Født: 2008
Klub: Randers Freja atletik og motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:16.20 i | 1 | 13 | Randers | Randers | 10.12.20 | |||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Alberte Kristensen, Andrea Nielsen Astrid Øfverlind, Ellen Nørgaard |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.16 i | PB | 8 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||
80 m [2] | ||||||||||||
13.22 w | 3 | 13 | Randers | Randers | 21.6.20 | |||||||
13.09 | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.4 | |||||
2000 m forh. [1] | ||||||||||||
11:07.79 | PB | 7 | Randers | Randers | 21.6.20 | |||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||
3.54 i | PB | 7 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||
3.46 i | 7 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||
| ||||||||||||
3.36 | PB | 10 | 13 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
3.36 | =PB | 3 | Randers | Randers | 24.9.20 | +1.5 | ||||||
| ||||||||||||
3.70 | PB | - | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +2.0 | |||||
3.78 w | 4 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +2.4 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||
5.77 i | PB | 5 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||
7.21 i | PB | 6 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
7.02 | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
12.85 | PB | 9 | 13 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | ||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
12.85 | PB | 2 | Randers | Randers | 24.9.20 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||
48.81 | SB | 1 | 13 rB | Randers | Randers | 27.9.20 | ||||||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:15.50 mix | 4 | Randers | Randers | 25.8.20 | ||||||||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||||||
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 10.16 | Randers | 27.11.19 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 12.85 | Randers | 24.9.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 13.09 | Randers | 27.9.20 | +1.4 | |
2000 m forh. | |||||
Ude | 11:07.79 | Randers | 21.6.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.70 | Randers | 27.9.20 | +2.0 | |
Inde | 3.54 | Randers | 27.11.19 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.02 | Randers | 27.9.20 | ||
Inde | 7.21 | Randers | 15.2.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 12.85 | Sæby | 19.9.20 |
60 m: | 1 |
80 m: | 2 |
2000 m forh.: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |