Født:
Klub: Herning Gf, Atletik/Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:22.40 i | SB | 3 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||
Laura Lee Jensen, Maria-Magdalena Lugova Torba Veronika Bielousova, Caroline Sode Nielsen | ||||||||
2:14.05 i | SB | 1 | 13 rB | Skive | Skive | 16.12.23 | ||
Laura Lee Jensen, Caroline Sode Mynthe Elise Støjberg Zink, Camilla Popova |
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.24 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 16.9.23 | ||
Tess Knibbe, Camilla Popova Sofiia Gorpenko, Mynthe Elise Støjberg Zink | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:17.56 i | SB | 2 | 13 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||
Laura Lee Jensen, Maria-Magdalena Lugova Torba Kate Klitgaard-Romero, Camilla Popova |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.39 | SB | 4 | 19 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Rachel Enninful, Thinusa Aruchchunar Kristine Kildehøj, Amalie Rudrasingam | ||||||||
53.35 | SB | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
Thinusa Aruchchunar, Beatrise Rapacka Rachel Enninful, Amalie Rudrasingam | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:34.59 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Thinusa Aruchchunar, Rachel Enninful Beatrise Rapacka, Mille Lodahl |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.18 i | PB | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Kristine Kildehøj, Amalie Rudrasingam Thinusa Aruchchunar, Rachel Enninful |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
48.66 | DUR-17 PB | Odense | Odense | 16.8.97 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.12 | DUR-16 PB | Århus | Århus | 1.6.96 | ||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:17.99 | DUR-16 PB | Århus | Århus | 6.8.96 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 48.66 DUR-17 | Odense | 16.8.97 | 7 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:57.18 | Skive | 1.3.20 | 21 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 50.24 | Skive | 16.9.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:17.99 DUR-16 | Århus | 6.8.96 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 4 | 17 | 1:57.18 |