6 | |||||||
4.25 w | 3 | 17 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | +4.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||
3.45 i | PB | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.90 i | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.64 | =PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
3.64 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
3.76 | PB | 3 | 13 | København | København | 27.9.20 | +2.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [8] | ||||||||||||||
5.70 i | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.16 i | PB | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.64 i | PB | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.57 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.58 | PB | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | ||||||||
7.63 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.88 | PB | 9 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.76 | 2 | 13 | København | København | 27.9.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||||
13.29 i | PB | 8 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
16.57 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Pentathlon P13 [1] | ||||||||||||||
2.707 | PB | 7 | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.52 | Hvidovre | 11.12.22 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.61 | Ballerup | 28.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.57 | Tårnby | 7.5.22 | +0.8 | |
200 m | |||||
Ude | 28.52 | Greve | 23.9.23 | +1.2 | |
800 m | |||||
Ude | 2:47.6h mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.25 | Hvidovre | 12.6.21 | ||
Inde | 1.20 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 1.45 | Greve | 26.9.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.80 | Greve | 23.9.23 | -1.4 | |
Inde | 4.89 | Skive | 4.3.23 | ||
Trespring | |||||
Ude | 9.54 | Ballerup | 17.6.23 | +1.5 | |
Inde | 9.89 | Skive | 3.3.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.50 | Greve | 26.9.21 | -1.1 | |
600 m | |||||
Ude | 2:04.92 | København | 29.8.20 | ||
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 11.08 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.96 | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | |
Inde | 12.97 | Ballerup | 19.1.20 | ||
60 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 11.96 | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | |
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 10.99 | Ballerup | 23.1.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.45 | Hvidovre | 13.6.21 | +0.9 | |
Inde | 3.90 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.96 | Lyngby | 6.6.21 | ||
Inde | 6.64 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.27 mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
Inde | 7.08 | Ballerup | 22.1.22 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 14.69 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Hammerkast 2.0 kg | |||||
Ude | 22.29 | Greve | 26.9.21 | ||
Ude | 22.18 | Hvidovre | 12.6.21 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 15.82 | Lyngby | 18.4.21 | ||
Ude | 16.57 | København | 29.8.20 | ||
Inde | 13.29 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 17.52 mix | Lyngby | 20.6.23 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.41 | Lyngby | 4.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:36.01 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Pentathlon P13 | |||||
Ude | 2.707 | København | 29.8.20 |
50 m: | 10 |
60 m: | 10 |
80 m: | 10 |
100 m: | 12 |
200 m: | 1 |
600 m: | 1 |
800 m: | 2 |
: | 3 |
: | 4 |
60 m hæk 84.0 cm: | 2 |
: | 3 |
Højdespring: | 4 |
Stangspring: | 1 |
Længdespring: | 28 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Trespring : | 11 |
Kuglestød 2.0 kg: | 10 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Diskoskast 0.75 kg: | 2 |
Hammerkast 2.0 kg: | 3 |
Spydkast 400 gram: | 4 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 80 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 2 |
Pentathlon P13: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 h4 | 14.14 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2022 | 10 | 15 | 4.54 | |||
DMU | 2023 | 7 | 15 | 4.74 | |||
Trespring | |||||||
DMU | 2023 | 7 | 15 | 9.26 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 15 | 56.07 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 | 2:36.01 | |||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 2:38.68 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 6 | 15 h1 | 8.75 | |||
iDMU | 2023 | 6 | 15 h4 | 8.82 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 11 | 15 | 4.52 | |||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 4.89 | |||
iDMU | 2024 | 13 | 17 | 4.67 | |||
Trespring | |||||||
iDMU | 2023 | 7 | 15 | 9.24 | |||
iDMU | 2024 | 5 | 17 | 9.89 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 B | 1:59.98 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 17 B | 1:54.17 |