Født: 1 januar 2007
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.67 i | PB | 2 | B | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||
8.57 i | PB | 4 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
4.78 i | PB | 2 | Skive | Skive | 12.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
NM i | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:58.98 i | SB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Victoria Jensen, Naja M. Riis Agnete Mortensen, Pil Vilstrup Cunningham |
100 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.12 | PB | 3 | Skive | Skive | 27.4.21 | -0.3 | ||||||
13.92 | PB | 3 | 19 | Skive | Skive | 31.5.21 | +2.0 | |||||
14.15 | 6 | 15 h1 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.2 | ||||||
14.08 w | 3 | h1 | Skive | Skive | 17.8.21 | +4.3 | ||||||
14.35 w | 1 | Skive | Skive | 17.8.21 | +3.2 | |||||||
13.95 | 5 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | +1.9 | |||||||
13.99 | 4 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.4 | |||||
Længdespring [5] | ||||||||||||
4.13 | PB | 2 | 19 | Skive | Skive | 27.4.21 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
4.13 | =PB | 2 | 19 | Skive | Skive | 27.4.21 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
4.22 | PB | 15 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.44 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 17.8.21 | +0.8 | |||||
| ||||||||||||
4.42 | 8 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | -0.5 | |||||||
| ||||||||||||
4.37 | 14 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.3 | |||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:04.16 i | 2 | Skive | Skive | 10.12.20 | ||||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Naja M. Riis, Pil Vilstrup Cunningham Agnete Mortensen, Victoria Jensen | ||||||||||||
[1] | ||||||||||||
2:34.38 | 2 | Skive | Skive | 28.9.21 | ||||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
80 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.86 | PB | 6 | 13 rB | Randers | Randers | 27.9.20 | +2.0 | |||
200 m [3] | ||||||||||
33.21 i | PB | 2 | 11 r3 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||
30.40 | PB | 3 | 13 rB | Randers | Randers | 27.9.20 | 0.0 | |||
30.87 | 7 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.1 | ||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||
3.38 i | PB | 6 | 11 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||
| ||||||||||
3.98 | PB | - | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.3 | |||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
6.71 i | PB | 2 | 11 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.57 | Skive | 5.3.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.92 | Skive | 31.5.21 | +2.0 | |
200 m | |||||
Ude | 30.40 | Randers | 27.9.20 | 0.0 | |
Inde | 33.21 | Skive | 14.12.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.44 | Skive | 17.8.21 | +0.8 | |
Inde | 4.78 | Skive | 12.2.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.86 | Randers | 27.9.20 | +2.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.98 | Randers | 27.9.20 | +1.3 | |
Inde | 3.38 | Skive | 14.12.19 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Inde | 6.71 | Skive | 14.12.19 |
60 m: | 2 |
80 m: | 1 |
100 m: | 7 |
200 m: | 3 |
Længdespring: | 7 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 15 h2 | 13.99 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2021 | 14 | 15 | 4.37 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 h1 | 8.57 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 15 | |||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 3 | 15 B | 1:58.98 |