Født: 2 april 2008
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.20 i | PB | 2 | 17 h2 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||
8.19 i | PB | 5 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||
8.13 i | PB | 2= | h3 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
8.20 i | 5 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||||
8.14 i | 3 | 17 h1 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||
8.15 i | 2 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||
8.02 i | PB | 2 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
8.06 i | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
200 m [2] | ||||||||
26.98 i | PB | 1 | 17 C | Randers | Randers | 10.2.24 | ||
26.40 i | PB | 1 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:46.68 i | DUR-16 SB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen |
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.75 | PB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | +0.2 | |||||
300 m hæk [3] | ||||||||||||
51.31 | PB | 3 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||
DNF | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | ||||||||
49.93 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
14.00 | PB | 1 | 15 | Viby | Viby | 10.5.23 | 0.0 | |||||
Hammerkast 3.0 kg [2] | ||||||||||||
18.88 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
26.71 | PB | 11 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
24.79 | PB | 3 | 15 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||
51.37 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||
DQ | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:22.68 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen |
60 m [4] | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.98 i | PB | 3 | 15 h4 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||
9.00 i | 4 | 15 s2 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
9.01 i | 3 | 15 h3 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||
9.08 i | 3 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | ||||||||
100 m [2] | |||||||||||||
14.16 | PB | 4 | 15 B | Herning | Herning | 21.5.22 | +1.7 | ||||||
14.06 | PB | 6 | 15 h3 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.3 | ||||||
200 m [1] | |||||||||||||
DNF | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
400 m [1] | |||||||||||||
1:18.39 i | PB | 2 | C | Randers | Randers | 30.1.22 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | |||||||||||||
11.73 i | PB | 3 | 15 h2 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | |||||||
11.69 i | PB | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | |||||||
11.64 i | PB | 8 | 15 C | Randers | Randers | 30.1.22 | |||||||
11.32 i | PB | 2 | 15 B | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
11.30 i | PB | 6 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
300 m hæk [2] | |||||||||||||
58.65 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | |||||||
51.59 | PB | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||
400 m hæk [1] | |||||||||||||
1:26.56 | PB | 3 | Viby | Viby | 20.6.22 | ||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | |||||||||||||
15.71 | SB | 4 | 15 h1 | Randers | Randers | 5.6.22 | -3.0 | ||||||
DNF | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
14.57 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | -0.2 | ||||||
DNF | 15 B | Herning | Herning | 24.9.22 | |||||||||
Højdespring [1] | |||||||||||||
NH | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
Længdespring [6] | |||||||||||||
3.89 i | PB | 10 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||
| |||||||||||||
4.06 i | PB | 11 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
| |||||||||||||
3.95 i | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | ||||||||
| |||||||||||||
4.12 | PB | 7 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | -0.1 | ||||||
| |||||||||||||
4.22 | PB | 12 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | 0.0 | ||||||
| |||||||||||||
NM | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | |||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | |||||||||||||
5.98 i | PB | 11 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||
| |||||||||||||
7.05 | PB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||
| |||||||||||||
Spydkast 500 gram [4] | |||||||||||||
18.74 | PB | 3 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | |||||||
| |||||||||||||
23.64 | PB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | ||||||
| |||||||||||||
17.31 | 16 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||
| |||||||||||||
22.22 | 6 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||
| |||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | |||||||||||||
52.79 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | |||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Asta Hübertz Christensen Caroline Schimmelmann, Johanne Brogaard | |||||||||||||
Syvkamp P15 [1] | |||||||||||||
DNF | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | ||||||||
DNF Nm 7.05 DNF NM 23.64 |
80 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.77 | PB | 5 | 13 h1 | Randers | Randers | 19.6.21 | +1.2 | |||||
11.73mix | PB | 2 | 13 | Viby | Viby | 15.8.21 | +1.6 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
12.37 | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 20.6.21 | -2.7 | |||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
15.65 | PB | 5 | 15 | Viby | Viby | 15.8.21 | +1.6 | |||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
3.91 | PB | 14 | 13 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.3 | |||||
| ||||||||||||
4.02 | PB | 2 | 13 | Viby | Viby | 15.8.21 | -1.8 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
7.77 | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.36 i | PB | 3 | 12 h3 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
9.35 i | PB | 5 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||
12.22 i | PB | 2 | 12 h1 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||
12.52 i | 3 | 12 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | |||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.74 i | PB | 7 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
6.91 i | PB | 4 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.02 | Skive | 2.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.75 | Aarhus | 23.8.23 | +0.2 | |
200 m | |||||
Inde | 26.40 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Inde | 1:18.39 | Randers | 30.1.22 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:26.56 | Viby | 20.6.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.22 | Randers | 4.6.22 | 0.0 | |
Inde | 4.06 | Randers | 19.2.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.73mix | Viby | 15.8.21 | +1.6 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.37 | Randers | 20.6.21 | -2.7 | |
Inde | 12.22 | Aarhus | 26.1.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.30 | Skive | 6.3.22 | ||
Inde | 11.64 | Randers | 30.1.22 | ||
300 m hæk | |||||
Ude | 49.93 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.00 | Viby | 10.5.23 | 0.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.02 | Viby | 15.8.21 | -1.8 | |
Inde | 3.74 | Aarhus | 25.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.77 | Randers | 20.6.21 | ||
Inde | 6.91 | Aarhus | 25.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.05 | København | 13.8.22 | ||
Inde | 5.98 | Aarhus | 22.1.22 | ||
Hammerkast 3.0 kg | |||||
Ude | 26.71 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 24.79 | Herning | 23.9.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:22.68 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 14 |
80 m: | 2 |
100 m: | 3 |
200 m: | 3 |
400 m: | 1 |
: | 3 |
: | 5 |
300 m hæk: | 5 |
400 m hæk: | 1 |
: | 6 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Hammerkast 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 500 gram: | 5 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Syvkamp P15: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
300 m hæk | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 15 | 51.59 | |||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 49.93 | |||
Hammerkast 3.0 kg | |||||||
DMU | 2023 | 11 | 15 | 26.71 | |||
Spydkast 500 gram | |||||||
DMU | 2022 | 16 | 15 | 17.31 | |||
Syvkamp P15 | |||||||
DMU | 2022 | 15 | |||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 | 52.79 | |||
DMU | 2023 | 15 | |||||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 2:22.68 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 4 | 17 | 8.06 | 2 | 17 h2 | 8.02 |
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 17 C | 26.40 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 1:46.68 |