Født: 2008
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
Længdespring [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4.23 i | PB | 9 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.14 i | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | |||||||
| ||||||||||||
Trespring [2] | ||||||||||||
9.22 i | PB | 6 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
9.48 i | PB | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | ||||||
|
Længdespring [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3.97 i | PB | 7 | 14 B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | |||
| |||||||||
Trespring [2] | |||||||||
8.89 i | PB | 10 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | |||
| |||||||||
8.67 i | 9 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||
| |||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | |||||||||
6.33 i | PB | 25 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | |||
| |||||||||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
2:00.79 i | SB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
Silkeborg Atletik Klub 77 | |||||||||
Karla Mærkedal, Maja My Outzen Vejlgård Alma Lylloff Qvortrup, Iris Fink Amit |
40 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.2h i | 2 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 17.12.19 | |||
60 m [1] | ||||||||
10.65 i | 7 | 12 h1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.19 | |||
80 m [1] | ||||||||
13.13 w | 1 | 12 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | |||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||
3.35 i | 56 | 12 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.19 | |||
3.32 i | 2 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 17.12.19 | |||
3.41 | 3 | 12 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | |||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||
5.02 i | 43 | 12 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.19 | |||
5.41 i | 2 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 17.12.19 | |||
6.10 | 1 | 12 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
Længdespring | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 4.23 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||
Trespring | |||||
Inde | 9.48 | Aarhus | 29.12.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 6.33 | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 |
40 m: | 1 |
60 m: | 1 |
80 m: | 1 |
Længdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Trespring : | 4 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
Trespring | ||||
iDMU | 2022 | 9 | 15 | 8.67 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 | 2:00.79 |